Yeni bir reklam şekli

Reklam Sektörü - Yeni bir reklam şekli ...

Yeni bir reklam şekli
mtk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Yeni bir reklam şekli

Alt 08-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde bir arkadaşım, bu reklam şeklini bir şehirde görmüş. Bazı kişiler şehir içerisinde kafalarının üzerinde bir televiyzonla geziyorlarmış ve bu televizyonda de sürekli olarak değişen reklamlar yayınlanıyormuş. Bu şekilde şehir içerisinde gezerek firmaların hem tanıtım ve kampanyaları yapılıyormuş . Bu reklam şekli hakkında bilgi verebilecek biri varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 13-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde bir arkadaşım, bu reklam şeklini bir şehirde görmüş. Bazı kişiler şehir içerisinde kafalarının üzerinde bir televiyzonla geziyorlarmış ve bu televizyonda de sürekli olarak değişen reklamlar yayınlanıyormuş. Bu şekilde şehir içerisinde gezerek firmaların hem tanıtım ve kampanyaları yapılıyormuş . Bu reklam şekli hakkında bilgi verebilecek biri varmı?
İlginç bir fikir olmakla birlikte, uygulaması zor ve etik değeri düşük, resmiyeti nerdeyde imkansız birşey..

1.) Bir televizyonun (ki en az 37 cm olmalıki gözüksün) ağırlığı yaklaşık 4 kg. bu Tv yi çalıştırmak için gerekli enerji için kullanılacak jeneratör yaklaşık 15 kg. bu işi yapacak adamın vay haline...

2.) Madem TV ozman ses gerekli, ee sesi her mahallede her sokakta açamassın hastası olan, bebeği olan insanlar tepki verir, şehir merkezinde ses zaten duyulmaz.. Kısacası eksik bir uygulama olacak

3.) Her reklamın bir bedeli vardır.. Örneğin tabela için belediyelere ödeme yapılıp izin alınır. Peki buna belediye izin veririrmi? Hayır vermez.. Bu gün araç giydirmede bile ruhsata işleme reklam bedeli KDV vs. bir sürü devlet dairesi sıkıntısı çekilirken bu tür bir uygulama daha 2. gün iptal olur. Zabıtalardan kaçan bir TV yaratmış olursun..
Bu mesajdan alıntı yap
netrov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

netrov

Grafiker / Kastamonu

Alt 14-03-2009 #3
Bu tarz bi reklam tarzı var aslında fakat sizin dediğinizden biraz daha farklı . 3 Tekerli bir bisiklette arka kısmında sürekli değişen reklam tabelası var billboard tarzıda Yeni bir reklam şekli Gerekirse seste eklenebilir diye düşünüyorum . Güzel bir uygulama aslında . Ama Onur kardeşimin dediği gibi bu reklam için kullanılcak arkadaşın vay haline Yeni bir reklam şekli Kolay değil gün boyu o şekilde gezmek Yeni bir reklam şekli
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 21-05-2009 #4
espiri olsun diyemi yazdınız gülmekten kırıldım vallahi
umarım gerçekleşitrirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 02-05-2010 #5
espiri olsun diyemi yazdınız gülmekten kırıldım vallahi
umarım gerçekleşitrirsiniz
espri degil böyle bişey var gerçekten.tv degil ama pano tarzı birşey tasıyorlar.
kamyonet tarzı bir aracın üstündede kayan reklamlar gördüm.sektör büyük bi değişimin eşiginde
Bu mesajdan alıntı yap
SZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 02-05-2010 #6
Değişik bir uygulama olur ama onura katılıyorum herkez çıksın reklam yapsın ozaman o şekilde ses kalabalığından başka birşey olmaz sadece görüntü olsa o da trafik ihlaline sebep olur Yeni bir reklam şekli
Bu mesajdan alıntı yap
troyali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

troyali(42)

Grafiker / Çanakkale

Alt 03-05-2010 #7
İlginç bir düşünce olmasına karşın uygulama zorlukları gerçek anlamda ortada ayrıca bu fikir herhalde avrupa şehirlerinden birinden gelmiş olmalı bu arada böyle bir reklamın müşteriye maliyetini de düşünmek gerekir. Ayrıca bir sürü de resmi yazışma falan sıkıntısı büyük
Ama teşekküler arkadaşlar günün yorgunluğuna gülmek iyi geldi.
Bu mesajdan alıntı yap
antiakos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antiakos

Hiç Biri / Gaziantep

Alt 15-05-2010 #8
söylediğiniz reklam modeli şimdilik yok bir fikir halinde olsa bile yukarda sayılan gerekçelerden dolayı yapmak çok zor kaldıki böyle bir girişime gerek yok çünki diğer meteryallerden daha ekonomik değil.. seyyar bord olayına gelincede o uygulama gerek sesli grekse görsel yapılmakta ama sadece seçimlerde izin verilir.açık hava reklamcılığı malasef tekel de olduğu için buna sadece RTE onay veriyor...
Bu mesajdan alıntı yap
workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 18-05-2010 #9
söylediğiniz reklam modeli şimdilik yok bir fikir halinde olsa bile yukarda sayılan gerekçelerden dolayı yapmak çok zor kaldıki böyle bir girişime gerek yok çünki diğer meteryallerden daha ekonomik değil.. seyyar bord olayına gelincede o uygulama gerek sesli grekse görsel yapılmakta ama sadece seçimlerde izin verilir.açık hava reklamcılığı malasef tekel de olduğu için buna sadece RTE onay veriyor...
arkadaşım yorum yapmadan önce yorumları okuyun derim.gözümle gördüm.tabi bana inanırsınız inanmazsınız orası size kalmış
Bu mesajdan alıntı yap
Graphixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Graphixel(29)

Yrd. Grafiker / Denizli

Alt 18-05-2010 #10
kenan doğulunun klibinden esinlendikleri besbelli ortada Yeni bir reklam şekli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları