yeni dergi yardım lütfen

InDesign - yeni dergi yardım lütfen ...

yeni dergi yardım lütfen
sintak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sintak

Eğitimci / İstanbul

yeni dergi yardım lütfen

Alt 06-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba, belki sorduğum soru daha önceden vardır bulamadım o yüzden kusura bakmayın.
yeni bir okul dergisine başlayacağım az buçuk biliyorum programı ancak daha önce hiç baskıya vermedimamatör çalıştım yani. bu çalışma basılacak. çalışmaya başlamadan önce baskı için özel yapmam gereken ayarlar varmı? çalışma otomatik olarak cmyk mı oluyor yoksa ayarlamak mı gerekiyor? bi de bleed ayarlarında slug ayarı nedir?
şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 06-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk defa baskı için hazırlanıyorsanız okul projenizse size bi kaç tavsiye vereceğim.

1. Çalştığınız programlar baskı programları ise çoğunlukla cmyk olarak standartta açılır fakat kullanacağınız programı yazarsanız sizin için cmyk ayarlarınıda anlatırız.
2. Kullanacağın resim ve fotolarında karanlık yada çok aydınlık resimlerin var ise resimlerin aydınlık, kontrast ayarlarında oynamanızı tavsiye ederim.
3. Yazı karakterlerini çok iyi seçin ve okunaklı olsunlar. Baskıyı almadan önce yazılarınızı konvert etmeyi unutmayın. Yoksa basaxağınız bilgisayarda aynı karakterler yoksa standart yazı ailesini kullanır.
4. Kenar boşluklarınada çok özen gösterin sayfalarınızı keserken renler alttan,üstten birbirine girmesin.
5. Bana göre en önemliside sanırım dergi olucak baskınız sayfalama mantığını iyi kapın defalarca basmanıza rağmen sayfaları istediğiniz gibi sıralayamayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 06-05-2009 #3
ctrl+p yaparsan printten marks and bleed sekmesindeki parametrelerdendir bleed and slug...ordaki kutu aktif olmalıki PDF yaparken bleed yani kesim paylarında işin dahilinde olsun...
Bu mesajdan alıntı yap

sintak

Eğitimci / İstanbul

Alt 06-05-2009 #4
teşekkürler arkadaşlar. indesignda çalışacağım. bişey daha yeni dergi yardım lütfen bleed kısmını ayarladım mesela ve zemin rengim var bleed çizgisine kadar zemine devam edeceğim değil mi gerçekten teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 06-05-2009 #5
evet döküman alanın dışındaki bleed çizgisine kadar uzat fotolarını yada zemin renklerini...
Bu mesajdan alıntı yap

sintak

Eğitimci / İstanbul

Alt 07-05-2009 #6
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap