Yeni TL Simgesi

Fontlar - Yeni TL Simgesi ...

Yeni TL Simgesi
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Yeni TL Simgesi

Alt 07-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar aklıma şöyle bir şey geldi, sizlerde biliyorsunuz, fontlar sadece harflerden ibaret değildir. Simge, sembol veya obje olarakta kullanılabilir. Burda demek istediğim, Font Düzenleme Programlarıyla, yeni TL simgesini ilgili fontun içine entegre edilebilir mi?, örnek olarak "T" harfine bastığımızda yeni TL simgesi yazılacak şeklinde, bu yapılabilir mi?, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar aklıma şöyle bir şey geldi, sizlerde biliyorsunuz, fontlar sadece harflerden ibaret değildir. Simge, sembol veya obje olarakta kullanılabilir. Burda demek istediğim, Font Düzenleme Programlarıyla, yeni TL simgesini ilgili fontun içine entegre edilebilir mi?, örnek olarak "T" harfine bastığımızda yeni TL simgesi yazılacak şeklinde, bu yapılabilir mi?, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Yapılır. Bunun için bir font edit programına ve bunu yapabilecek kadar program bilgisine ihtiyacınız var. youtubeda "font türkçeleştirmek" diye aratırsanız en azından font tabloları üzerinde değişikliklerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilir ve boş bir font hücresine istediğiniz bir karakteri nasıl atayacağınızı öğrenebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 08-03-2012 #3
Verdiğiniz bilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum, buna vakıf olan bir arkadaşın ilgilenip bunu yapması önemli bir ihtiyacı karşılar diye düşünüyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
omerkorkmazer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerkorkmazer

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2012 #4
Fonta ekli zaten ve T harfine hangi tuşla ulaşacağız alt+T ile o karaktere ulaşabiliyorsun zaten bence daha verimli bir konuda aynı düşünceler başarı getirebilir.

Sadece hedef değiştir bence, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 08-03-2012 #5
Ömer bey teşekkür ediyorum, yeni TL simgesi ile ilgili fontu biliyorum, bildiğim kadarıyla bir exe programını da yüklemek gerek, demek istediğim, exe programına gerek duymadan font düzenleme programıyla yapılabilir mi?, teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
spontandizayn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spontandizayn

Grafiker / Kocaeli

Alt 02-04-2012 #6
Arial fontunu değiştirerek [ karakteri yerine TL simgesi çıkmasını sağladım.
http://www.metinerdogan.net/tl-simgesini-destekleyen-font/
Buradan indirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 02-04-2012 #7
Arial fontunu değiştirerek [ karakteri yerine TL simgesi çıkmasını sağladım.
http://www.metinerdogan.net/tl-simgesini-destekleyen-font/
Buradan indirebilirsin.
Sağolasın kardeşş :wink: bende artık tl simgesine geçicem :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap