Yeryüzü için BİR saat Karanlık...

Graficafe - Yeryüzü için BİR saat Karanlık... ...

Cevapla
Yeryüzü için BİR saat Karanlık...
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Yeryüzü için BİR saat Karanlık...

Alt 24-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yeryüzü için BİR saat Karanlık...


[COLOR="Red"]Yeryüzü için BİR saat Karanlık...[/COLOR]


Küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla 29 Mart’ta dünyanın 24 metropolü bir saat süreyle ışıklarını söndürecek. Avustralya’nın en büyük kenti Sidney’de geçen yıl başlatılan “Earth Hour” (Yeryüzü için bir saat) adlı girişimin organizatörü Andy Ridley, bu yerel eylemin büyük ses getirdiğini ve bu yıl 23 dünya kentinin daha buna katılmak istediğini belirtti.


Sidney’de geçen yıl 2,2 milyon kent sakinin ışık kapattığı eylemde, şehrin sembolleri Opera ve Köprü sadece ay ışığıyla aydınlanmıştı.

Bu yılki eyleme, ABD’nin Şikago, San Francisco ve Phoenix, Tayland’ın Bangkok, Kanada, Ottawa, Vancouver, Toronto ve Montreal, İrlanda’nın Dublin, Avustralya’nın Sidney, Perth, Melbourne, Canberra, Brisbane ve Adelaide, Danimarka’nın Kopenhag, Aarhus, Aalborg ve Odense, Filipinler’in Manila, Fiji’nin Suva, Yeni Zelanda’nın Christchurch ve İsrail’in Tel Aviv kentleri katılacak.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından organize edilen “Earth Hour” eylemi 29 Mart’ta yerel saatle 20.00’de düzenlenecek.

Andy Ripley, bu girişime tüm dünyadan çevrecilerin ve çevre konusunda endişesi bulunanların katılmasını beklediklerini söyledi.

Yeryüzü için BİR saat Karanlık...


29 Mart'ta "1 saatlik ışıkları söndürme" eylemiWWF-Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl tüm dünyada 31 Mart 2007 gecesi, WWF-Avustralya'nın girişimiyle gerçekleşen ve küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir eylemle yaratılabilecek değişimi gösteren bu çağrının, küresel bir harekete dönüştüğü belirtildi.

WWF-Türkiye'nin, dünyanın tüm büyük şehirlerinde olduğu gibi Türkiye'de de aklı ve kalbiyle değişimin bir parçası olmak isteyen herkesi ve her kurumu, "Earth Hour" (Dünya Saati) adı verilen eyleme katılmaya çağırdığı kaydedildi.

Açıklamada, "Bu küresel eylemin parçası olmak için 29 Mart Cumartesi saat 20.00'de sadece bir saatliğine, elektrikli aletleri ve ışıkları kapatmak yeterli.

İstanbul'da geçen yıl İş Kuleleri ve binlerce bireyin destek verdiği bu çağrıya bu sene katılan kurumlar WWF-Türkiye'nin kurumsal web sitesi www.wwf.org.tr'de açıklanacaktır" denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak gerektiğine işaret ederek, "Earth Hour, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak, insanların sesini duyurmak ve onları sembolik de olsa harekete geçirmek üzere atılan önemli bir adımdır" dedi.


29 Mart 2008, saat 20.00'da, tüm dünya ile birlikte sadece bir saat ışıklarınızı söndürün, iklim değişikliği üzerindeki etkinizi gösterin!

Dünyanın yüzyüze geldiği en büyük tehdit "Küresel İklim Değişikliği"

Basit bir hareketle değişim yaratmak mümkün. 29 Mart 2008, saat 20.00'da bir saatliğine şehrin ışıklarını kapatarak, dünyanın geleceğini aydınlatacağız.

Dünyanın büyük şehirlerinde olduğu gibi, aklıyla ve kalbiyle değişimin bir parçası olmak isteyen herkesi ve her kurumu Earth Hour çatısı altında birarada olmaya çağırıyoruz.

Zaman geçiyor, harekete geçin bize katılın!

Destek veren firmalar:

Başkent Uluslararası Ajans Ltd. Şti.

ÇEVTAŞ Çevre Teknolojisi Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Garanti Bankası

Çevreye Duyarlı Bonus Card

NTSR Uluslararası Fuar ve Kongre Organizasyonları

Santral İstanbul, Müze Eğitim Birimi

Sniper Channel

Sönmez Kauçuk Ltd. Şti.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 24-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konudan haberim yoktu. Teşekkürler poseidon haber verdiğin için. Bakalım bu seneki tasarruf ne kadar olacak...::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
yeryz, iin, saat, karanlk

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
analog saat HORUS Flash 9 08-10-2011 21:08:36
Saat Tasarımı.! akk33 Kitap kapağı, broşür, menü vb. 10 09-03-2010 16:55:31
Kum Saati, Saat, Eski Saat Fotoğrafları Yüksek dpi krallls42 Fotoğraf - Resim 13 30-06-2009 22:40:07
Karanlık Çağ Manipulasyon Erdem Dijital Sanat 12 21-03-2008 12:56:29
Değişik Alarmlar & SAAT N/A8 Graficafe 1 20-01-2008 22:03:36

Kapat
Şifremi Unuttum?