Yetenek Sınavı

Karakalem - Yetenek Sınavı ...

Yetenek Sınavı
mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Yetenek Sınavı

Alt 11-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Benim merak ettigim güzel sanatlar fakültesi grafik bölümüne yetenek sınavıyla alıyorlar ama bi grafiker, meslek hayatında hiç resim yapıyor mu?Yani ne gibi bi bağlantı,ne gibi bi katkısı var?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 11-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
muaallah bir soru Yetenek Sınavı ama gerçekten cevabını bende merak ediyorum Yetenek Sınavı
Bu mesajdan alıntı yap
kadet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadet(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2009 #3
O resmin doğru oluşmasını sağlayan o kadar çok ayrıntı var ki. Bu ayrıntıları öğrenmek ve bunu yapacağımız işte uygulamak olsa gerek.

Alaylıyım ve hala içimde bir taş gibi oturur okumak.
Bu mesajdan alıntı yap
mc_bakteri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_bakteri

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 11-07-2009 #4
Benim staj yaptıgm reklam ajanslarındaki grafikerlerin hiçbirinin çizimle bi ilgi alakası yoktu.Anca logo,sayfa,afiş vs.. tasarımları yapıyorlardı.Bunun içinde Çizime hiç ihtiyaç duymuyorlardı.
Bu mesajdan alıntı yap
sevinc_s isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevinc_s

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 20-07-2009 #5
sevgili arkadslar çizim de grafik te bi parca.bişey tasarlarken hiç eskiz yapmazmısınız çizim sizin hayal gücünüzü daha çok genişletir.ufku acar.aldığnız o eğitimler öğrenim boyunca işinize yarıo. ama öğrenim bittikten sonra iş hayatına açılışta daha çok yardımı oluo size.sonuçta grafik bölümü yaratıcılık bölümüdür.ne kadar yaratıcı olursan o kadar iyi bi grafik tasarımcı olursunn
Bu mesajdan alıntı yap
grafi90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi90(27)

Grafiker / Ankara

Alt 27-07-2009 #6
müşteri gelipte sizden yapacağınız için taslağını isteyebilir yada siz hemen şöyle şöyle olacak diye tıkır tıkır çizerseniz daha da gözüne girebilirsiniz gibi geliyorYetenek Sınavı
Bu mesajdan alıntı yap
any12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

any12

Grafiker / Tokat

Alt 28-07-2009 #7
olmasada olur ek bi özelliktir diye düşünüyorum ama olsa iyi olur çizim yapabilen grafiker daha avantajlıdır ama dediğim gibi şart koşmak gerekmezdi
Bu mesajdan alıntı yap
kbrtkkl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kbrtkkl

Öğrenci (Diğer) / Çorum

Alt 28-07-2009 #8
Bende grafikerliği istiorum fakat daha önce neredeyse hiç çizim yapmadım 4 yıllıgı zaten düşünmüorum 2 yıllık olsun diorum tamam yetenek sınavı yok ama okulda cokmu üst düzeyden baslatıolar egitime? Diger arkaaslarıma yetişme gibi bi olanagım olabilirmi acaba? şimdiden
TŞK EDERİM
Bu mesajdan alıntı yap
masey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

masey

Bilg. Teknikeri / Uşak

slm

Alt 04-08-2009 #9
sevgili arkadslar çizim de grafik te bi parca.bişey tasarlarken hiç eskiz yapmazmısınız çizim sizin hayal gücünüzü daha çok genişletir.ufku acar.aldığnız o eğitimler öğrenim boyunca işinize yarıo. ama öğrenim bittikten sonra iş hayatına açılışta daha çok yardımı oluo size.sonuçta grafik bölümü yaratıcılık bölümüdür.ne kadar yaratıcı olursan o kadar iyi bi grafik tasarımcı olursunn
Arkadaşa katılıyorum Çizim hayal gücünü genişletir ne zaman ki elinize kalemi alırsınız o zaman dünya durur ve sadece siz varolursunuz o zaman size kimse engel olamaz dünya sizin çizginizdir ner de ne yaparsanız yapın her işin başlangıcı tek bir noktadır. bunu aklınızdan çıkarmayın iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
msergek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msergek

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2009 #10
yapanı da var, yapmayanı da. benim okuduğum sene MSÜ'de paspas ve kova'yı bizden karakalem istediler. çizdik. orada amaç aslında şu (benim anladığım) resim çizmiyorsun belki ama grafik'te bir yerde resim ile bağlantılı.Neticede hayalgücü'nü objelere bakış açını etkiliyor. altın oran, denge, renk uyumu, ışık v.s. bunları en iyi resim çizerek öğrenebiliyorsun. açıkçası bana çok faydası oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları