Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)

Photoshop - Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım) ...

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yıldırım Düşürüp ,Yağmur yağdırmak

1-öncelikle bir resim alıyoruz. CTRL-u yapıp değerleri giriyoruz.Size kalmış,,
Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut831x342.Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)
2-Ardından yeni bir layer oluşturun.Adını yıldırım koyun.Filter-render clouds ardından filter render Different clouds.Ctrl+i yapın( inverse yapın).Mode screen olsun.Ardından Ctrl+L yapın ortadaki kutucuğa 0,1 değeri girin.Eğer istemediğiniz yıldırım fazlaları çıkarsa opacity değeri düşük tutarak silgiyle silebilirsiniz
Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut841x333.Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)
3-Şimdi sıra geldi yağmur efekti yapmaya.Yeni bir layer oluşturun
Filter-render clouds,Filter-noise-add noise.Değer aşağıdaki gibi.
Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut780x444.Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)
Ardından filter-blur-motion blur değerler Angle 45 distance 14 olacak. Ctrl+L yapın ilk kareye 135 değerini girin.Mode screen olsun
Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut819x328.Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)
4-.Evet şimdi yağmuru oluşturduk.Yağmur yağmasını oluşturmak için 3. adımı 3 kere daha yapın.Toplam 4 tane yağmur layerimiz olsun.
5-Yıldırım ve yağmur layerlerinin yanındaki gözleri kaldırın ve ctrl+shift+m yparak imageready’e geçin.Duplicate edin.Ardında Tween yapın.Şekildeki gibi yapın.
Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut736x500.Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)
6-Şimdi sıra geldi yağmur layerlerini yerleştirmeye.Burası önemli,Her yağmur layeri sırasıyla görünmeli.1.Karede 1.Yağmur layeri,2.karede 2. yağmur layeri...Diğer yağmur layerleri kapalı olmalı.. Sonra tekrar sıra ile yerleştirin.6.Kareye gelin burada yıldırım layerini sadece bu karede aktif yapın.Ardından Save optimized yapın kaydedin.İşte sonuç.Buraya aktarmak için boyutu küçültmek zorunda kaldım.Frame sayısını düşürdüm.Frame saysını artırarak daha güzel sonuçlar çıkıyo.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopda Yağmur Yapımı

buda anlatıldı
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 24-07-2008 #3
photoşop nasıl indirebilirm bana yrdımcı olan varmı
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-07-2008 #4
Adobe - Downloads adresinden photoshop un 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.CS3 indirecekseniz en az 1 gb ram iniz olması gerekiyor.Yoksa kuruluma başlayamazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ydrm, yamur, resimli, anlatm