yırtılmış sayfa efektini nasıl yapabilirim

Photoshop Dersleri - yırtılmış sayfa efektini nasıl yapabilirim ...

aleyna53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba yukarıdaki fotonun alt kısmındaki gibi bir efekti nasıl yapabilirim bilen birisi aynı zamnda.da bu bilgilerini paylaşırsa çok memnun olacağımyırtılmış sayfa efektini nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yırtık şeklinizi path ile çizip, renklendirdikten sonra üst kısımdaki gölgelendirme için seçim alanı oluşturup, feather değeri vererek ctrl + u yu kullanarak rengi azıcık koyultabilirsiniz. Bu yırtığa filterlardan faydalanıp kağıt görüntüsü verebilirsiniz... Şu an deneme şansım yok ama, noise olabilir mesala... colored pencil olabilir... filter galeride gezinti yapın mutlaka... alttaki gölgelendirme için drop shadow uygulayın... eğer isterseniz resimli anlatım da yapabilirim, şu an imkanım olmadığından yapamadım. Takıldığınız yer olursa pm atın lütfen, her zaman takip edemeyebiliyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #3
teşekkürler deniyeceğim fakat benim istediğim daha detaylı, denenmiş görüntülü bir anlatımdı hem bana hemde bunu öğrenmek isteyen arkadaşlara daha faydalı olacağını düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
HardNRoll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HardNRoll

Grafiker / Antalya

Alt 29-12-2008 #4
üste bitane beyaz layer açıp, path ile yırtık deseni çizdikten sonra çizdiğin path'i silersin. alttaki layer gözükmüş olur. sonrasında yırtık olan path'e biraz shadow vererek işi halledebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #5
ben hala derdimi anlatamadım arkadaşlar yazdıklarınız için teşkkürler lakin sizin söylediklerinizi bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor ben burda görüntülü olarak isterdimki birileri açıklasın burda bu konunun bulunma amacı o yani hıı ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim ama burdaki konu ne için açılmıssa onu bir kez daha belirttim saygılar (=
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #6
Photoshop Dersleri: Sayfa kıvrılma görüntüsü yapmak.
bu konuya göz atın; mantık aynı mantık...
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-12-2008 #7
ben hala derdimi anlatamadım arkadaşlar yazdıklarınız için teşkkürler lakin sizin söylediklerinizi bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor ben burda görüntülü olarak isterdimki birileri açıklasın burda bu konunun bulunma amacı o yani hıı ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim ama burdaki konu ne için açılmıssa onu bir kez daha belirttim saygılar (=
Bahsettiğiniz efekt görüntüsünün anlatımı forumda birebir aynısı olmayabilir ki uzun bir arama yapmama rağmen rastlayamadım.Bu ders için bilginizden istifade etmek isterim.Forumda paylaşırsanız öğrenmek isteyen arkadaşlar için hoş bir paylaşım yapmış olursunuz.
Bu mesajdan alıntı yap

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2008 #8
Bahsettiğiniz efekt görüntüsünün anlatımı forumda birebir aynısı olmayabilir ki uzun bir arama yapmama rağmen rastlayamadım.Bu ders için bilginizden istifade etmek isterim.Forumda paylaşırsanız öğrenmek isteyen arkadaşlar için hoş bir paylaşım yapmış olursunuz.
haydaa... ben ne demek istediğimi açıkca belittim bunu algılayıp algılamamak size kalmış şu forumda saçma sapan diyolgolar kurmak yada birilerine sırf laf olsun diye konuşmak yerine daha yapıcı istenilen yardıma yönelik açıklamalar yapmak daha güzel olmazmıydı? öğrenmek isteyen arkadaşlar önemli olabilir ama benim için şu anda daha çok önemli olan ne istediğim ok?
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2008 #9
Ben vaktim olamadığı için hazırlayamıyorum şu sıralar görüntülü dersi... Siz tarife göre yapabilirmişsiniz... Sizin vaktiniz varsa hazırlar mısınız? Bu arada önceki verdiğim linkte görüntülü anlatım var... mantık aynı mantık aslında... Kolay gelsin iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-12-2008 #10
"merhaba yukarıdaki fotonun alt kısmındaki gibi bir efekti nasıl yapabilirim"
"...bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor"
"ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim"
"...öğrenmek isteyen arkadaşlar önemli olabilir ama benim için şu anda daha çok önemli olan ne istediğim ok?"

Sakin bir hissiyat ile bu tavrınızın nedeni hakkında biraz düşündüm.Sonrasında 09-08-2007 tarihinden itibaren açtığınız konuları, forumda bulunan mesajlarınızı inceledim.(Sorular...Sorunlar...İstekler...vs. vs.)
Yanlış anlamayın.Sizi bu kadar haklı gösteren sebepleri anlamak, foruma neler verdiğinizi görmek için.İnsanların size yardımcı olmaya çalışmalarına rağmen neden bu konuda bir türlü başarıyı yakalayamadıklarını merak ettiğim için.Foruma neler verdiğiniz ki isterken bu denli haklı, kendinden emin bir tavır sergilemenizin sebeplerini merak ettiğim için.
Keşke "yırtılmış sayfa efekti nasıl yapabilirm" konu başlığını görünce boş verip geçseydim.
Sanırım bu yazdıklarımda saçma sapan diyaloglar kıvamında oldu.(konu başlığı gibi)
Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
efektini, nasil, sayfa, yapabilirim, yirtilmis