yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:(

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:( ...

gfb_cnn_1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 09-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar iş arıyordum... Çok deneyimli ve bilgili değilim ama reklam konusunda ve grafiğinde 2 yıl kadar çalıştım stajla birlikte . diğer iş yerimde 600+ diğer şartlarla çalıştım sağlık sorunlarından dolayı çıkmak zorunda kaldım. iş aramaya başladım bir iş yeriyle konusdum şartlara geldik bana yaklasık 1 bucuk saat uzaklıkta otobüsle gelip gideceğim ve kabul ettim çalışmak istediğim için sigorta yok dediler ve aylık ne kadar biliyormusunuz 200 TL dediler... Çok yazıkki artık saygı kalmıyor bende. 200 tl yi egitim alan ve stajer öğrencilere ayda verirlerken ben 8.00-19.00 çalışacagım ve 200 TL ve sigorta yok bu nasıl bir anlayıstır. insanlar bu kadarmı düşüncesiz oluyoryitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:(:worried:meslek lisesi okudugum için ilk defa ama ilk defa pişman oldum... :crying::crying: yaşımdan dolayı zaten hiç dinlemiyorlar bile. 19 yasımdayım dediğimde tamam diyip olumsuz konusmalar yapıyolarlar... Mesleğe saygım kalmıyor gibi ..:sadsmile::sadsmile::sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Meslekle ne alakası var anlamadım? 2 yıl staj yapmışsınız! 40 gün staj yapılır. 1 senede fazla fazla kapmış olursunuz işi zaten. Ben de herkes gibi stajyer olarak girdim. 2 sene sonra Grafik tasarımcı olarak ayrıldım. Siz kendinizi geliştirememişsiniz. Üniversite mezunu da değilseniz eğer, işiniz zor. Düşük maaş teklif etmeleri normal.
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 09-10-2009 #3
geçen gün buna benzer bir konu daha okumuştuk bir arkadaşımızdan... izmirde mi oluyo bu düşük maaşlı sistem bilmiyorum ama bildiğim şu varki, Türkiye'de gençlerdeki yaşama duygusu köreltiliyor malesef. Sonra beyin göçü yok üretememe vs gibi şeyler çıkıyor ortaya... Avrupa'da bir kartvizit 200 Euro'ya yapılırken, bir bilgisayar formatı 100 Euro'ya atılırken yurdumun genç, zeki gençlerine bir ay boyunca çalışmanın karşılığında 200 TL teklif edilebiliyor... Ya bu gençlerin kıymetini bilemiyor bu ülke, yada bu gençlerin, bu beyin gücünün bu ülkeye hizmet etmesi istenmiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
ayyuce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-10-2009 #4
Arkadaşım,

Sen umudunu ve inancını yitirme sakın. Kim nederse desin. Eğer meslek olarak grafikerliği seçtiysen azimle savaşmalısın, ki ilerde iyi biryere gelesin. Artık mesleğimiz hem zorlaştı hemde gerçekten bu işi hakkını vererek yapanda azaldı.Neden dersen artık internet var ve herşey hazır, ordan burdan alıp ekleyip birşeyler yapmanın adı tasarımcılık oldu. Ordan burdan aldıklarını övünerek sunanlar da kendilerini grafiker zannediyor. Önemli olan neyi nerden aldığı değil aslında. Kendinden birşeyler katması esinlenmek ayrı şey çalmak ayrı. Moralini bozma ve çok çalış gayret et. Gerekirse kendine uygun bir yerde stajer olarak çalış. Ama o zamanınıda çok iyi değerlendir.Senden ricam insanlarada mesleğe de saygını yitirme.

Şimdi sıra sana geldi LARANA: Arkadaşımız içinde bulunduğu durumdan dolayı psikolojik olarak içine kapamak üzereyken biz netteki arkadaşlarına bir kaç şey yazmak böylece rahatlamak ve içinde bulunduğu durumu anlatarak fikir almak istemiş.Bizim ona destek olmamız gerekirken siz kalkmışsın

" Siz kendinizi geliştirememişsiniz. Üniversite mezunu da değilseniz eğer, işiniz zor"

gibi bir cümle kurmuşsunuz.Sizin bu kelimeleriniz arkadaşımızın pes etmesini kolaylaştırmakdan başka hiçbir işe yaramaz.Sizden ricam daha olumlu ve yapıcı olmanızdır.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2009 #5
Bana gel abla iş bulanakadar takılırsın.
Zor iş buldum 5 ay boşta kaldım, bilirim derdini.
Şimdi reklamcıda grafik tasarım yapıyorum.
Atölyede yardımcı oluyorum ve montaja çıkıyorum yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:(
kalbini ferah tut gel sana moral veririm...
Bu mesajdan alıntı yap

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 09-10-2009 #6
pardon larana stajla birlikte 2 yıl dedim. 40 gün stajdan bahsetmişsiniz ama siz mezun olalı çok olmus sanırım bizim lisede 9 ay staj yapılıyor ve ben yeni mezun oldum.. grafik okumadıgımı belirttim ama dünya genelinde tasarım1. si olmus kişi begitici personelimdi bana uc noktalarda tasarım kavramlarını anlattı yani grafikerim demiyorum... grafikerlik zor bir iştir herkez yapamaz... ben bildiğim işi yapmak istiyorum reklam sektörü ve bundan bahsettim. ama siz o kadar katı konusmuşsunuzki yinede teşekkür ederim...

"Ya bu gençlerin kıymetini bilemiyor bu ülke, yada bu gençlerin, bu beyin gücünün bu ülkeye hizmet etmesi istenmiyor..." aynı şeyleri düşünüyorum yorumunuz için teşekkürler.

ayyuce canım çok sağol bu yapıcı ve destek verici kelimelerin için insanın ister istemez morali bozuluyor. çok teşekkürler arkadaslar yorumunuz için bu olay tek benim basıma gelmiyor birçok kişinin basına geliyor belki sorunları konusarak halledebiliriz diye açmıştım eksiğimi görmem gerektiğine inanıyorum çok sağolun.

namaste bende çok iyi biliyorum reklam sektörünü zordur yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:( ama özlüyorum o sektörü gelirim tabiki morale ihtiyacım var sanırım yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:(
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-10-2009 #7
Kesinlikle haklısın,

Sorunlarımızıda sevinçler ve heyecanlar gibi paylaşmalıyız ki değer kazansın. Sen pes etme yeter. Şunu unutma kim olursa olsun

"KİMSE ANNESİNİN KARNINDA ÖĞRENMEDİ BU İŞİ"

Başarı yoluna boş bir heybe ile girersen, yolun dik, hedefin uzak oluşu seni bu yoldan alıkoyabilir. Ama yola çıkmadan önce 'azmin' kapısını çalıp heybene 'inanmak' kelimesini koyarsan, başarı yolunun ne kadar düz, hedefin ne kadar yakın olduğunu görürsün.
Bu mesajdan alıntı yap

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 09-10-2009 #8
Kesinlikle haklısın,

Sorunlarımızıda sevinçler ve heyecanlar gibi paylaşmalıyız ki değer kazansın. Sen pes etme yeter. Şunu unutma kim olursa olsun

"KİMSE ANNESİNİN KARNINDA ÖĞRENMEDİ BU İŞİ"

Başarı yoluna boş bir heybe ile girersen, yolun dik, hedefin uzak oluşu seni bu yoldan alıkoyabilir. Ama yola çıkmadan önce 'azmin' kapısını çalıp heybene 'inanmak' kelimesini koyarsan, başarı yolunun ne kadar düz, hedefin ne kadar yakın olduğunu görürsün.
haklısın :worried: pes etmemek lazım ileri gitmek için başarmak zorundayım... çok sağol çok yardımcı oldun gerçekden bazen insan moral dolu sözler duymak istiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2009 #9
Ayyüce hanım yazdığınız moral dolu yazılarınızdan dolayı size
bunu veriyorum !
Bu mesajdan alıntı yap

ayyuce(40)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-10-2009 #10
Biz eğitmenler her nerde ve her zaman şartlar ne olursa olsun olumlu yaklaşmak zorundayız ki karşımızdaki insanı kazanalım ve bir yere gelmesine yardımcı olalım.
Namasteeee'nin teklifini düşün bence hiç fena sayılmaz. Aksine ne öğrenirsen o kar derim. Hatta çokşey öğreneceğindende eminim.
Herşey gönlünce olsun.
İyi haberlerini bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları