Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar alttaki resimde yol üzerindekiş efektleri nasıl yapbilirim photoshopta...

blade_umt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blade_umt

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 11-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar alttaki resimde yol üzerindekiş efektleri nasıl yapbilirim photoshopta

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 11-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım bunu bildiğim kadarıyla şöyle yapıyorlar önce uzun uzun çekim yapıyorlar sonra bu çekimi çok fazla hızlandırıp anında bir fotograf karesi alıyorlar.örneğin 24 saatte çekilmiş videoyu 5 dakikada izlerken bir kare çıkarmak gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
blade_umt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blade_umt

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 11-04-2010 #3
anlaşılan bize gör ebişey değil yani photoshopta belki başka bi yolu vardır bilen varsa yardım edebilir mi? arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
7z. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

7z.

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 11-04-2010 #4
arkadaşım bunu bildiğim kadarıyla şöyle yapıyorlar önce uzun uzun çekim yapıyorlar sonra bu çekimi çok fazla hızlandırıp anında bir fotograf karesi alıyorlar.örneğin 24 saatte çekilmiş videoyu 5 dakikada izlerken bir kare çıkarmak gibi..
dostum dedin yöntem gercekten cok zahmetli bişey...ama photo shop bu zahmetleri ortadan kaldırmak için tasarlandı...bu tip çalışmaları filtre uygulayarak yapabilirsiniz bunun için Filter > Blur > Motion Blur uygulamanız yeticektir. gerisi sizin hayal gücünüze ve profösyenelliğinize bağlı
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-04-2010 #5
Çok abartmışsınız.. Bu tür bir fotografı elde edebilmek için 30 sn. poz süresi (shutter) bile yeterli olabilir.. Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 11-04-2010 #6
dostum dedin yöntem gercekten cok zahmetli bişey...ama photo shop bu zahmetleri ortadan kaldırmak için tasarlandı...bu tip çalışmaları filtre uygulayarak yapabilirsiniz bunun için Filter > Blur > Motion Blur uygulamanız yeticektir. gerisi sizin hayal gücünüze ve profösyenelliğinize bağlı
kardeş ben msjı yazmadan önce motion blur dahil birçok filtre uygulayarak denedim fakat onun kadar profesyonel olmadı daha profesyonel yapacak kişilerde vardır eminim

Çok abartmışsınız.. Bu tür bir fotografı elde edebilmek için 30 sn. poz süresi (shutter) bile yeterli olabilir.. Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim
ben sadece yöntemini anlatmak için söyledim bu konuda fazla bilgim yok:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
kingy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kingy

Grafiker / Isparta

Alt 11-04-2010 #7
Arkadaşlar bu resimler bilgisayar efektleri değil de çekim yöntemleri ile elde edilir.Hatta dijital teknoloji ülkemize girmeden önce bile bu şekilde gece görüntüleriye dolu kartvizitleri yaşi 25in üzerinde olanlar hatırlayacaktır.Gece mercek açılma süresi mi denir artık teknik terimi nedir bilemem, mesela 10 saniye boyunca film görüntüye maruz kalır.Geçen arabanın far ışığı geçtiği hat boyunca görüntüde yer alır.On saniyede çekilmiş tek bir poz yani.Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim
İlla photoshopta yapılmak isteniyorsa da, foto üzerine pen tool ile istediğiniz çizgileri çekersiniz, sonra bunlara brush ile kalınlık kazandırıp "glow" uygularsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
a.hasim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.hasim(32)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-04-2010 #8
arkadaşım bu resimde photoshop kullanmamışlar sadece resmi ceken kişi fotograf makinasının özelliklerinden faydalanarak oluşturmuştur. cekim süresini genelikle biz hızlı isteriz hareketli resimler bulanık cıkmasın diye burda bunun tam tersini yapmışlar olarak düşün sabit duran nesnelerin daha net hareketli nesnelerin bulanık cıkması istenildiğinde kullanılan yöntem uygulanmıştır.photoshopla yapılırda orjinali kadar olmaz tahminim Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sihir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sihir

Grafiker / Kayseri

Alt 10-07-2010 #9
arkadaşım bunu photoshopta yapamazsın bu çektiğin fotoğraf makinasına bağlı Yoldaki bu efekti nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Güneşş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Güneşş

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-07-2010 #10
Aynen makinenin shutter speed ayarına bağlı,ps de uğraşak baya bi uzun ve zahmetli olur sanırımYoldaki bu efekti nasıl yapabilirim blur vs.Kolaygelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları