Yorum Günlük Siyasi Bağımsız Gazete

QuarkXPress - Yorum Günlük Siyasi Bağımsız Gazete ...

kralamasya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kralamasya

Yrd. Grafiker / Amasya

Alt 19-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar amasya ilinde QuarkXPress programında gazete hazırlalıyorum. gazete 47x32 ebatlarında siyah beyaz çıkıyor. yaptığım tabsarım hakkında eleştirivarsanız çok memnun olurum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalısmanız gorunmuyor. rgb yukledıgınızden emın olunuz
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-02-2010 #3
selam öncelikle başarılar dilerim.
eleştirilere gelecek olursak gazetenin logo kısmı çok karışık
yıl sayı olarak yazan bölümü gazetenin içinde künye varsa oraya alsan daha iyi olur hoş durmamış orada ayrıca başlıklarda bi orantısızlık var hep kullandığın farklı karakterlerden dolayı hem de horizontal bakımından kimini çok uzatmışsın kimini çok sıkıştırmışsın çift satır olanların da araları çok açık (iki satır) gazete siyah beyaz diyorsun ama resimleri bari renkli koymasaydın yoksa kapak mı renkli sadece ve de haberlerden hangi manşet hangisi sürmanşet belli değil
ayrıca alt başlık da kullanabilirsin şimdilik bu kadar kolay gelsin durmak yok yola devam.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 19-02-2010 #4
Zannedersem yenisiniz. Tasarımınız için şunları söyleyebilirim...
Sürmanşetten başlamak gerekirse;
Kullandığnız 2 görsele verdğiniz 45 derecelik açı hoş olmamış düz durması daha iyi olurdu (kendi düşüncem).
Rayda Rötar adlı haberinizin sonunu bulamadım ? aceba görselinizin altında kalmış olabilir mi ?
Açıkcası manşet haber hangisi ben çözemedim :S
Genellikle manşet haber gazete logosunun altında yer alır dolgun ve büyük puntolarla yapılır. Sizin çalışmanıza baktığımız zaman bunu anlamak zor geldi bana:S
Ayrıca fotoğraflarda renkli gözüküyor bazı yazıcılarda renkli fotoğraftan siyah beyaz çıkış olmak fotoğraf görüntüsünde ciddi manada bozukluklara sebebiyet verebiliyor...
Başklarıda mümkün mertebe blok halinde yapmanızı öneririm ki fazla boşluklar göze batmasın...
1 sayfada içerden haber sunumunu elinizden gelidğince bol yapmalısınız 2 fotoğraf kullanmak yerine tek fotoğraf kullanarak içerden bir haberi daha başsayfadan verebilirsiniz. Başsayfanız benim görüşüme göre pek başarılı olmamış ama bol bol ulusal gazeteleri incelerseniz faydasını göreceğiniz kanısındayım...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 19-02-2010 #5
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

Ayrıca çaışmalarınızı RGB oalrak yüklemeniz gerekiyor. Görsel tarafımca değiştirilerek konunuza tekrar eklenmiştir.
Başlığınız bu seferlik tarafımca düzeltilmiştir. Lütfen forum kurallarına riayet ediniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

kralamasya

Yrd. Grafiker / Amasya

Alt 19-02-2010 #6
Slm arkadaşlar eleştirilerini dikkata alacağım çok faydalı oldu
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-02-2010 #7
şimdiden başarılar kolay gelsin
eğer bugün olursa son halini görmek isteriz

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

kralamasya

Yrd. Grafiker / Amasya

Alt 19-02-2010 #8
Sizden rican gazetemin tasarımı nasıl değiştire bilirim bana önerileriz neler
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-02-2010 #9
selam öncelikle başarılar dilerim.
eleştirilere gelecek olursak gazetenin logo kısmı çok karışık
yıl sayı olarak yazan bölümü gazetenin içinde künye varsa oraya alsan daha iyi olur hoş durmamış orada ayrıca başlıklarda bi orantısızlık var hep kullandığın farklı karakterlerden dolayı hem de horizontal bakımından kimini çok uzatmışsın kimini çok sıkıştırmışsın çift satır olanların da araları çok açık (iki satır) gazete siyah beyaz diyorsun ama resimleri bari renkli koymasaydın yoksa kapak mı renkli sadece ve de haberlerden hangi manşet hangisi sürmanşet belli değil
ayrıca alt başlık da kullanabilirsin şimdilik bu kadar kolay gelsin durmak yok yola devam.

Zannedersem yenisiniz. Tasarımınız için şunları söyleyebilirim...
Sürmanşetten başlamak gerekirse;
Kullandığnız 2 görsele verdğiniz 45 derecelik açı hoş olmamış düz durması daha iyi olurdu (kendi düşüncem).
Rayda Rötar adlı haberinizin sonunu bulamadım ? aceba görselinizin altında kalmış olabilir mi ?
Açıkcası manşet haber hangisi ben çözemedim :S
Genellikle manşet haber gazete logosunun altında yer alır dolgun ve büyük puntolarla yapılır. Sizin çalışmanıza baktığımız zaman bunu anlamak zor geldi bana:S
Ayrıca fotoğraflarda renkli gözüküyor bazı yazıcılarda renkli fotoğraftan siyah beyaz çıkış olmak fotoğraf görüntüsünde ciddi manada bozukluklara sebebiyet verebiliyor...
Başklarıda mümkün mertebe blok halinde yapmanızı öneririm ki fazla boşluklar göze batmasın...
1 sayfada içerden haber sunumunu elinizden gelidğince bol yapmalısınız 2 fotoğraf kullanmak yerine tek fotoğraf kullanarak içerden bir haberi daha başsayfadan verebilirsiniz. Başsayfanız benim görüşüme göre pek başarılı olmamış ama bol bol ulusal gazeteleri incelerseniz faydasını göreceğiniz kanısındayım...
buraları okursan yardımcı olur sana
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 19-02-2010 #10
Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim.
Bol bol ulusal gazeteleri inceleyin... Tasarım anlamında çok başarılı işler çıkarıyorlar hatta onları inecelemekle kalmayın alın önünüze aynısı gibi veya simetrik olarak dizin... Bol bol gözlem ve bol bol dizgi yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Dizgi yaptıkca çeşitli stiller yaratabilirsiniz kendiniz için...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları