yorumlarınızı bekliyorum (kursa başlayalı 3.5 hafta oldu)

Karakalem - yorumlarınızı bekliyorum (kursa başlayalı 3.5 hafta oldu) Sponsorlu Bağlantılar bu seneki yetenek sınavına hazırlanıyorum. görüntü biraz kalitesiz olabilir telefonun kamerasından çekebildim çünkü. yorumlarınız benim için önemli sizce kalan son aylarda sınavı geçebilecek konumda olabilirmiyim? [url=http://img20.imageshack.us/my.php?image=47018335.jpg]...

psychic_dreamer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

psychic_dreamer

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 17-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bu seneki yetenek sınavına hazırlanıyorum. görüntü biraz kalitesiz olabilir telefonun kamerasından çekebildim çünkü. yorumlarınız benim için önemli sizce kalan son aylarda sınavı geçebilecek konumda olabilirmiyim?

[url=http://img20.imageshack.us/my.php?image=47018335.jpg]

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

endercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

endercan(26)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 18-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle kurstaki hocandan insan vücudundaki oran orantıları bol bol anlatmasını istemelisin daha snra ara vermeden sık sık desen çizmelisin çnkü zamanın az.

çizgilerin bence güzel özellikleson resmi beğendğmi söylemek isterim. Ama genel olarak bakıldığında ışık gölge eksiğinde war.

yere değen noktaları güçlendirmelisin böylece modelin havada kalmaz. Işığı takip etmelisin bildiğin gibi ışık almayan yer diğer yerlere göre daha koyu değer alır. Eğer bunu sorunsuz bi şekilde halledebilirsen çizimlerini çizgisel olarakta bırakabilirsn modleye çokta fazla gerek kalmaz. Başarılar. İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

psychic_dreamer

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 18-05-2009 #3
yorumun icin tesekkur ederim ama oran oranti sorunu oldugunu dusunmuyorum neye dayanarak soylediginizi soylerseniz bnde eksikligimin farkina varabilirim golgelendirme sorunum var evet etut edemiyorum bide sag ayak ince ama oran oranti problemi nerde anlayamadim :S
Bu mesajdan alıntı yap
endercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

endercan(26)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 18-05-2009 #4
orantı sorunundan kastım yani öyle bi sorunun olmasa bile bunun üzerinde sürekli pratik yapman seni desende ve imgeselde oldukça hızlandırır. Oranları iyi biliyosan çok iyi bilmeye bak çünkü dediğim gibi desenin sağlam oldukdan sonra gerisi yalan.
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 18-05-2009 #5
gölge ışık sorunun var gibi bence genel olarak iyi gölge geçişlerin sert,
daha yumuşak ve yoğun olursa gayet başarılı olursun başarılar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 18-05-2009 #6
fotoğrafcı kız çok güzel olmuş yorumlarınızı bekliyorum (kursa başlayalı 3.5 hafta oldu)
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 18-05-2009 #7
formu belirtmek için kontör çiziyorsunuz. bunun yerine kaleminizi onlarca kez aynı çizigiyi çizmeye çalışmalısınız. elinizi serbest bırakın. tek çizgi değil, çokça ve kesintisiz uzun çizgiler kullanın.

ışık-gölge konusunda eksiğiniz gözüküyor. gölglelendirmeyi de az önce bahsettiğim teknikle yapmalısınız. tarama yapmayın. formu çizerken kullandığınız çizgilerin devamı şeklinde devam ettirin. daima çizmek için formun uzun olan taraflarını tercih edin. yani bir silindiri gölgelendiriyorsanız enine taramayın, uzun kenarla paralel çizgiler kullanın. aydınlığa doğru giderken, çizgileri hafifleştirmeye ve seyreltmeye çalışın. gölgeli bölgelerde, çizgileri sıklaştırın, çoğaltın ve daha çok bastırın.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

psychic_dreamer

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-05-2009 #8
yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize verdiğiniz tavsiyelere uymaya çalışıcam ilgilenen başka arkadaşlarında yorumları olsa daha iyi olur ne kadar çok yorum ve tavsiye o kadar faydalı olur diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

psychic_dreamer

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 21-05-2009 #9
116 kişi bakmış 7 arkadaş cevap yazmış sizden ricam lütfen sadece bakıp geçmeyin yorumda bulunun
Bu mesajdan alıntı yap
gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 21-05-2009 #10
araştırma çizgilerini artır...kontor sık kullanma arastırma cızgılerı zaten cok net olmadan kontor olarak cıkacaktır...tabıkı sınava cok var halledersın ınsalllah kolay gelsın basarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları