Yorumlarınızı bekliyorum

Web Tasarımı - Yorumlarınızı bekliyorum ...

Yorumlarınızı bekliyorum
mustafa atalay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa atalay

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Yorumlarınızı bekliyorum

Alt 18-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bir site yaptım ve benim gözümden kaçan veya size göre olması gerekenleri söylerseniz bende o doğrultuda sitemi yenileyeceğim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin iyi forumlar.

site
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Salamander isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Salamander

Webmaster / Ankara

Alt 18-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gayet hoş bir sayfa olmuş. Sade ve şık. Şahsen ben beğendim. Ancak bir kaç tavsiyem olacak nacizane. Ana menunun javascript kodlarında oynama yapmak gerektiğine inanıyorum. Efektler tam olmamış. Bir de iletişim formunu görünce hayal kırıklığına uğradım. Bu siteye yakışmamış bence. Gerek renkleri, gerekse resize edilebilen textarea'sı hoş olmamış. Bunlar dışında gayet başarılı olmuş. Elinize emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
mustafa atalay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa atalay

Grafiker / İstanbul

Alt 18-11-2012 #3
ana sayfadaki slider da ki kodlardan mı bahsediyorsunuz?
haklısınız refrans ve iletişim formu ile alakalı çalışma yapmam gerekiyor. yorum için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
socak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

socak

Webmaster / Muğla

Alt 18-11-2012 #4
benden sana ufak bir tavsiye dostum hazır kullandıgın formlarda dikkat etmen gereken şuki css sini siteye uyarlaman gerekir yoksa böyle hazır bir script oldugu belli olur iyi çalışmalar. bide son olarak sağ tarafdaki option menüsüne hiç gerek yok kaldır bence.
Bu mesajdan alıntı yap
demir1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demir1

Webmaster / Kocaeli

Alt 26-11-2012 #5
Malesef gördüğüm kötü sitelerden biriydi diyebilirim. Düzensiz, özensiz, kabaca yerleştirilmiş her şey ve uyumsuz bir arka plan... Maviden siyaha yatay düzlemde geçen boğucu bir skala, kullanılan kalın çerçeveler - çizgiler (borderlar)...

Üst - Arka planda olan AR ifadesi logonuz mu? Logonun slider'ın bile arkasında bırakılması bir yanlış. Ana Sayfa linkinin olmadığı menüde logonun da kullanılamıyor oluşu navigasyon problemi. (Diğer sayfalar henüz yok gerçi.)

Sanki site %150 ile büyütülmüş gibi.

En alttaki Alexa'lar falan kalmadı artık. Ziyaretçi sayınıza en azından Google Analytics ile kendi kendinize bakabilirsiniz. Orada gereksiz bir kalabalık yaratmaya gerek yok. Sosyal mecra butonlarınız da gereksiz büyük diyebilirim. Alexa'ları kaldırıp o kısmı rahatlatınca alt menüyü biraz yukarı alabilir ve sosyal ikonları küçülterek alt menünün altına mümkünse sağ tarafa almanızı önerebilirim. Böylece ortadaki karmaşık görüntü bir düzen içerisine girecektir.

Üst kısım ise... Logo kısmını söyledim, renk kısmını da. Slider arka plan çerçevesinden dolayı gereksiz büyük gözüküyor ve üst kısmı engelliyor. En üstteki mavi kısmın üst ve alt borderını kaldırın. Çok genişler. Kullanacaksanız da inceltin. Üst kısım maviden siyaha geçmesin. Tamamiyle mavi kalsın. Siyaha geçen kısım karanlıkta kalmış ve menüye bakmak zorlaşıyor.

Logonuzu biraz küçültüp AR ifadesinin altına "reklam tanıtım" vb gibi kimliğinizi yazın ki logo olduğu anlaşılsın. Bu arada AR ifadesinin grafik kalitesi çok düşük.

Slider'ı ise biraz daha minimalize edip mavi kısmın altına çekin.

İçerik kısmındaki yazılarınız da çok büyük. Eğer o yazıyı bu haliyle slogan gibi kullanacaksanız ifade yeteneği daha üst seviyede olan bir font bulmalısınız. O yazının arka planındaki beyazımsı zeminle çerçevesini kaldırın.

İçerik kısmının (slider ve alt kısımdaki yazı) çerçevesi (beyaz) yine gereksiz geniş. Daha ince hatlara kavuşturmanızı tavsiye edebilirim.

Son olarak:

Yazım hatalarınız mevcut. Web tasarım başlığı altındaki yazıya şöyle bir baktım ve "Yapamıyacağımız" (işleri almıyoruz) gibi bir ifade gördüm. Bu ifade Yapamayacağımız olmalı. Onun dışında taleb edilmez, talep edilir. Yorumlarınızı  bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap