yoŞa Graphic_&_DeSign

Logo Tasarımları - yoŞa Graphic_&_DeSign Sponsorlu Bağlantılar YoŞa Nedir? Kızılırmak'tan çıkarılan toprağın ,çömlek yapmında kullanılmak üzere pişirilmesi sonucunda açığa çıkan bordo renk. Tasarımda & işareti bir balığa benzetildi, böylelikle grafik ve dizayn sembolize edildi...Ve Bordo ...

yoŞa Graphic_&_DeSign
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

yoŞa Graphic_&_DeSign

Alt 08-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

YoŞa Nedir?
Kızılırmak'tan çıkarılan toprağın ,çömlek yapmında kullanılmak üzere pişirilmesi sonucunda açığa çıkan bordo renk.
Tasarımda & işareti bir balığa benzetildi, böylelikle grafik ve dizayn sembolize edildi...Ve Bordo renk sadece & işaretinde kullanıldı.Tasarımın en can alıcı noktası ise yoŞa 'daki Ş'yi simgeleyen,gülümseyen yüz ifadesi...yoŞa Graphic_&_DeSign1:

yoŞa Graphic_&_DeSign
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

pacp10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pacp10

Grafiker / İstanbul

Alt 08-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sunumun hoş fakat anlattıklarını logoda verememişsin gibi geldi bana.. Ayrıca "&" işareti ni balığa benzetemedim. Logonun büyük halini bilemem ama küçük halinde o arkadaki baloncuklar (galiba!) leke gibi durmakta. Ayrıca logodaki harflerin tam oturmamış olduğunu ve bu yüzden gülen yüz ifadenin görünmediğini yada istenileni vermediğini düşünüyorum. Üzerinde biraz daha calışman gerekli
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 08-09-2008 #3
Sayın yoSa Lütfen forum kurallarımızı okuyunuz.

15-) Forum içerisinde herkesin görebileceği mesajların (metin) tümünün kalın (bold), renkli ve büyük punto ile yazılması yasaktır...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 08-09-2008 #4
& İşaretinin arkasındakiler Sıçrayan suyu sembolize ediyor, logoya bir bütün olarak değilde bu ne, şu ne diye bakarsanız göreceğiniz şey çizgilerden ibaret olacaktır. Harfler bilinçli olarak böyle yerleştirildi, Logonun üst kısmında düzgün bir eğim varken alt kısmında asimetrik bir görünüm var , buda yoŞa Graphic_&_Design 'nın Tasarımlarında simetriyle asimetriliği birlikte kullanabileceğinin bir göstergesi.Uyum asimetriylede sağlanabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 08-09-2008 #5
Cok fazla oyun var yosa. Grafik tasarimin altin kurali her tasarimin icerisinde tek bir oyun sansinin olmasidir. Balik bir konsept, gulen yuz baska konsept, yazi karakterleri bambaska... bir konuya yogunlas ve konseptini bunun uzerine kur.

"kopekler sakiz cignerken kuyruk sallayamaz" <Zali Bushkar> yoŞa Graphic_&_DeSign
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 08-09-2008 #6
Bir logodaki en temel Amaç Firma Özelliklerini yansıtabilmektir...Bir Tasarımda yüzlerce anlam olabilir ama herkes bunları göremez, ben anlattığım için siz görüyorsunuz, yoksa gördüğünüz tek şey Gülen bir yüz olacaktı....Ben Net bir Logo açıklaması yaptım, Yoksa sadece ekler ve susardım , konuyu saptırmayalım yoŞa Graphic_&_DeSign Tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
pacp10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pacp10

Grafiker / İstanbul

Alt 08-09-2008 #7
& İşaretinin arkasındakiler Sıçrayan suyu sembolize ediyor, logoya bir bütün olarak değilde bu ne, şu ne diye bakarsanız göreceğiniz şey çizgilerden ibaret olacaktır. Harfler bilinçli olarak böyle yerleştirildi, Logonun üst kısmında düzgün bir eğim varken alt kısmında asimetrik bir görünüm var , buda yoŞa Graphic_&_Design 'nın Tasarımlarında simetriyle asimetriliği birlikte kullanabileceğinin bir göstergesi.Uyum asimetriylede sağlanabilir...
Bazen sizin gördüklerinizi ve hissettiklerinizi başkaları görmez ve hissetmez. Herkesin bir bakış açısı ve değerlendirme tarzı vardır. Her eleştiriye bu kadar alınacaksan bence çalışmalarını yoruma ekleme. Son birşey; logoyu görecek olan herkese bu şekilde açıklayacak mısın yoksa yanında anlatmak istediklerini anlatan bir kitapçık mı yazacaksın?

İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-09-2008 #8
logo çok karışık aslında, tristan78 arkadaşımında bahsettiği üzere bu kadar çok şeyin bir logoda anlatılmaya çalışılması bir hata olabilir, daha sade, grafik tasarım üzerine yoğunlaşmış bir logo ile daha iyi yol alabileceğin kanısındayım. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 08-09-2008 #9
Kesinlikle Alınmadım yoŞa Graphic_&_DeSign pacp10 Anlatmak istediğimi bi anlamaya çalış istersen ,Bir kitap yazarsın ve içinde birşeyler anlatırsın, kimi kendi yorumlar , kimi yazarın kasdettiğini anlar, kimi hiçbişey anlamaz...yorumlarınız için tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-09-2008 #10
Kesinlikle Alınmadım yoŞa Graphic_&_DeSign pacp10 Anlatmak istediğimi bi anlamaya çalış istersen ,Bir kitap yazarsın ve içinde birşeyler anlatırsın, kimi kendi yorumlar , kimi yazarın kasdettiğini anlar, kimi hiçbişey anlamaz...yorumlarınız için tşkler
değil mi ama, tutar çorba yaparsın kimi koklayarak ne çorbası olduğunu tahmin eder, kimi içerek, kimide bitirir ama ne çorbası olduğunu çözemez yoŞa Graphic_&_DeSign olaya biraz esprili yaklaşmak istedim arkadaşım, amacım direkt dalga geçmek değil.. temel amacıda kitap ile logo arasındaki fark...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
graphicanddesign, yosa, yoşa

Kapat
Şifremi Unuttum?