youtube izlemek için

Graficafe - youtube izlemek için ...

youtube izlemek için
Ressam Halil ŞİKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

youtube izlemek için

Alt 15-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben youtube'a ulaşımın yasaklanmasını doğru bulmuyorum. bir önceki yasaklanışında proxy'den girip şikayet benzeri bir mail yazdım hem Türklerin hem de Yunanlıların gönderdiği hakaret içeren ve kapatma kararının alınmasına neden olan videoların linklerini attım. Ayrıca videoların altında "Flag" seçeneği var arkadaşlar... uygunsuz olarak gördüğünüzü lütfen işaretleyin.

gelelim nasıl girilebileceğine... explorer'a proxy girmek ve çalışan bir proxy bulana kadar denemeye devam etmek zahmetli... Şahsen Ip değiştiren programları kullandığımda da internet hızımda büyük bir yavaşlama görüyordum.

aşağıda işe yaraya bir yöntem var. herhangi bir şey yükleyin uyarısı vermiyor

buyrun.

http://www.freeproxies.org/ Bu siteye girip sayfanın alt kısmına indiğinizde gri bir kutu içinde site adresleri göreceksiniz

http://www.vtunnel.com/ ,,,, http://www.unblockbess.com/ gibi...

herhangi birinin üzerine tıkladığınızda yeni bir sayfa açıyor ve orada "Enter a URL below to browse the internet securely!" yazısının altındaki kutuya istediğiniz siteyi yazıyorsunuz ve "Begin browsing"e tıklıyorsunuz. sadece youtube'a değil okulların ya da iş yerlerinin engellediği sitelere de erişim yapılabileceğini iddia ediyorlar.

umarım işinize yarar...
Not alıntıdır ama ben denedim şu anda izliyorum (youtubeunblock.com yazan yere tıklamak yetiyor.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
söylediklerinize ek olarak;opendns kullanarak hem zahmetsiz hem de daha hızlı bir erişim sağlayabilrsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
CHEss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CHEss(40)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-03-2008 #3
YADA ALTERNATİF OLARAK

Bilgisayarım > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları altında;

Internet erişimimize bağlı olarak “Çevirmeli , Yerel Ağ Bağlantısı, Kablosuz Ağ Bağlantısı” ayarlarımız bulunur.

Internet’e erişimi için kullandığınız ağ bağlantımıza (Lan, Wireless hangisini kullanıyorsak), faremizin (mouse) sağ tuşuyla tıklayıp “Özellikler”i seçelim. (Veya direk faremizle çift tıklayalım. Eğer bağlantı tipimiz kablosuz bağlantıysa açılan pencerede Özelliklere tıklayalım.)
Aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer bir bağlantı özellikleri penceresine ulaşmış olmamız gerekiyor.

youtube  izlemek için

Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) üzerine çift tıklayalım. (Veya seçili hale getirip Özelliklere tıklayalım..)

youtube  izlemek için

Önümüze “Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) Özellikleri” gelmiş olmalı. Buradaki ip ayarları, bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. IP ayarlarımızda herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Bizim ilgilendiğimiz kısım, kırmızı çerçeve ile belirlenen DNS sunucu adres ayarlarının olduğu kısım.

Mevcut ayarlarınız “DNS sunucu adresini otomatik al” veya “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:” işaretli ve ADSL modem/router lokal ip adresi girili durumdadır. ADSL modeminiz dns’leri otomatik olarak TTNET’den alıp (TTNET DNS sunucu adresleri) bilgisayarınıza aktarır.

Biz bu noktada araya girip, yavaş ve sansürcü olan TTNET DNS sunucularını devreden çıkartıp, engellenen sitelere ulaşmak istiyorsak;
aşağıdaki DNS sunucu adreslerini, kırmızı çerçeve içersine aldığımız “Yeğlenen DNS sunucusu” ve “Diğer Dns Sunucusu” girmeliyiz.
Hızlı, sansürsüz DNS Sunucu adresleri:

Verizon (Level3) Public DNS Servers
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6
bu adreslerden iki tanesi girmemiz yeterlidir.

Yeğlenen DNS sunucusu: 4.2.2.1

Diğer Dns Sunucusu: 4.2.2.2

şeklinde girip Tamam‘a tıklayıp kaydetip çıkalım.

Bu DNS adresleri sayesinde, dns çözümlemenin hızlandığını ve internet sayfalarının daha hızlı açıldığına şahit olacaksınız.

Ve en önemlisi sevdiğiniz ve TTNET tarafından sansürlenen internet sitelerine sorunsuzca ulaşabileceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 15-03-2008 #4
ıp adresleri bende boş görünüyor. dns adreslerini söylediğin gibi yapyım fakat sonuç alamadım
Bu mesajdan alıntı yap

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2008 #5
otomatik olarak ip adresi al seçeneği işaretli olsun. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı işaretliyerek
208.67.222.222
208.67.220.220 giriniz ve tekrar deneyin sorun çözülecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

CHEss(40)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-03-2008 #6
ıp adresleri bende boş görünüyor. dns adreslerini söylediğin gibi yapyım fakat sonuç alamadım
resimlerdeki sadece kırmızı dikdörtgen önemli ,diğer bağlantı olan ip adresine hiç birşey yazmanıza gerek yok otomotik ip adresi al seçeneğine çeltik atın yeter
Bu mesajdan alıntı yap

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2008 #7
otomotik ip adresi al seçeneğine çeltil atın yeter
CHEss biraz daha güzel bir Türkçe kullansan mesajlarında daha iyi olur. Yazdıklarını zor anladım. Bu arada çeltil nedir anlamış değilim.
Bu mesajdan alıntı yap

CHEss(40)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-03-2008 #8
CHEss biraz daha güzel bir Türkçe kullansan mesajlarında daha iyi olur. Yazdıklarını zor anladım. Bu arada çeltil nedir anlamış değilim.
kusura bakma youtube  izlemek içintürk olmadığım için biraz zorlanıyorum türkçe'de (türkçe diksiyon dersi almaya devam edicem zaten youtube  izlemek için
mesajı düzeltim

çeltik bu
youtube  izlemek için
Bu mesajdan alıntı yap
Ressam Halil ŞİKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

Alt 15-03-2008 #9
kusura bakma youtube  izlemek içintürk olmadığım için biraz zorlanıyorum türkçe'de (türkçe diksiyon dersi almaya devam edicem zaten youtube  izlemek için
mesajı düzeltim

çeltik bu
youtube  izlemek için
Çeltik ; hasat edilmiş pamuk ve ayçiçeği sapına ve pirincin küçüğüne verilen bir isimdir .O sözcüğü [COLOR="Red"]centik[/COLOR] olarak kullanmak istemiş olabilirsin.Eğer yanılmıyorsam O işretin adıda[COLOR="Red"] TİK [/COLOR]olmalı yanılıyorsam bilen arkadaşlar düzeltsin.Bende öğreneyim,merakta ettim doğrusu.
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 03-06-2008 #10
çok teşekkürler bu mükemmel paylaşım için!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
zorunlu hallerde