Yürekören Köyü için hazırladığım logo

Logo Tasarımları - Yürekören Köyü için hazırladığım logo ...

unjust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unjust

Öğrenci (Grafik) / Karabük

Alt 23-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlarım sizlere bir diğer tasarımım olan kendi köyüm için yapmış olduğum logoları takdim ediyorum. Web site tasarımınıda kendim yaptığım için sitede logoların 2sinide kullanmıştım. Sizlerden yorumlarınızı ve hangisinin daha güzel olduğu hakkında bilgi istiyorum.

Karabük'ün Ovacık ilçesi Yürekören Köyü.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 23-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaptığınız logo değil. adeta resim yapmışsınız. sanıyorum, -hatam varsa özür dilerim- kullanmış olduğunuz çizimler size ait değil (alttaki köy "kelt köyü"nü andırıyor). bu durumda siz sadece yazıları yazmış oluyorsunuz. "resimleri" çıkarırsak geriye sadece yazı kalıyor. bence bu sitede de bolca olan logo örneklerini inceleyin derim. ondan sonra "logo mantığı" çerçevesinde düşünüp tekrar deneyin.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #3
yaptığınız logo değil. adeta resim yapmışsınız. sanıyorum, -hatam varsa özür dilerim- kullanmış olduğunuz çizimler size ait değil (alttaki köy "kelt köyü"nü andırıyor). bu durumda siz sadece yazıları yazmış oluyorsunuz. "resimleri" çıkarırsak geriye sadece yazı kalıyor. bence bu sitede de bolca olan logo örneklerini inceleyin derim. ondan sonra "logo mantığı" çerçevesinde düşünüp tekrar deneyin.

iyi çalışmalar.
katılıyorum. Ayrıca çok fazla gölgelendirme var. Bu da işi logo olmaktan uzaklaştıran faktörler arasında..
Bu mesajdan alıntı yap
aysakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysakar

Webmaster / İzmir

Alt 23-06-2009 #4
Köyü asıl yansıtan 2. si ancak logo ya benzeyen birincisi. ikisini karıştır gölgelemelerden oldukça uzak kal. Siyah beyaz olarak bir şey ifade edebilsin. iyi çalışmalar...

Ayrıca unutmayın en önemli özellik ÖZGÜNLÜK'tür
Bu mesajdan alıntı yap
unjust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unjust

Öğrenci (Grafik) / Karabük

Alt 23-06-2009 #5
yorumlarınız için teşekkürler fakat bir köyüde logoda nasıl anlatabiliriz ki. Bende o çerçevede düşündüm ve böle resimlerle daha iyi anlaşılacak hale getirmeye çalıştı. Hepinizin yorumuna saygım sonsuz.
Bu mesajdan alıntı yap
aLcaK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aLcaK

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 23-06-2009 #6
yorumlarınız için teşekkürler fakat bir köyüde logoda nasıl anlatabiliriz ki. Bende o çerçevede düşündüm ve böle resimlerle daha iyi anlaşılacak hale getirmeye çalıştı. Hepinizin yorumuna saygım sonsuz.
Örneğin köyünüzde yetişen ürünleri anlatan bir şey çizebilirsin.

2. çalışmadaki evler dikkatimi çekti. Bizim ükemizde bu şekilde köy evleri var mı? Gördüğüm zaman aklıma yabancı yapımı çizgi filmlerdeki evler geldi. Ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #7
2 çalışmada logo değil bunlar çizim resim animasyon herşey ama logo değil
Bu mesajdan alıntı yap
emyoluyuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emyoluyuz

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-06-2009 #8
travianda kurmuş olduğum köye çok benziyo
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2009 #9
Logo genel itibariyle detaylardan arındırılmalıdır. Logoda fotoğraf kullanılmaz.. Örnek verecek olursak;

Köy ve dernek logoları:

Köyve dernek logosu olmayan çalışma :

Bu mesajdan alıntı yap