yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye soruyor

Illustrator - yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye soruyor ...

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye açıyım soruyor neden acaba ?? sonra convert yazısı çıkıyor ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 16-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Senin bilgisayarının renk ayarları dosyayla uyuşmuyordur o yüzden
Bu mesajdan alıntı yap
dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-07-2008 #3
Senin bilgisayarının renk ayarları dosyayla uyuşmuyordur o yüzden
renk ayarı dünyanın her yerinde aynıdır renk dille değil gözle görülür bu yüzden oradaki konvert olayı sadece yazı karakterleri için olabilir senin yazılarını konvert ediyordur büyük bi ihtimal ama örneğini atarsan yada resimlerini yüklersen daha yardımcı olabilirz.
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 16-07-2008 #4
yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye açıyım soruyor neden acaba ?? sonra convert yazısı çıkıyor ??
1 Yurtdisi, Yurt ici olayi degil bu calimsa olayi.

Gelen dokumant Corel da yapilmis ve RGB calisilmissa otatomatikmen converte girebilir.

Gelen dosyada Corel yuklemesi yapilirken, acilirken fontlari convert yap demis olabilirler

Illustratorun biri geri versiyonunda calisilmissa, veya sen bir geri versiyonunda acmissan bu sorunu yapar.

Gelen dosya karsi tarafin RGB veya CMYK calismasi senin acmanda bir degisiklik yapmaz. Orjinali neyse oyle acar,
Eger renk seciminde euro, web coated veya use default secmisse ve sendede varsayalim euro stantadrt ayarlari varsa o zaman sorardi bir seyler.

Bu durumda senin dosyan yukarida saydigim nedenlerden dolayi......

Iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-07-2008 #5
renk ayarı dünyanın her yerinde aynıdır renk dille değil gözle görülür bu yüzden oradaki konvert olayı sadece yazı karakterleri için olabilir senin yazılarını konvert ediyordur büyük bi ihtimal ama örneğini atarsan yada resimlerini yüklersen daha yardımcı olabilirz.
http://rapidshare.com/files/13006980...l_CTP_.ai.html

iste bu ve buna benzer dosyalar
Bu mesajdan alıntı yap
soneraktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneraktas

Grafiker / Tekirdağ

Alt 16-07-2008 #6
bu sadece dosyanın kaydedildiği versiyonla ilgili birşey,
Ben aynı bilgisayarda daha önce yaptığım bir dökümanı açarken şimdi kullandığım CS3 te açarken de aynı soru ile karşılaşıyorum.
Yapacağın çalışmalar baskılı bir yerde kullanacaksan CMYK yu seç eğer web de kullanacaksan RGB yi seçebilirsin.
Yanlışlıkla CMYK ya da RGB açtığın belgeyi açıldıktan sonra değiştirmek istiyorsan File menüsünden Document Color Mode den değiştirebilirsin

Sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-07-2008 #7
bu sadece dosyanın kaydedildiği versiyonla ilgili birşey,
Ben aynı bilgisayarda daha önce yaptığım bir dökümanı açarken şimdi kullandığım CS3 te açarken de aynı soru ile karşılaşıyorum.
Yapacağın çalışmalar baskılı bir yerde kullanacaksan CMYK yu seç eğer web de kullanacaksan RGB yi seçebilirsin.
Yanlışlıkla CMYK ya da RGB açtığın belgeyi açıldıktan sonra değiştirmek istiyorsan File menüsünden Document Color Mode den değiştirebilirsin

Sevgiler
teşekkürler bilgi için
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
açarken, cmyk, diye, dosyası, gelen, rgb, soruyor, yurtdışından