Yuvarlak Cisim Nasıl Kaplanabilir ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Yuvarlak Cisim Nasıl Kaplanabilir ? ...

fikirdukkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fikirdukkan

Webmaster / İstanbul

Alt 30-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba

Ben kalem şeklinde yuvarlak cisimlerin nasıl kaplanacağını öğrenmek istiyorum. Hemen detaylandırıyorum:

benim elimde bir grafik olacak. Herhangi bir foto, bir resim vs. bu grafiği bir kalemin etrafına kaplamam gerekiyor ya da sarmam. Siz nasıl söylemeyi uygun görürseniz artık.

Bunu nasıl yapabilirim ? hangi program buna uygun olur ? En hızlı şekilde birden fazla tasarımı nasıl uygulayabilirim ?

Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Vectorel Neslelerle Çalışma Yapacaksanız Adobe Illustrator ile Daha Rahat
Konuyu Photoshop Bölümüne Açtığınız için Photoshop Photoshop ile de Yapılır
PS,de Filter menüsünde "vanishing point" İle Butür İşlemler yapılır
Youtbe,de "Adobe photoshop vanishing point totorial" Bir Araştırma Yaparsan
Sizin İsteginize yakın videolar bulursunuz Mantık genelde aynı
Bu mesajdan alıntı yap

fikirdukkan

Webmaster / İstanbul

Alt 30-12-2012 #3
Çok teşekkürler araştırmasını yapacağım. Olmadı tekrar yazacağım buradan.
Bu mesajdan alıntı yap

fikirdukkan

Webmaster / İstanbul

Alt 30-12-2012 #4
Konuyla ilgili videoları izledim fakat genelde anlatımlar örneğin yan duvar vs. gibi ortamlara fakat düz ortamlara yapılmış. Benim istediğim yuvarlak bir cisim ve sadece görünen kısmını sarabilsem de olur. kaleme sticker sarmak gibi düşünebiliriz. Yapmak istediğim bu tip bir çalışma.
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-12-2012 #5
Üç bayutlu Çalışma desek daha iyi olur Benim PC Eski olduğu için
Photoshop,un 3d özelliğini kullanamıyorum Bu işlem için Şunu Yap Demek Doğru olmaz
Velhasılı Sizin İstediğiniz 3d çalışma
Bunun için Adobe Illustrator Proğramı Kullanmanızı Öneririm (diğer 3d proları Dışında)

Aşağıdaki video Aİ 3d logo çalışması
Küre İçine Yazı Giydirme Yani Silindir Mantığıda Aynı

Bu mesajdan alıntı yap

fikirdukkan

Webmaster / İstanbul

Alt 31-12-2012 #6
Bunu da inceledim bunda da yuvarlağı kendisi çiziyor sanırım. Benim grafik bilgim çok fazla değil sadece temel şeyler yapabiliyorum ve hep PS kullandım.

Aslında benim yapmak istediğim tam olarak da bu aşağıdaki video:

Hatta forumda bir arkadaşımız aşağıdaki konuda da benzer bir uygulama yapmış. Ben de onun mesela bir manzara şeklinde olanını sarmak ya da kaplamak istiyorum:

Vektörel Kupa - Kulplu Bardak
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 31-12-2012 #7
Merhaba

Ben kalem şeklinde yuvarlak cisimlerin nasıl kaplanacağını öğrenmek istiyorum. Hemen detaylandırıyorum:

benim elimde bir grafik olacak. Herhangi bir foto, bir resim vs. bu grafiği bir kalemin etrafına kaplamam gerekiyor ya da sarmam. Siz nasıl söylemeyi uygun görürseniz artık.

Bunu nasıl yapabilirim ? hangi program buna uygun olur ? En hızlı şekilde birden fazla tasarımı nasıl uygulayabilirim ?

Şimdiden teşekkürler
kardeşim illustrator da çok güzel bir özellik var. 3d çalışmaları çok rahat yapıyorsun. Öncelikle kalemi çizersin pen tool ile sonra sadece 2 adımda kalemi hangi resimle sarmalamak ıstıyorsan sarmalarsın. 3 boyutlu olarak hemde. Ama yok diyorsanda kardeşim artık tek çaren photoshop ctrl+t distort warp vs . ama profosyonel bir çalışma istiyorsan illustratorda yapmak daha iyidir kardeşim bilgin olsun. photoshop'ta 1 saate yapcağın şeyi illustrator'de sadece 2 dk.
Bu mesajdan alıntı yap

fikirdukkan

Webmaster / İstanbul

Alt 31-12-2012 #8
Öncelikle ilginiz ve alakanız için çok çok teşekkür ederim.

Az önceki mesajımdaki vektörel kupayı kullansam nasıl olur ? O da vektörel çizilmiş bir kupa sonuçta. Sizin söylediğiniz çizimle aynı mantıkta olması lazım. Bahsettiğim kupa:

Vektörel Kupa - Kulplu Bardak
Bu mesajdan alıntı yap
graph34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graph34

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-01-2013 #9
Merhaba

Şimdiden teşekkürler
Tridimax programı tam bu iş için birebir istedigin sonucu alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap