yuvarlak cismi kopyalayarak belirli nokta etrafında döndürmek

Illustrator - yuvarlak cismi kopyalayarak belirli nokta etrafında döndürmek Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar İllustrator programında yuvarlak bir cismi kopyalayarak belirli bir nokta etrafında döndürmek istiyorum ama birtürlü başaramadım yardımcı olabilirseniz sevinirim...

umitkaragoz1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 12-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar İllustrator programında yuvarlak bir cismi kopyalayarak belirli bir nokta etrafında döndürmek istiyorum ama birtürlü başaramadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kafatası isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kafatası

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 12-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
elips şeklini oluşturduktan sonra rotate tool'u seç ve şeklin dönmesini istediğin nokta üzerine alt tuşuna basılı tutup tıkla,karşına çıkan panele dönmesini istediğin açı aralığını yaz (örn;15,30 derece gibi) sonra paneldeki copy tusuna tıkla daha sonra ctrl+d ye basarak seçtiğin nokta etrafında belirlediğin açıyla kopyalamak yapıcak, umarım yardımcı olmuşumdur yuvarlak cismi kopyalayarak belirli nokta etrafında döndürmek
Bu mesajdan alıntı yap
umitkaragoz1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2011 #3
çok saol arkadaşım ama cevap gelmeden önce bi kaç deneme sonucu olayı çözdüm.
Bu mesajdan alıntı yap