zaman ve arşiv konulu afiş

Afiş Tasarımı - zaman ve arşiv konulu afiş ...

resul1213 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

resul1213

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba, benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. zaman ve arşiv konulu photoshop kullanarak bir afiş hazırlamamızı istedi hocamız. İstanbul üniversitesinde okumaktayım.. yalnız aklıma bir fikir gelmiyor bana yardımcı olur musunuz ne yapabilirim nasıl yapabilirim... photoshop bilgim orta seviyede.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir saat yapabilirsin ama farklı olarak rakamlar yerine kitapları koyabilirsin.Yani bir saat düşün saat 1 iken 1 kitap koy 2 iken 2 kitap koy 3 iken 3 diye git tabi bunların yanına gelişim çağlarını gösteren küçük iconlarda koyabilirsin.Yüzyıl çağlarıymış gibi. Buda zaman içerisindeki arşivin değerini anlatır.Güzel bir mantık yürütmeye bak orada.Yani esprili bir şekilde de yapabilirsin. Saat 1 iken küçük bi bebek 2 iken biraz daha yetişkin gibi. Yada saat 1 iken taş devriymiş gibi bir resim 2 iken biraz daha çağlarda atlama oluyormuş gibi bir seri yakalaman lazım. Arka planı açık gri'den koyu tona geçişli bir renk yapmanı tavsiye ederim. Saat tam ortada dursun. Altına gölgelik ver ama saati 3 boyutlu ortaya çıkaracakmış gibi. Sonra saatin arkasından bir çizgi çıkartırsın güzel bir slogan yazarsın. Sonra biraz süsleme . Afiş tamamdır zaman ve arşiv konulu afiş
Bu mesajdan alıntı yap

resul1213

Alt 01-04-2014 #3
Bir saat yapabilirsin ama farklı olarak rakamlar yerine kitapları koyabilirsin.Yani bir saat düşün saat 1 iken 1 kitap koy 2 iken 2 kitap koy 3 iken 3 diye git tabi bunların yanına gelişim çağlarını gösteren küçük iconlarda koyabilirsin.Yüzyıl çağlarıymış gibi. Buda zaman içerisindeki arşivin değerini anlatır.Güzel bir mantık yürütmeye bak orada.Yani esprili bir şekilde de yapabilirsin. Saat 1 iken küçük bi bebek 2 iken biraz daha yetişkin gibi. Yada saat 1 iken taş devriymiş gibi bir resim 2 iken biraz daha çağlarda atlama oluyormuş gibi bir seri yakalaman lazım. Arka planı açık gri'den koyu tona geçişli bir renk yapmanı tavsiye ederim. Saat tam ortada dursun. Altına gölgelik ver ama saati 3 boyutlu ortaya çıkaracakmış gibi. Sonra saatin arkasından bir çizgi çıkartırsın güzel bir slogan yazarsın. Sonra biraz süsleme . Afiş tamamdır zaman ve arşiv konulu afiş
hocam çok tşk ederim bu değerli fikirlerin için deneyeceğim çok sağol zaman ve arşiv konulu afiş... başka arkadaşlarımın da fikirlerine ihtiyacım var ne kadar fikir verirseniz çok iyi olur. tüm grafikerler.net üyelerine ve yöneticilerine teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

resul1213

Alt 02-04-2014 #4
cevap yok mu arkadaşlar ?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2014 #5
kum saatinden dökülen kumların kitap olmasını sağlardım ben olsaydım... çook klasik biliyorum ama kum saatini seviyorum n'apıyım... :P
Bu mesajdan alıntı yap

resul1213

Alt 04-04-2014 #6
kum saatinden dökülen kumların kitap olmasını sağlardım ben olsaydım... çook klasik biliyorum ama kum saatini seviyorum n'apıyım... :P
çok teşekkür ederim zaman ve arşiv konulu afiş
Bu mesajdan alıntı yap