ZBrush kullanım için bilgi?

3D Programlar - ZBrush kullanım için bilgi? Sponsorlu Bağlantılar ZBrush kullanım için bilgi arıyorum..Aranızda kullanan varmı? kimsemi ilgilenmiyor??...

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 16-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ZBrush kullanım için bilgi arıyorum..Aranızda kullanan varmı?

kimsemi ilgilenmiyor??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emre yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre yıldırım

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla bilsem ilgilenirdim
Bu mesajdan alıntı yap
diyafram8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diyafram8(29)

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-11-2008 #3
Sen gel maya'ya geç.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2008 #4
valla bilsem ilgilenirdim
Sen gel maya'ya geç.
belki ciddi bi şekilde lazım olabilir lütfen bilmediğiniz konu hakkında yorum yapıp konuyu eğlenceli hale getirmeye çalışmayınız
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 13-11-2008 #5
Sen gel maya'ya geç.
Türkiye’de 3D, Animasyon ve Görsel Efekt konularında neler yapılabilir. Kullandığımız Programların bizlere sağladığı imkanlar nelerdir?
Bu konularda üretim yapmak isteyenler nerelerde ve ne koşullarda çalışılabilir.
Post-prodüksiyon stüdyolarının işleyişi nelerdir ve ne gibi imkanları kullanabiliriz?

Aradığım cevaplara max, maya gibi sabit unsurlar sağlayamasının dışında zbrush ın sunduğu imkanları araştırmanı ve demo bile olsa bunu edinmeni tavsiye ederim ..Hani derler ya, halini gerçekleştirdi ..İşte program gibi program zbrush..

Bu kadar yazdım.. Ama senin Maya ile ilgili düşüncelerini, donanımını ve görsellerini paylaşmanı beklerim ki gerçektern Zbrush kullanmakla hata mı ediyiyorum öğrenmek isterim..
Bu mesajdan alıntı yap
traubon2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

traubon2

Grafiker / Ankara

Alt 24-12-2008 #6
ilk olarak zBrush ı çok sevdiğimi solemek istiyorum benim için vazgeçilmez bi program haline geldi. Zburshla 3boyutlu modellemeler çok kısa zamanda yapılabiliyo. program çok karışık değil. yaratıcı iseniz kısa zamanda çok güzel işler çıkartabilirsiniz. ana modellemenin haricinde yüksek poligonlu modellemede yapılabilmekte (zaten zbrush ın en ünlü olduğu konu yüksek poligon modellemesi)
bir diğer güzel yanı modelleme işlemini bir çeşit fırça olarak adlandırabileceğimiz araçlarla gerçekleştirmek. Photoshoptaki gibi çeşitli araçlar varlar var. bunlarla bir heykeltraş edasıyla modelleme yapıyorsunuz. aynı zamanda modeli evirip çevirirken kaplama işleminide çeşitli materyaller desteği ile halledebiliyosunuz. işte böle bişey ben çok kötü anlattım açıkası ZBrush kullanım için bilgi?
bide solemeden geçemeyeceğim render motoru ile çok hızlı renderler alabilirsiniz.

bunlarda bir kaç çalışmam

(umarım beni deviantarttaki ismim yüzünden banlamazsınız ZBrush kullanım için bilgi?)
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 25-12-2008 #7
ilk olarak zBrush ı çok sevdiğimi solemek istiyorum benim için vazgeçilmez bi program haline geldi. Zburshla 3boyutlu modellemeler çok kısa zamanda yapılabiliyo. program çok karışık değil. yaratıcı iseniz kısa zamanda çok güzel işler çıkartabilirsiniz. ana modellemenin haricinde yüksek poligonlu modellemede yapılabilmekte (zaten zbrush ın en ünlü olduğu konu yüksek poligon modellemesi)
bir diğer güzel yanı modelleme işlemini bir çeşit fırça olarak adlandırabileceğimiz araçlarla gerçekleştirmek. Photoshoptaki gibi çeşitli araçlar varlar var. bunlarla bir heykeltraş edasıyla modelleme yapıyorsunuz. aynı zamanda modeli evirip çevirirken kaplama işleminide çeşitli materyaller desteği ile halledebiliyosunuz. işte böle bişey ben çok kötü anlattım açıkası ZBrush kullanım için bilgi?
bide solemeden geçemeyeceğim render motoru ile çok hızlı renderler alabilirsiniz.

bunlarda bir kaç çalışmam

(umarım beni deviantarttaki ismim yüzünden banlamazsınız ZBrush kullanım için bilgi?)
Öncelikle ilgine çok teşekkürler traubon2. Çalışmaların gayet hoş..Yanlız detaylara biraz daha önem verirsen çok daha iyi işler çıkıcak eminim..
Ben aradığım bilgilerin bir kısmını http://www.pixologic.com dan buldum..Sende bu siteyi sık kullanılanlara mutlaka ekle..Zbrush la, İlgini çekebilecek herşey burda var..Modelleme ve karakter yaratımı için gerçekten harika bir program..Tekrar ilgine teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
traubon2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

traubon2

Grafiker / Ankara

Alt 26-12-2008 #8
pixologic gerçektende çok güzel bi site. ayrıca gnomon workshop ve digital tutors un tutoriallarınıda izlersen çok hoşnut kalıcağına eminim.

http://www.thegnomonworkshop.com/

http://www.digitaltutors.com/digital_tutors/index.php
Bu mesajdan alıntı yap
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-12-2008 #9
Bende ilgilenmeyi düşünüyordum program kaldı öyle..Özellikle figür organik modelleme için birebirdir Zbrush..

Belki bir gün başlarım...
Bu mesajdan alıntı yap
ucurum22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ucurum22

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 28-12-2008 #10
Bende bugün itibariyle başlamış durumdayım..Güzel bir karakter çıkardım ilk olarak..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bilgi, icin, kullanim, kullanım, zbrush