zoom da ilginç bir sorun

Corel Draw - zoom da ilginç bir sorun ...

zoom da ilginç bir sorun
hasancolak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasancolak

Matbaacı / Eskişehir

zoom da ilginç bir sorun

Alt 21-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar hepinize kolay gelsin. benim bir soorum olacak. bu kadar corel kullanıcısından birinden yanıt alırım diye düşündüm.
sorun şu ben corel 10 kullanıyordum. kaldırdım ve x13 ü yükledim. ancak corel 10 da sayfada çalışırken fare üzerindeki teker zumlamaya veya uzaklaşmaya yarıyordu. x13 te ise sade word sayfasında çalışır gibi sayfa sonuna veya başına hareket ettiriyor. bunun bir ayarı varmı ben bulamadımda. yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yildiz.enes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yildiz.enes(24)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 21-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla illustratorde alt tuşuna basılı tutunca oluyo ama corel de nasıldır bilmiyom.

yıllardır corel kullanıyom ama dediğin sorunla hiç karşılaşmadım. belki farenden kaynaklanıyo olabilir.

saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
ozdenediz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozdenediz

Yrd. Grafiker / Samsun

Alt 21-06-2008 #3
aslında o bir hata idi ve corel bunu nihayet düzeltti. özellikle bir yazı yazarken scroolla ekranı büyütmeye veya küçültmeye kalktığımızda corel kapanıyordu. şimdi olmuyor. büyütme/küçültme işlemlerinde bence en sağlıklısı f2, f3 ve f4 tuşlarını kullanmak. alışkanlık olunca daha rahat olduğunu göreceksin....
Bu mesajdan alıntı yap
brhmdkz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brhmdkz

Grafiker / Adana

Alt 21-06-2008 #4
zoom da ilginç bir sorun

Cevaben ; fareyle sol taraftaki tools paletinin başındaki fare imlecine sağ tıkla. karşına çıkan pencerede, Customize > Toolbar Item > Properties yolunu izle. Ardından Toolbox > Zoom & hand tool sekmesini tıkla. oradaki değişkenleri ayarlayarak istediğin biçime getirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, ilginc, sorun, zoom