Vinil Türk Reklam Bannerı

Alo Gıda Hattı - Gıda ürünleri Şikayet

Graficafe - Alo Gıda Hattı - Gıda ürünleri Şikayet ...

Cevapla
Alo Gıda Hattı - Gıda ürünleri Şikayet
hengame isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hengame

<google>:)</google>

Bilg. Teknikeri / Bursa

Standart

Alo Gıda Hattı - Gıda ürünleri Şikayet

Alt 27 Ocak 2009 #1

çalışanlar olduğumuz için dışarıdan telefon aracılığı ile yemek söyleriz. az önce tavuk şiş siparişi verdim 2. dk geldi sorun yok ücretini verdik gittiler telefon açtım ekmek arasından yün yümağına benzer bir madde çıktı. bunu firma sahibine bildirdim firma sahibi yenisini gönderiyorum bundan sonra yemezsiniz dedi bende direk tarım il müdürlüğünü aradım alo gıda hattına şikayette bulundum.2 kez başıma geldiği için şikayet ettim.

Bulunduğunuz ilin tarim il müdürlüğünü aramanız yeterlidir.

BURSA TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ, ''ALO GIDA HATTI''NI KURARAK TÜRKİYE'DE BU ALANDA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ . 444 0 223

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ülke genelinde hayata geçirmeyi planladığı ''Alo Gıda Hattı'', Türkiye'de ilk kez Bursa'da kuruldu. Bursa Tarım İl Müdürlüğü'nün, gıdayla ilgili şikayetleri değerlendirmek amacıyla kurduğu ''Alo Gıda Hattı'', hizmet vermeye başladı.
Tarım İl Müdürü Hüseyin Yıldızer yaptığı açıklamada, kuruluşuyla ilgili çalışmaları bir süre önce tamamlanan veTürk Telekom'dan alınan numarayla hizmete açılan hattın Türkiye'de ilkolma özelliği taşıdığını söyledi. Yıldızer, Bursa'nın önemli gıda üretim merkezlerinden biri olduğunu, Türkiye genelinde satış yapan, salça, konserve, çikolata, süt ve süt ürünleri alanında üretim yapan birçok büyük firmanın Bursa'da bulunduğunu dile getirdi.
''Alo Gıda Hattı''nın, bu nedenle sadece Bursalılara değil Bursa'da üretilen gıdaları tüketen Türkiye genelindeki tüm vatandaşlara açık olduğunu vurgulayan Yıldızer, vatandaşların Türkiye'nin her yerinden ''444 0 223'' numaralı hatı arayarak şikayetlerini iletebileceklerini belirtti. Yıldızer, şunları kaydetti: ''Vatandaşların gıda konusundaki her tür şikayetini değerlendireceğiz. Yani sudan ekmeğe, içkiden meyveye kadar her çeşit gıdayla ilgili sorunu olan vatandaş bizi arayabilir.
Haziran 2004'te çıkan 5179 Sayılı Gıda Yasası'nın işlerliğinde, bilinçli tüketici ve tüketicinin şikayet mekanizmasının çalıştırılması temel ölçülerden biri olarak kabul edildi. Alo Gıda Hattı'nın bu amaçla kurduk. Artık Türkiye'nin dört yanından isteyen vatandaşımız 24 saat süreyle bu hattı arayıp, mesai saatlerinde Kontrol Şube Müdürlüğü'nde görevli arkadaşlarımıza, diğer saatlerde telesekretere şikayetlerini bildirebilecek.
'' Hattın hizmete girmesiyle özellikle ''Merdiven altı üretim'' olarak tabir edilen kaçak üretimin önüne geçileceğine, sağlıksız üretimin disiplin altına alınacağına inandığını ifade eden Yıldızer, vatandaşların özellikle tükettikleri gıdanın üretim izninin bulunup bulunmadığına, kullanım süresine, ambalaj üzerinde yazılı özelliklere sahip olup olmadığına dikkat etmelerini ve kendilerine bildirmelerini istedi. Yıldızer, tüketicilerin gıdalarla ilgili şikayetlerini değerlendirirken, ilgili firmayı denetleyerek, Gıda Kodeksi'ne ve yönetmeliklere uygun üretim yapıp yapmadığını da tespit etme imkanı bulacaklarını anlatarak, ''Bu uygulamayla, vatandaşın da gıda kontrolü mekanizmasına katılımını sağlamayı amaçlıyoruz'' dedi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Etiketler
alo, gida, hatti, sikayet, urunleri

LinkBacks (?)
Gönderen For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 04 Şubat 2009 22:10

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Gıda resimleri hakanonline Fotoğraf - Resim 3 23 Temmuz 2009 17:24
Gıda Hileleri Sonay Görkem Graficafe 17 19 Şubat 2009 10:56
hamazlar gıda gece_ay_isigi_ Logo Tasarımları 18 21 Ekim 2008 16:52

Kapat
Şifremi Unuttum?