Vinil Türk Reklam Bannerı

Anadolu yakasında Aylık dergi için Fulltime Grafiker Arıyoruz

Sonuçlanan İlanlar - Anadolu yakasında Aylık dergi için Fulltime Grafiker Arıyoruz ...

 
Anadolu yakasında Aylık dergi için Fulltime Grafiker Arıyoruz
Pınar Şimşek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pınar Şimşek(34)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03 Ekim 2010 #11

valla kimse 4/4lük degil. ne kadar uzun aciklama yaparsaniz yapin illaki sorunlar olacaktir. ayrica bu kadar uzun yazdikca ve bu uslupta yazdikca talebin azalacagini düsünüyorum. alt tarafi 4-5 formalik bir dergi icin böyle destan yazar gibi ilan verilebilecegini düsünmüyorum. en basitinden hangi programlari istersiniz kac yillik deneyime sahip birini istersiniz vs. vs. bu tarz cümleler kurulsaydi belki bir ihtimal insanlar bu yorumlari yapmazdi diye düsünüyorum. detaylarda kaybolmayin derim isinin ehli saglam birini bulmak istiyorsaniz bu kadar keskin konusmayin. Grafikerlerin hicbir zaman bu derecede kasvetli, keskin konusulan bir yerde calisacagini düsünmüyorum. Umarim bulursunuz birini. kolay gelsin.
westshine isimli Üye şimdilik offline konumundadır

westshine

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 03 Ekim 2010 #12
                             
Pınar Hanım,

Sizin deyiminiz gibi Alt Tarafı 4-5 formalık aylık dergi için hala maazeret gösterip hata yapacak grafikerde bizimle çalışmasın.
Alt tarafı 4-5 forma çıkardığımız dergiyi enaz problemle çıkartmak istediğimiz için bizimle çalışacak arkadaşın hatasız olmasını istemek bize yazan arkadaşları neden bu kadar kastı bunuda anlayabilmiş değilim.
Ne demek her işte hata olur? Doktor bir yakınınızı ameliyat ederken hata yapsa nasıl davranırsınız ??? Yada otobüs şoförü bir hata yapıp bir yakınınızın yaralanmasına neden olan kaza yapsa ???
Bizde butür hatalardan bahsediyoruz. 2 hafta önce "tamam bu basılabilir" deyipte baskı aşamasında resimlerin yazıların etrafında blur göründüğünde bir grafiker pardon derse bu olmaz işte...
Onun için grafiker hata yapar gibi kabul edilmeyecek bir olguyu öne çıkarmanızın anlamı yok çünkü dikkatli olan işini seven ve bilen bir insan hata yapmaz yada en azından kabul edilebilir hata yapar.
cexenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cexenes

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 03 Ekim 2010 #13
şartlar ortada her iş ilanınada böyle önyargılı yaklaşmaya gerek yok diye düşünüyorum biz insanın çalışkan ve üretken olması yaptığı meslek ile alakalı değil tamamiyle kişilik meselesi profosyenel anlamda bu piyasada çalışıyorsanız ve ya çalışmak istiyorsanız iş yaptıran kuruma sizde taleplerinizi sıralarsınız istersiniz paranızı anlaşırsınız firma 2 ay deneme süresi yapıyorsa bu sizinde deneme sürenizdir işinize gelmez medeni şekilde yolarınızı ayırırsınız kötü şartlarda çalışmanız karşı tarafın suçu değildir işverenin bir yeri çalışanın bin yeri vardır.
ben boş zamanımda işim olmayan işlerle uğraşmayıda her zaman sevmişimdir bu sizi geliştirir şu anda baskıdan tasarıma araç giydirmeden boyaya kadar her konuda uzmanım
ben grafikerim diyip otursaydım sadece grafikerdim ama işin her aşamasında bilgili olmak size zarar getirmez işvereninde böyle bilgi birikimli bir eleman ile çalışmak istemesi son derece doğaldır.
sonuç olarak bazen kendinizden bi şeyler verdiğinizi zannettiğinizde esasında alıyorsunuzdur, herkese huzurlu iş ortamları dilerim.
bynemo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bynemo

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03 Ekim 2010 #14
Siz grafikerleri köle sanıyorsunuz boşverin bizi siz aldanmayın ama bir gün olur ne demek istediğimizi biz den değil görerek anlarsınız sonra biz ister istemez aklınıza geliriz


iyi çalışmalar
orhanbolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanbolat

Grafiker / Tekirdağ

Standart
Alt 03 Ekim 2010 #15
Bu ilan'da yer alan mail adresine mail attım ama geri dönüş olmadı . Sanırım öylesine yayınlanmış fake bir ilan olduğunu düşünüyorum.
Yanılıyorsam özür dilerim.
b_bilge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

b_bilge

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 04 Ekim 2010 #16
herşeyi anladım da (evet ayıptır söylemesi empati duygum çok gelişmiştir) şunu anlayamadım..

"Bilgisayar donanım teknik altyapısından (en azından genel anlamda) anlayabilmeli."

bu ne şimdi?

bakın neslihan hanım ağzınız birhayli yanmış anladığım kadarıyla.. ama yoğurda çok sert üflüyosunuz... dikkat edin üzerinize dökülmesin..

öncelikle firmadaki pozisyonunuzun ne olduğunu bilmiyorum.. nasıl bir ekibe sahipsiniz bilmiyorum ama günümüzde grafikerlerin/tasarımcıların(yani sanatçıların) üzerinde çok fazla baskı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim..
yani bize isviçre çakısı muamelesi yapıldığı yetmiyormuş gibi bir de bu üslup bozukluğunu anlamakta bir hayli güçlük çekiyorum.

ben de dergi hazırladım, hem de ne editörü vardı, ne sanat yönetmeni, ne bilmem nesi.. 68 sayfalık bir dergiyi bir grafikerin sırtına yükleyip, aynı zamanda reklam tasarımlarını da yapmasını bekleyip, aynı zamanda müşteriyle bu çalışmaları koordineli yürütmesini bekleyip (yani akıl almaz bir telefon trafiği) bir de üstüne üstlük gidip fotoğraf çekmesini beklerseniz, bir de bu kadar stres altında ondan yaratıcılık beklerseniz o dergiyi sorunsuz çıkarmanız bir ütopyadan öteye gidemez.

Tabiki grafiker işini bilmekle yükümlüdür.. ama dikkatinizi çekerim "işini".. müşteriyle reklam diyaloğu yapmak grafikerin işi değildir.. gidip ürün fotoğrafı çekmek onun işi değildir.. yazdıklarını editlemek onun işi değildir.. vs vs.. çalışmanın işleyişini bilemediğim için kendi yaşadığım sorunlardan da alıntı yapıyorum.. kusuruma bakmayın.. sizinle hiçbir kişisel sorunum yok.. sorunum bu amatör ve çok bilmiş zihniyetle..

ve bu amatör çok bilmiş zihniyet gider piyasada 1-2 yıllık grafiker bulur.. az maaşla çok iş yaptıracak ya..

neyse velhasıl size nacizane kardeşçe tavsiyem bu iş için en az 5 yıllık deneyime sahip birini arayıp bulmanız.. en azından fotoğrafların baskıya uygun olup olmadığını bilecek kadar tecrübeli birini..ve bu işin bir ekip işi olduğunu kendinize sık sık hatırlatmanız..

sektörün bilmem ne kadar önemli dergisi olmanız sizi amatörlükten kurtarmaz.. bakış açınızı değiştirmeniz lazım..

sizden daha uzun yazabildim mi acaba Anadolu yakasında Aylık dergi için Fulltime Grafiker Arıyoruz

üstelik daha bitmedi..

bir de bir arkadaşımız boş zamanlarda iş dışı şeyler yapmanın kişiyi geliştirdiğinden bahsetmişti.. katılıyorum kesinlikle.. ayrıca fotoğraf çekmeye de bayılırım.. tabi amatör olarak.. ancak 68 sayfalık bir dergiyle ve onun reklamları için müşterilerle cebelleşirken(ki müşteri taleplerini karşılayabilmek için ayrıca bir meslek dalı vardır ama o iş de grafikere havale edilir çoğu yerde) kendime o boş vakti yaratabileceğimi, o fuar senin bu fuar benim dolanıp, hoş fotolar çekebileceğimi ben şahsen düşünemiyorum.. ya siz dergiciliği çok basite indirgiyorsunuz ya da ben gereğinden fazla ciddiye alıyorum..

aslında ben işimi hep çok ciddiye almışımdır ve aceleye getirilen işten ya da kısa zamanda çok iş çıkarılmaya çalışılmasından ve bunu meziyet sanan patronlardan da nefret etmişimdir. çünkü acele yapılan işte muhakkak bir problem çıkar ve faturası hep grafikere kesilir..
ayrıca 68 sayfalık bir dergiyi bir ayda reklamlarıyla birlikte hatasıyla sevabıyla bitirebilen tasarımcıyı yermek değil tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum.
Gıda Sektöründe kendini kanıtlamış (ve şimdiye kadar freelance grafikerle çalışan) dergimiz ve portalımıza FULLTIME çalışacak Grafiker aramaktayız.

Aradığımız özellikler :

- Erkek olan adayların askerlikle ilişkisi olmaması (en azından 3 yıl).
- Daha önce KESİNLİKLE bir dergi işleminin baskı hali çıkana kadar her aşamasında tecrübeli olması (Bende düzgün görünüyordu ama matbaada aynısı basılmadı dememesi)
- Dergi tasarımı ve matbaaya gönderilecek ham dergi ile ilgili TÜM PROGRAMLARI ÇOK İYİ kullanabilmesi (Benim versionumla matbaadaki verison tutmuyor onların versionuna çevirince de tam olmuyor gibi saçma sapan maazeretlerden arınmış olmalı)
- Dergide çıkacak görsellerle ilgili "OLDUĞU KADAR, ÇIKTIĞI KADAR, NE ÇIKARSA" gibi kehanetlerde bulunmayıp, görselin teknik olarak gerçekten basılıp basılmayacağı ile ilgili kesin cevap verebilmesi.
- Tam zamanlı çalışacağı için verilecek görevleri tam olarak başarabilmesi (tabiki tahsilata git gibi saçma sapan direktiflerde bulunmayacağız ama işi içinde yer alacak her işi isteme hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Örnek : Fuarlarda firmaların standlarının resimlerini çekmek gibi)
- Her türlü reklam sayfasını hazırlayabilme kaabiliyetine sahip olabilmeli ve bunu çok hızlı hazırlayabilmeli.
- Bilgisayar donanım teknik altyapısından (en azından genel anlamda) anlayabilmeli.
- Tüm Programları WINDOWS ORTAMINDA kullanabilmeli. İlle MAC istiyorum dememeli...
- İşine sadık, güvenilir olmalı. Nasılki bizde ayın son günü geldiğinde maaşını bekliyorsa bizimde ondan işi en kısa zamanda ve kaliteli bir şekilde iş beklediğimizin farkında olmalı.
- En başta elinde olanlan teknik donanım ve yazılımı analiz ederek bu işi yapıp yapamayacağını tesbit ettikten sonra eğer yapacaksa, işe başladığı zamandan itibaren bizden bir teklif gelmedikçe elindekilerin azlığı ile ASLA ŞİKAYET ETMEMELİ...
- Yaratıcı olmalı (BU ÇOK ÖNEMLİ) bizim kendi yaratıcılığı ile oluşturduklarına çok az müdahale edebilir olabileceğimizi göstermeli.
- Ofis içinde dahi her zaman YAZILI OLARAK haberleşmeli (ki ben söylemiştim sen söylemiştin polemiklerine mahal bırakılmasın)
- GEÇİCİ DEĞİL KALICI OLMALI (Biz 2-3 aylık birini aramıyoruz eğer çalışacaksa bizimle yıllarca çalışmalı-Emin olun biz hakkından fazlasını da verebiliriz)
- Her konuda dürüst olmalı, 24 saat ulaşılabilir olmalı.
- Basım aşamalarının tümünde matbaada olmalı ve her sayfanın baskı örneğinde TAMAM imzası olmalı.
- "Bunu bilmiyorum, atlamışım, dikkat etmedim, görmedim" gibi HİÇBİR MAAZERETİ KABUL ETMEYECEĞİMİZİ VE BU TÜR MAAZERETLERİN İŞTEN HEMEN ÇIKARTILMA NEDENİ olduğunu özellikle belirtmeliyiz.


BİZ KİMİZ ?

Gıda dünyasının tümünde bir sinerji oluşturan Aylık sektörel bir dergiyiz. Gıda dünyasının tümünü kapsayan tek sektörel dergi olmanın yanısıra yazılı medyayı besleyen çok güçlü bir online portala sahibiz.

Size ulaşabileceğimiz tüm iletişim bilgilerinizi ve geçmişte yapmış olduğunuz çalışmalarınızın referanslarını ekleyiniz.

Seçeceğimiz kriterler içinde yaratıcı ve düzgün bir sonuç olmasının yanı sıra çözümünün ne kadar kısa sürede olduğu da çok önemli.

İşyeri ÜSKÜDAR MERKEZ dedir.

Sunduğumz Sosyal Olanaklar :

- Maaş (ilk 2 ay bizim istediğimiz şartları sağlayıp sağlamadığına baktıktan sonra yeniden değerlendirilecek)
- Prim (dergide kendi hazırladığı reklam sayfalarından, hazır gelenlere PRİM VERİLMEYECEK)
- Yol
- Yemek
- SSK
- Şirket Hattı ( Vodafone 55 Tl lik. her yere sınırsız hat)

İş ortamı :

- Sektör fuarlarına şehir içi yada şehir dışı katılmaktayız. Bu fuarlarda dergi ve portal için resim çekecek gerekiyorsa fuar esnasında müşteri ile birebir reklam tasarımı için konuşacak.(bütün gidiş,dönüş,konaklama,yemek firma tarafından karşılanacaktır)
- İlk aylarda PC ortamında çalışacak duruma göre MAC alınacak. Ama gelecek arkadaş PC ortamında çalışacakmış gibi gelmeli.
- Normal zamanlarda tüm resmi ve dini bayramlarda tatildir. Ayrıca cumartesi ve pazar çalışma YOKTUR.
- Çalışma saatleri 09-18 dir (tabii yapılacak işler normal zamanda tamamlandığı sürece)
- ofis ÜSKÜDAR MERKEZ de olduğu için Istanbul'un her yerine çok rahat ulaşım sağlanabilmektedir.
- Şehir içinde müşteri için yapılan yada yapılacak reklam çalışmaları için müşteri ile birebir görüşmeler yapabilir.

Başvurular için :

mail : *********
Tel : ********* (Neslihan Hanım)
 

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Anadolu yakasında bayan grafiker arayanlar ! tulip Sonuçlanan İlanlar 13 20 Nisan 2011 15:39
Aylık Dergi için grafiker / İst.Anadolu Yakası moonlight34 Sonuçlanan İlanlar 12 14 Nisan 2009 08:11
İst-Anadolu yakasında iş arıyorum( grafiker) mekselina Sonuçlanan İlanlar 17 14 Mayıs 2008 15:38
Anadolu yakasında grafiker pitikare Sonuçlanan İlanlar 6 20 Mart 2008 21:18

Kapat
Şifremi Unuttum?