Vinil Türk Reklam Bannerı

Aşağıdaki özelliklere sahip grafiker tasarımcıları aranıyor.

Sonuçlanan İlanlar - Aşağıdaki özelliklere sahip grafiker tasarımcıları aranıyor. ...

 
Aşağıdaki özelliklere sahip grafiker tasarımcıları aranıyor.
graphic_ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphic_ahmet

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 08 Aralık 2010 #31

bu iş ilanından çok hikaye ye benzemiş...
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #32
                             
bu güne kadar bin türlü ilan gördüm ağzıyla kuş tutacak eleman bile arıyorlardı neredeyse ama çalışanını böylesine aşağılayan zihniyette başka bi yer daha görmedim vay canına...
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #33
iyi hoş yazmışsınız ama bu taşlamalarınız aslında sizin sektöre ne kadar aşağıdan baktığınızı ve işinize ne kadar inanmadığınız kanıtlıyor. Özellikle kurumsal kimlik meselesi.
Bu gün Reklamcılar derneğinin kurumsal kimlik için önerdiği fiyat listeleri öyle herkesin zannettiği gibi orhun yazıtları modeli bişey değildir. ""orda bişey yazıyo ama mit"" Aksine gerçek ve reeldir...

Eğer siz bakkal hesabı bi mantıkla bu işi kurduysanız, batın zaten!

kısaca 10.000 Tl gibi bi rakam önermişse dernek, siz bunu hadi %30 kırın. yinede de tasarımcının 15 günlük maliyetini katlıyorsunuz. ha siz bunu 3-5 e yapıyorsanız, bu sizin iş emek ve değer bilmezliğinizi gösterir...

bitakım sitelere 30 liraya yaptırıp müşteriye verdiğinizi söylediğiniz logolar, trafik işareti gibidir. her mahallede birer tane olurlar.

eğer siz bunu işe alacağınız insana karşı kullanabiliyorsanız, iş etiği ve estetik ve pazarlmama gibi kavramlarla da sorunlarınız var demektir.

bu bahsettiğiniz Datamerge, xml gibi işlemler, sayfa yapıları tekdüze olan işler için kullanılabilir. sistem bunu önceden belrlenmiş yerlere datayı işleyerek yapar.

zaten aklı olan biraz da yetenekli her grafiker, 500 sayfayı tek tek yapmaktansa bu tip kısa yollara gidecektir.

Ancak sayfa yapısı hiç değişmeyen işler bellidir, (kitap, etiket, vs)

iş biraz estetiğe girdiğinde dikey fotoğraflar için ve yatay fotoğraflar için 2 farklı master yapabilirsiniz en fazla.

Yani bu kadar dar kullanımı olan bi mevzuyu çalışanınıza karşı bu şekilde kullanmak veya bu şekilde onun özgüvenine saldırmak da iş etiğine uymuyor.

Ayrıca yine yukarıdabahsettiğim teknikleri madem biliyorsunuz ve kullanabiliyorsunuz.
freelance olarak template tasarımını yaptırır. datayı kendiniz bağlar. işi çok daha ucuza maledebilirsinizde.

Gelelim iş saatleri, ve özel hayatın işe etkisine,

Bir tasarımcının sorumluluğu istenen işi vaktinde vermektir. siz işinizi vaktinde ve temiz alabiliyorsanız işe kaçta gelip gittiği sizi ilgilendirmez. Eğer çalışanınız iş konusunda bi sıkıntı yaratmıyor ama mekanda pek kalmak istemiyorsa, demekki kurduğunu mekanda bir yanlışlık var, huzurlu, sakin bir ortam yaratamamışsınız.

Çünkü bizler biraz, hassasızdır, Size hikaye geliyor ama, çalıştığımız, yaşadığımız, ya da eğlendiğimiz mekanlarla duygusal bağlar kurarız. Ama temiz olmayan, gürültülü, harala gürele ortamlardan da olabildiğince kaçmaya çalışırız...

( İstanbul, Seyrantepe, Still matbaasına bir göz atın, aşşağıda ne kadar gürültülü bir matbaa parkı varsa, 2 kat yukarda o kadar sakin bir renk ayrımı ve tasarım bölümü vardır. Still avrupanın en iyi matbaaları arasında gösterilmektedir...)

eğer bir tasarımcı size bi takım bahaneler uydurmak zorunda kalıyorsa,

1. kalifiye eleman seçemiyorsunuzdur
2. otoriteniz karşınızdaki kişiyi eziyordur

kişiliği ezilebilen bir tasarımcı yaratıcı işler sunamaz!

bu durumda siz bir reklam/grafik/yayın sektörü patronu olmamalısınız. olamazsınız.

ve son olarak
eğer kurumsal kimlik gibi işler istediğiniz bi tasarımcıya 800 ödüyorsanız, 1000 lira size çok geliyorsa,

istanbul/Ankara/İzmir gibi ciddi müşterilere ciddi hizmetlerde bulunan ajanslardaki fiyatların 2000 tl nin altında olmadığını bilmiyorsunuz. Yani sektörü ve mesleğinizi tanıyamamışsınız. demektir.

ha ben düşük bütçeli işler yapacağım az marjla ufak tefek alt piyasaya takılıyorum diyorsanız,
e o zaman neden şiikayet ediyorsunuz.

ite kaka gidiyor işte bi şekilde...

yok bu bana ters ben hem böyle hem de böyle olcak istiyorum diyosanız,

daha başka bir iş yapmanızı kalben öneriyorum.

saygılar...

Ek olarak,
Tasarım işi her ne tasarlıyorsanız tasarlayın, psikolojik yapınızla %100 orantılıdır. Çalışanınız geçim sıkıntısı çekiyorsa tasarlayamaz, kız arkadaşıyla problemleri varsa tasarlayamaz, canı istemez, tasarlayamaz, o gün fazla yağmur yağar morali bozulur tasarlayamaz. İçinden gelmez tasarlayamaz...

Bu yüzden reklam ve yayın sektörü operatörleri çalıştırır, operatörler tasarlamaz, sadece uygular. xmli data merge'i bilecek olan uygulamacılar/operatörler dir yani... Operatöre bak böyle yapcan burası böyle olcak dersiniz, Kurumsal kimlik tasarlatacağınız kişi başka bi kişdir...
bi da size bir tiyo olsun...
kardeş ayağının kaldır

üzerine bastın

ezmeyesun oni!!!!!!

bazı tespitlerin o kadar yerinde ki, sayın h.çalışkanı karşınızmaymış gibi anlatmışsınız. Tebrik ederim. Hele bir tanımlamanız varki ucuz iş... işte orda ayağının kaldır... ezilecek zaten bari sen ezme.
enes_59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enes_59

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #34
Sizin gibiler yüzünden mesleğimden soğudum lanet olsun!böyle düşünen bir işverene ne severek işe gidilir nede orda uzun surelı calsıır tabiki cıkıp gider baska biyer buldugunda siz ancak araç olarak kullanılırsınız!
enes_59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enes_59

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #35
Anlaşılan senin bol gibi paran var ama bi bok ta bildiğin yok sen ne pislik herifsin yeter sizin gibiler yüzünden bu ülkede adam gibi iş bile çıkmıyor kıl yün tüy!size hakaret edilmeyi bile haketmeyen zavallı insan müstellerisiniz!
enes_59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enes_59

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #36
***********
brkylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brkylmz

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #37
Sorumluluk sınırlarının ve görev tanımlarının tam olarak yerle yeksan olduğu sektöre çok güzel bir dönüş olmuş aslında.
yani işveren açısından maalesef ki grafik "operatörleri"nin genel görüntüsü bu hatta eklenmesi gerekenlerde var
mesela yabancı menşeili bir iki site biliyorsa oradan "araklayarak" yaptığı işleri agzında sakızla ben yaptım diye dolaşanlarda bu statüde. hatta o kadar eksik ki bazı noktalar eklesem bi o kadarda benim yazmam lazım buraya kadar yanlış olan tek nokta ilan sahibinin grafik "tasarımcı" ile grafik "operatörünü" ayırmadan hem nalına hem mıhına vurmasından kaynaklanıyor. ki feryatlara bakarsak olması gerekende budur tek tek üyelere mesaj yollar ve portfolyo "rica edersiniz" eger feryadı ile çalışmaları paralel ise o zaman bi özeleştiri yapar ve sizde kendinizi düzenlersiniz.

Rakamların 800-1000 olması tamamen afaki olduklarının göstergesidir bence. cunku indesing de ki şablonu baglamaktan tut data yazılımına kadar inceliğini bilen biri muhakkakki alaylı yani eski cıraklardandır ve piyasa rakamlarını bilen biridir. bu rakamlarla kimin sadece para için urettiğini kimin sevdiği işi seve seve yaptığını analiz etmiştir.

mesai mevhumları ya da diğerleri teferruat gibi duruyor.

velev ki tam anlamı ile bir "tasarımcı" bu ilanı tebessümle karşılayacak ve benzer ilanlar sayesinde "araklamacı" araştırmamacı operatörlere inen " biz sizin ne oldugunuzun farkındayız o yuzden bizden uzak durun" temalı tokadı sakinlikle izleyecektir.

* mailin yazılmaması ben analizimdeki görüşleri ispatlat nitelikte
** sanat ve sanatçı vurgusunun birden cok kez yapılıp, apaçilerle yongalanması ise yine "operatör & tasarımcı" arasındaki dağlar boyu farkı işaret ediyor.

tebrik ederim.
hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #38
brkylmz isimli arkadaşımıza konunun temasını yakaladığı için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

"velev ki tam anlamı ile bir "tasarımcı" bu ilanı tebessümle karşılayacak ve benzer ilanlar sayesinde "araklamacı" araştırmamacı operatörlere inen " biz sizin ne oldugunuzun farkındayız o yuzden bizden uzak durun" temalı tokadı sakinlikle izleyecektir"

daha öncede belirttiğim gibi konu tartışıldıktan sonra gerekli açıklama yapılacaktır zaten.
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(41)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #39
bu kazı siz çevirn belki yanmaz... velhasıl mesajınızda sorduğunuz ""peki ben bunu kaça satabilirim?"" sorusu... bu soruyu soran ya da elemanı ile tartışan patron modelini de özellikle istanbulda geçirdiğim 8 yıl'ın içinde sıklıkla gördüm.

elbet birileri yiyecek bu kazı, elbet birileri yemeyecek...

amao biz sizin ne olduğunuzu biliyoruz velevi var ya, bi kaçımız sizin ne olduğunu çok daha iyi biliyor.

bunu da bi köşeye not alabilirsiniz.

başarılar...

Out of the code, into the fire...

eksen236 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eksen236

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #40
siz yapılan şu kötü yorumları bile hak etmiyorsunuz. 800 lira maaşı al anne ne ver. annende istanbulda kira ödesin ve evini geçindirsin. gerizekalı ; ben eğitimli bir grafikerim. hatta sizi rahatlacaksa grafik öğretmeniyim. birçok ulusal firmada çalıştım. normal firmalarda çalıştığımda oldu ama kimse 800 lira maaş teklif edecek kadar alçalmadı gözümde. evet piyasa bilgisi az olan grafikerler olabilir. evet mesleği iyi bilmeyen grafikerler olabilir. bu kadar kyruk acınız olduğuna göre hiç eğitimli ,işi ve piyasayı bilen bir adama 3000 lira verip çalıştırmamışsınız demektir. ucuz etin yahnisi misali hep çürükler denkgelmiş. ikinci bir husus senin grafikerin 10 dakkada kurumsal kimlik yapsa madalyamı takacan, yoksa maaşına zammı yapacan. yoooookk sen hiç bişey yapmayacan. grafiker neden yapsın. elemanlarınız siz yokken disiplinsiz davranıyosa bu sizin otoritenizin zayıflığını gösterir. ayrıca siz değilmisiniz özellikle prezantabl bayan eleman arayan.bayanlara laf ediyosunuz sanki siz yanınızda çalışan bayanın kıçına bakmıyosunuz.
bunuda yapıyosunuz ama her nedense hep siz haklısınız. neyse fazla uzun oldu . patron müsvettesi : herkes hak ettiğini yaşar. elemanlarınızın kalitesi sizin kalitenizi yansıtır.
 

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Nitelikli Ajans Tecrübesine Sahip Tasarımcı Grafiker / Art Direktör mediacat İş Arayan İlanları 2 13 Ağustos 2015 13:33
Grafiker aranıyor-ays medya-ays magazin-ajansa profesyonel grafiker aranıyor aysmagazin Sonuçlanan İlanlar 1 15 Nisan 2010 17:40
corel ve photoshop' dan anlayan web tasarım bilgisine sahip bay grafiker aranıyor y.y.aslan Sonuçlanan İlanlar 1 01 Mart 2010 18:43
acil grafiker aranıyor corel freehand photoshop bilen eleman aranıyor sezer.meltem Sonuçlanan İlanlar 3 12 Ekim 2009 20:05
Bakın özelliklere 3Dreamer İş Arayan İlanları 1 16 Şubat 2009 09:02

Kapat
Şifremi Unuttum?