Vinil Türk Reklam Bannerı

autocad mi? 3dmax mi??

Autocad - autocad mi? 3dmax mi?? ...

Cevapla
autocad mi? 3dmax mi??
eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

autocad mi? 3dmax mi??

Alt 27 Mayıs 2009 #1

Arkadaşlar brn raklamcıyım tv reklamı hariç reklamla ilgili herşeyi yapıyoruz. photohop ve corel kullanıyorum ama 3 boyutlu bir program öğrenmem gerekiyor buna ihtiyacım olduğunu anladım ama kara veremiyorum autocad e mi gideyim 3dmax a mı gideyim? daha çok görsel önemli ama endüstriyel tasarım yapmayı ve evden de çalışmayı istiyorum lütfen bana yardımcı olun acil cevap bekliyorum sizden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

muratadelan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratadelan

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / Konya

Standart
Alt 29 Mayıs 2009 #2
                             
3d max a girersen çıkamaszın hele hele ön bilgin yoksa . autoa cad max e göre daha basit ama görsellikte max daha iyi , ikisinin kıyaslaması olmaz aslında çünkü kulavarları farklı ama şimdilik senin işini auto cad görür.
Bu mesajdan alıntı yap
eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 01 Haziran 2009 #3
eyvallah kardeşim çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ousahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousahin

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 08 Haziran 2009 #4
3D Max kurs almadan autocad mi? 3dmax mi?? bence başlama kafayı yememen sıkılmaman ve bu sevdadan vazgeçmemen için sölüyorum autocad mi? 3dmax mi??
Bu mesajdan alıntı yap
gfb_cnn_1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 20 Haziran 2009 #5
autocad mi? 3dmax mi?? 3dmax mi autocad mi? 3dmax mi?? bence arkana bakmadan kaç o programdan autocad mi? 3dmax mi?? çok zor öğrenmesi ama öğrenincede çok güzel autocad mi? 3dmax mi?? 1 yılda naca menüleri öğrenirsiniz. 1 yılda pratik sonra gelişdirmek size kalmıs autocad mi? 3dmax mi?? ama kursa giderseniz belki daha kolay olur. üniver. lerde sadece 1 yıl menüleri anlatıyolar autocad mi? 3dmax mi?? ama 3 d max autocad den hada iyi hemde çok iyi autocad mi? 3dmax mi??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 30 Haziran 2009 #6
3 d max programı gerçekten muhteşem arkadaşlar yapabilecekleriniz sınırsız ama yinede autocad a ihtiyaç duyuyorsuınuz autocad mi? 3dmax mi??
Bu mesajdan alıntı yap
memed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memed(35)

Hiç Biri / İzmir

Standart
Alt 20 Temmuz 2009 #7
3d max ı öğren dostum ama iyi öğren yarım yamalak olmadan öğren gerçi ya animatör olursun yada mimari olarak kullanabilirsin o programı ikiside ihtiyaç oldu bu zamanda animatörlüğü seçeceksen yanında başka programlarda bilmelisin mimarlığı seçeceksen autocadi mutlaka bilmelsin bol şans
Bu mesajdan alıntı yap
mstfm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mstfm

Grafiker / Kastamonu

Standart
Alt 14 Ekim 2009 #8
Hülya Telli
Autodesk Yetkili Eğitmeni
3dmax Eğitmeni
Autocad Eğitmeni


Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır.“İçinde yaşadığımız yeniçağda, zenginlik bilginin ürünüdür. Bilgi, ekonominin başlıca hammaddeleri ve en önemli ürünleri haline gelmiş bulunuyor. Günümüzde zenginlik yaratmak için gerek duyulan sermaye varlıkları arazi, bedensel emek, imalat aletleri ve fabrikalar değildir. Bunların yerini bilgi almış durumdadır.” (Thomas A. Stewart)
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ülke, gelişmişlik düzeyini devam ettirmek ve maksimize edebilmek amacıyla, teknolojiye, bilimsel çalışmalara ve özelliklede insana yatırım yapılmasına önem vermekte ve bu alandaki çalışmalarına artan bir hızla devam etmektedir. Küresel rekabet hem ülkeler hem de kurumlar düzeyinde devam ederken rekabetin temeline hız, maliyet ve kalite yerleşmiş durumdadır. Ayrıca bu yapı içerisinde bilgi de önemli bir rol üstlenmektedir. Bilgi toplumunda yaşıyor olmanın getirdiği gereklilik yaşam boyu öğrenimin esasını oluşturarak, beraberinde kurumlarda da kendisini hissettirmeye başlamıştır. Hammaddeleri elde tutmak değil, bilginin ve bilgi teknolojilerinin elde tutulması ülkeler ve işletmeler için yeni gerçek kabul edilmektedir.
İşletim sistemlerinin gelişmesi, bilgisayarların güçlenmesi, kişisel bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ve hayatı kolaylaştırmasıyla beraber yeni bilgi alanları da ortaya çıkmış, bireylerin ve işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik yazılımlarda gelişmeye başlamıştır. Bugün birçok yazılım gündelik hayatımıza girdiği gibi istisnasız bütün iş dallarında kullanılmaktadır. Günümüzde her işletme bulunduğu sektöre, kendi koşul ve gereksinimlerine uygun ihtiyaç duyduğu yazılıma yatırım yapabilmektedir. Elle yapılan birçok iş, teknolojideki bu hızlı değişimden ve beraberindeki gelişmeden etkilenmiş, işin daha hızlı ve daha kısa bir sürede yapılması sağlanarak zamandan ve kaynaktan tasarruf edilmesi sağlanmıştır.
Ağ teknolojilerinin gelişmesiyle beraber, bilginin kişi ve kurumlar arasında etkin bir şekilde paylaşılması iş verimliliğinde artış sağlamakta ve elde edilen bilgi mekândan ve zamandan bağımsız değere dönüştürülebilmektedir. Burada önemli olan kişi veya kurumların kendi sektörlerine uygun sistemi veya ihtiyaç duydukları yazılımı doğru bir şekilde seçebilmeleridir.
Günümüzde tek bir yazılımla da her şey halledilebilir demek mümkün değildir. Farklı alanlardan örnekler verelim. Adobe ailesinin resim işleme, tasarım ve grafik üzerine kurulmuş, vektörel tabanlı bir resim düzenleme yazılımı olan photoshop programı ile düşündüklerinizi ekrana yansıtabilirsiniz. Ancak bir tasarımcının Photoshop dışında diğer tasarım programlarını da çok iyi bir şekilde kullanabilmesi gerekir. Mesela Macromedia ailesinin kartvizit logo, yazı mizanpaj olarak kullanılan Freehand veya katalog, broşür ve amblem çalışmaları için kullanılan Corel Draw yazılımı gibi. Bunların dışında kitap tasarım olanaklarını kullanarak uzun belge projelerinde kolaylık sağlayan QuarkXpress programlarını kullanabiliyor olmakta tasarım sektöründe yer alan firmaların ve bu sektörde görev alanların bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. Bu listeyi daha da genişletmek isteyenler baskı, multimedia ve grafikler için hazırlanmış Adobe Illstrator programını veya son yıllarda dergilerin, gazetelerin, kitap yayıncılarının ve reklam acentelerinin tercih ettiği Indesign programını da tercih etmelidirler.
Başka bir örnek, donanım ve yazılım sektöründeki gelişmelere bağlı olarak mimari yazılımlarda da ilerleme kaydedilmiş olmasına verilebilir. Öncesinde elle hazırlanması haftalar süren paftalar, mimari yazılımların gelişmesine paralel olarak daha kısa sürede ve daha az zamanda hazırlanabilir hale geldi. İki boyutlu çizimden 3 boyutlu modellemeye geçildi. Bunun sonucunda hazırlanan iki boyutlu çizim 3 boyuta dönüştürülmekte, otomatik olarak kesitleri alınabilmekte, malzeme ve ışık etkisiyle foto gerçekçi resimler elde edilebilmektedir. Örneğin Autodesk firmasının ürettiği AutoCAD yazılımı ile 2 boyutlu çizimleri kısa zamanda oluştururken, 3ds max yazılımıyla gerçek hayatta olabilen ama gerçekte olmayan tasarımları yapma olanağı elde edilebilmektedir. Bu ve sayısını artırabileceğimiz diğer yazılımlar örneğin birçok mimarın tercih ettiği ArchiCAD, ADT Revit, ya da makine mühendislerinin ve teknikerlerinin daha çok tercih ettiği MDT- Inventor veya Solidworks, ya da harita mühendislerine ve teknikerlerine hitap eden NetCAD, ArcView GIS gibi yazılımlar, üniversite diplomasını tamamlayan tüm teknik kişilerin iş hayatı için ön koşul olmuştur. Aynı şekilde İnşaat Mühendislerinin teknik bilgilerini tamamlayan SAP2000, STA4-CAD, Primavera yazılımlar da ihtiyaç haline gelmiştir.
Sonuç olarak; ileriyi gören, orta ve uzun vadeli hedeflerini oluştururken ve planlama yaparken ihtiyaç duyulan yazılımı önceden belirleyen, teknolojiyi doğru kullanan, veriyi kullanılabilir bilgiye dönüştürebilen, bu çabaların ve yatırımların uzun vadede fazlasıyla geri döneceğini tahmin edebilen kişi ve kurumların ön plana çıkacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.Hülya TELLİ
Bu mesajdan alıntı yap
ultracoust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ultracoust

Grafiker / Antalya

Standart
Alt 18 Aralık 2009 #9
Reklamcıysan 3ds max öğren kaldırabilirsen after effects'ide öğren ihtiyacın olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
3DMax Resimler tumer 3D Studio Max 21 24 Haziran 2011 16:28
3dmax te modellenmiş ütü ye ihtiyacım var.. yulii 3D Studio Max 1 28 Kasım 2008 13:21
3dmax Çalışmalarım Mertkan TEKİN 3D Studio Max 7 07 Kasım 2008 18:05
3Dmax Yardım! ecekorkut 3D Studio Max 3 16 Mayıs 2008 12:29

Kapat
Şifremi Unuttum?