Vinil Türk Reklam Bannerı

Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri

Grafik Sözlük - Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri: Banner nedir ? Web sitelerinin içine yerleştirilen reklam panolarıdır. Bu sizin web sitenizden ayrı birşeydir. Sizin web sitenizin dışında, fakat sizin ilgi duydugunuz bir ...

Cevapla
Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Standart

Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri

Alt 03 Aralık 2007 #1

Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri:

Banner nedir ?

Web sitelerinin içine yerleştirilen reklam panolarıdır. Bu sizin web sitenizden ayrı birşeydir. Sizin web sitenizin dışında, fakat sizin ilgi duydugunuz bir müşteri kitlesi veya izleyicisi bulunan bir başkasının web sitesine ücret karşılığı sizin reklam panonuz yerleşriliyor.

Böylece o siteye girenler sizin reklamınızı izlemiş oluyor. ‹lgi duyan kişi reklam panonuzu tıkladığında ekranda sizin web siteniz açılıyor. Tabi bu pano yerleştirmek için ödenecek ücret miktarı o siteye olan ziyaretçi sayısıyla ilgilidir. Ziyaretçi sayısıda sayaçlarla takip edilebilir. Ayrıca, sizin web siteniz izleyici portföyüne ilgi duyan varsa, sizde web sitenize reklam panosu alarak para kazanabilirsiniz.

Banner Ölçüleri:

Banner yapımında en önemli husus neredeyse standart haline gelmiş olan ölçülendirmedir. Her site kendine uygun bir formatta banner yapısına sahip olabilir fakat genel anlamda kullanılan ölçüler ;Jnerik banner hazırlama: 468x60 400x50 400x40 125x125 120x240 120x60 88x31 ...

Billboard banner hazırlama: 416x128.. şeklindedir. Sizde kandi bannerinizi hazırlarken bu ölçülere göre çalışma sayfası oluşturmalısınız...
 • Cover Banner
 • Leaderboard Banner
 • Tower Banner
 • Micro Banner
 • 120 x 240 Banner (GIF, JPG max. 25 KB)
 • 300 x 200 Pop Up / Pop Under (Pop Up Örnek)
 • Fullscreen Pop Up / Pop Under (Pop under Örnek)
 • Sticky-Ad (max. 200 x 200 Pixel)
 • Interstitial / RichMediaAD / SothingAD
 • Cover Banner
JPG resim, animated GIF veya ŞASH animasyon şeklinde olabilir. CPM pazarlama esasına göre birden fazla firmanın banneri dönüşümlü(change over) olarak yayınlanır. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar

Boyut: 468 X 60

Büyüklük: Maximum : 25 KB
 • Leaderboard Banner
JPG resim, animated GIF veya ŞASH animasyon şeklinde olabilir. Banner dönüşümlü olarak firmalardan gelen talepler doğrultusunda pazarlanabilir Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar

Boyut: 728 X 90

Büyüklük: Maximum : 60 KB
 • Tower Banner (Skyscraper)
Sitenin En sağında bulunan ve sayfanın tamamına hakim olan bir reklam uygulamasıdır. JPG resim, animated GIF veya SASH animasyon şeklinde olabilir. Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar

Boyut: 120 X 600

Büyüklük: Maximum : 40 KB
 • Micro Banner
Sitenin sağ alt bölümünde bulunan "Faydalı Linkler" bölümünün altında yer alır. Ana sayfada ve site genelindeki tüm alt sayfalarda gösterilir. JPG resim, animated GIF veya ŞASH animasyon şeklinde olabilir. Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar

Boyut: 120 X 60

Büyüklük: Maximum : 15 KB
 • 120 x 240 Banner
Ana sayfada ve site genelindeki tüm alt sayfalarda gösterilir.JPG resim, animated GIF veya ŞASH animasyon şeklinde olabilir.

Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar

Boyut: 120 X 60

Büyüklük: Maximum : 15 KB

Aıntı...


..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Etiketler
interstitial richmediaad sothingad, fullscreen pop up, cover banner, banner skyscraper, banner nedir olculeri, banner cesitleri, 120 240 banner, leaderboard banner, micro banner, pop up ornek, sticky ad, tower banner

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Banner PSD Gökhan TEKİN Psd Dosyaları 48 28 Mart 2010 20:01
Banner Çalışması tozko Logo Tasarımları 12 22 Temmuz 2008 19:43
Banner kaiowas Serbest Çalışmalar 0 22 Şubat 2008 22:06
x banner kazim_kzm Baskı 0 19 Şubat 2008 15:50

Kapat
Şifremi Unuttum?