Vinil Türk Reklam Bannerı

Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim? Selam dostlar. Elimde spor ayakkabi fotograflari var ve bu fotograflar uzerinde ayakkabilarin renklerini degistirmem gerekiyor. Ornegin uzerinde mavi seritler olan beyaz bir ayakkabiyi kirmizi yapiyorum, seritleride sari yapiyorum. Bunu yaparken ...

GamsIzVeZir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GamsIzVeZir

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05 Ağustos 2009 #1

Selam dostlar.

Elimde spor ayakkabi fotograflari var ve bu fotograflar uzerinde ayakkabilarin renklerini degistirmem gerekiyor.

Ornegin uzerinde mavi seritler olan beyaz bir ayakkabiyi kirmizi yapiyorum, seritleride sari yapiyorum. Bunu yaparken duruma gore assagidaki 5 yontemden birini kullaniyorum; yada birkacini beraber

1- Hue/Saturation
2- Color Balance
3- Replece Color (Hue/Saturation la ayni)
4- Selective Color

5- resim uzerinde rengini degistirecegim yeri secip yeni bir layer olusturuyorum, bu layerde secili alani istenen renge boyuyorum, sonra layerin blend bolumunu "normal" den "color" a getiriyorum.

ornek:
ilk resim orjinal foto, 2. resim benim yaptigim
Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim? Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?

Renkli bir alani baska bir renge donusturmek yukarida yazdigim 5 yontemle kolay.

Ama bazi ayakkabilar var ki renkleri siyah. Onlarida en fazla 4. secenekteki Selective Color ile acik gri yapabiliyorum, ama acildikca goruntu bugulasiyor.

Ornek: 1. resim orjinal 2. benim yaptigim

Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim? Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?

Sorum su: Siyah bir ayakkabiyi, dokuyu bozmadan nasil beyaz yapabilirim?

Renklerle filan ugrasmadan, resimdeki renkli bir objeyi direk beyaz yapacak bir photoshop araci varmi?

tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 05 Ağustos 2009 #2

Image / Adjustments / Variations .......Kombinasyonu nu denediniz mi ?
Bu mesajdan alıntı yap

GamsIzVeZir

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05 Ağustos 2009 #3
Assagida Nike in boyanabilir Template i var. Linki verdim dileyen indirip kullanabilir.

Nike Template Indir (.psd): https://www.sendspace.com/pro/dl/yl97n7

Renkli bir ayakkabiyi nasil bu hale getirebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

GamsIzVeZir

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05 Ağustos 2009 #4
Image / Adjustments / Variations .......Kombinasyonu nu denediniz mi ?
Bilmiyordum bunu Simdi denedim. En fazla gri oluyor, beyaz olmuyor.
Bu yontemler renkli bir ayakkabida ise yarayabilir. Benim sorunum ayakkabinin siyah olmasi. Siyah bir ayakkabiyi nasil beyaz yapabilirim, ustteki iletide gonderdigim nike ayakkabi gibi.

Bu mesajdan alıntı yap

GamsIzVeZir

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 06 Ağustos 2009 #5
Yaptim Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim? hehehe

resimdeki herbir renkli alani ayri ayri saturation u 0 yaptim, sonra adjustment tan exposure yi secip, exposure, contrast ve gama degerlerini artirdim. oldu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Ruya_Es isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ruya_Es

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 06 Ağustos 2009 #6
vaktiniz varsa resimli anlatabilirmisiniz ,yeniyimde isimlerle daha bulamıyorum tuşları, merak ettim bende yapayım Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

GamsIzVeZir

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 07 Ağustos 2009 #7
vaktiniz varsa resimli anlatabilirmisiniz ,yeniyimde isimlerle daha bulamıyorum tuşları, merak ettim bende yapayım Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?
su an cok yogunum, daha sonra vaktim olursa anlatmaya calisirim, elimden geldigi kadar. Sen simdilik yukarida yazdigim seylerin ne oldugunu arastir. mesela youtube de photoshop exposure ayarlari yazarsan birkac video bulabilirsin. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap