Vinil Türk Reklam Bannerı

Bucak Belediyesi Ödüllü Logo Tasarım Yarışması

Yarışma Organizasyonları - Bucak Belediyesi Ödüllü Logo Tasarım Yarışması ...

Like Tree5Likes
  • 1 Post By conelyus
  • 1 Post By mrcyln
  • 1 Post By sedat_gul
  • 2 Post By mustafaayigitt

Cevapla
Bucak Belediyesi Ödüllü Logo Tasarım Yarışması
mrcyln isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrcyln

Yrd. Grafiker / Konya

Dosya19

Bucak Belediyesi Ödüllü Logo Tasarım Yarışması

Alt 10 Temmuz 2014 #1

Bucak Belediyesi Ödüllü Logo Tasarım YarışmasıBurdur'un görsel faciası kelimelerle ifade edilemeyen raddede kötü bir web sitesi ve logosu olan Bucak ilçesi Belediyesi, belediyeyi temsil edecek logoyu bulmak amacıyla bir logo tasarım yarışması düzenlediğini duyurdu.


1. Konu ve amaç:
Yarışmanın konusu, sürekli yenilenen ve gençleşen, hem tarihi değerleri, hem en önemli geçim kaynağı olan sanayisi, mermeri, hem çağdaş nitelikleriyle yüksek yaşama standartlarına sahip ve örnek bir şehir olma yolunda kendini sürekli geliştiren Bucak İlçesinin bu özelliklerini yansıtacak ve Bucak Belediyesi kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem/logo’nun tasarlanmasıdır.


2. Değerlendirme kriterleri:
Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım ve estetik bütünlük açısından değerlendirilecektir. Tasarımda “Bucak Belediyesi” yazısı kullanılacaktır. Logo, kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış bir simge ve / veya bunların birleşiminden oluşabilir.


3. Amblem/Logonun kullanım alanları:
Yarışma sonunda seçilecek Amblem/Logo tasarımı, Bucak Belediyesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, belediye birimlerinde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda, tüm kurumsal faaliyetlerde kullanılabilecektir.
Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitlilik göz önüne alınmalıdır.


4. Katılım koşulları
a. Yarışma, herkese açıktır.
b. Düzenleyici kurul, raportör, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları (Anne, Baba,Eşi ve Çocukları) bu yarışmaya katılamaz.
c. Her katılımcı en fazla üç adet eserle yarışmaya katılabilir.

5. Teknik koşullar:
Her tasarım A4 (21 x 29,7cm) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında Tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok v.b. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir. Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD’ye yüklenmiş halde FreeHand, Illustrator, Corel Draw, Photoshop vb. program formatlarında ve ayrıca 300 dpi jpg olarak teslim edilmelidir. Gönderilen eserler, yarışmadan sonra iade edilmeyecektir.

6. Başvuru koşulları:
6.1. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu Bucak Belediyesi Resmi ?nternet Sitesi web sitesinden edinebilirler.

6.2. İmzaladıkları başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup bir zarfa koyacak ve zarfı kapattıktan sonra üzerine sadece 6 harf / rakamdan oluşan bir RUMUZ yazacaklardır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD’nin ön yüzünde de yer almalıdır. Amblem/Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

6.3. Yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini, 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü saat: 17:00’a kadar Bucak Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine, elden teslim etmeli ya da o tarihte yukarıdaki adrese ulaşmak koşuluyla posta ya da kargoya vermelidirler. Postadaki gecikme ve hasardan Bucak Belediyesi sorumlu değildir. Bu tarihten sonra iletilen çalışmalar dikkate alınmaz.
(Bilgi Telefonu: 2483251001)


7. Yarışma takvimi:

Yarışma İlan Tarihi: 20.06.2014
Son Teslim Tarihi: 21.07.2014
Değerlendirme Tarihi: 22-24.07.2014
Sonuç İlan Tarihi: 25.07.2014
Ödül Töreni Tarihi: 05.09.2014


8. Seçici Kurul:
Süleyman Mutlu Bucak Belediye Başkanı
2- Yusuf Uçar Mimar Meclis Üyesi
3- Yasin Uğur Meclis Üyesi
4- Av. Hatice Dalgar Meclis Üyesi
5- Firdevs Şahan Bilgisayar Öğretmeni
6- Burcu Ay Resim Öğretmeni


9. Ödüller:
Birincilik Ödülü: 3.750


10. Amblem/Logo hakları:

10.1. Yarışmada birincilik ödülü alan Amblem / Logonun, telif ve yayın hakları Bucak Belediyesi’ne ait olacaktır. Sözü edilen çalışma, Bucak Belediyesi tarafından her türlü görsel / yazılı iletişimde kullanılabilecek ve Bucak Belediyesi arşivine girecektir.

10.2. Seçici kurul, birinci seçilen Amblem / Logo üzerinde teknik düzeltmeler yapılmasını isteyebilir. Bu çalışmalar için yarışmacıya ayrı bir ücret ödenmez. Yarışmada birinci seçilen yarışmacı, birincilik ödülü alan tasarımının telif ve yayın haklarını, kendisine ödenmiş olan ödül bedeli ile, süresiz olarak Bucak Belediyesi’ne vermiş olduğunu ve buna bağlı olarak, gerek Fikri Sınai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yasaların verdiği en geniş ölçüde, sözü edilen tasarımın FSEK 20, 21, 22, 23, 24. maddelerinde belirtildiği şekilde, çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim gibi mali hakları ile yine FSEK 14, 15, 16, 17. maddelerinde belirtildiği şekilde, adını belirtme yetkisi, eserde değişiklik yapma yetkisi, umuma arz yetkisi, eser sahibinin zilyet ve malikine karşı haklarını kullanma yetkisi gibi bilumum manevi haklarını Bucak Belediyesi’ne devrettiğini kabul ve taahhüt eder.

10.3. Bu şekilde kullanılan Amblem/Logo için tasarım sahibi, verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve Amblem/Logonun yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini, bir başkasına hak tesis etmeyeceğini, başkaca herhangi bir telif hakkı veya maddi / manevi talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

10.4. Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa dereceye giren tasarımların özgünlüğü ile ilgili ( kopya, çalıntı vb.) oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur.
10.5. Yarışmada birinci olan tasarımcı, birinci seçilen Amblem/Logo için Bucak Belediyesi’nden ya da diğer kişilerden herhangi bir başlık altında hiçbir şekilde başkaca bir bedel talebi olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

10.6. Amblem / Logo yarışmasında ödül almayan çalışmalar da Bucak Belediyesi arşivine girecektir.

10.7. Taahhütlerin yerine getirilmemesi; başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olmaması veya şartnameye aykırılık olduğunun Bucak Belediyesi tarafından tespit edilmesi halinde, ödeme yapılmaz; yapılmış bir ödeme var ise, ödül tutarı Bucak Belediyesine iade edilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

conelyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

conelyus

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10 Temmuz 2014 #2
                             
Arkadaşlar aranızda, bu tür yarışmalarda neden başvuru koşulu olarak 6.2. maddesinde belirtildiği gibi, bilmem hangi adrese cd, imza, yok bilmem ebemizin bilmem nesi gibi s.drik koşullar konuluyor. neden tasarımı belli formatlarda internet üzerinden göndererek yarışmaya katılamıyoruz. bu konuda bilgisi olan birisi varsa ve aydınlatırsa gerçekten sevinecem. -mantıklı bir sebeptir umarım- .. teşekkürler şimdiden.
aabeecee bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
mrcyln isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrcyln

Yrd. Grafiker / Konya

Standart
Alt 18 Temmuz 2014 #3
katılıyorum. Ama hepsi bu şekilde katılım koşulları koymuş ne yazıkki.
İnternetten duyurusunu yaptığın bir yarışmanın internet üzerinden başvurusunu kabul etmen gerekli bencede.
teşekkürler
conelyus bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
sedat_gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedat_gul

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 18 Temmuz 2014 #4
Internet çağında posta yolunu neden kullanırlar anlamam
mrcyln bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
mustafaayigitt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafaayigitt

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 18 Temmuz 2014 #5
Kesinlikle çok saçma bir uygulama, insanı yarışmadan soğutuyor.
sedat_gul ve mrcyln beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

jakoritahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jakoritahar

Grafiker / Adana

Standart
Alt 04 Ekim 2019 #6
İnternetten duyurusunu Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire yaptığın bir yarışmanın internet üzerinden başvurusunu kabul etmen gerekli bencede.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Aydın Büyükşehir Belediyesi 20.000 TL Ödüllü Logo Yarışması MrKydn Yarışma Organizasyonları 4 13 Nisan 2020 04:18
10.000 TL Ödüllü Malatya Belediyesi Logo Yarışması Funlu Yarışma Organizasyonları 4 02 Nisan 2013 13:34
Zeytinburnu Belediyesi 26.500 TL Ödüllü 2. Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması Yasemin Yarışma Organizasyonları 0 14 Mayıs 2012 10:11
Tekirdağ Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Yakup Savran Logo Tasarımları 0 24 Ekim 2011 20:30
Adıyaman Belediyesi, Logo Tasarım Yarışması Düzenledi avans09 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 58 09 Ağustos 2010 22:05

Kapat
Şifremi Unuttum?