Vinil Türk Reklam Bannerı

BURSA TV için ödüllü logo yarışması

Yarışma Organizasyonları - BURSA TV için ödüllü logo yarışması ...

Cevapla
BURSA TV için ödüllü logo yarışması
grafitoraner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafitoraner

Grafiker / Bursa

Standart

BURSA TV için ödüllü logo yarışması

Alt 06 Mayıs 2011 #1

BURSA TV LOGOSU TASARIMYARIŞMASI ŞARTNAMESİ


Yarışmanın Amacı

Yarışma Bursa TV için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmiştir.

Katılım Koşulları

1. Yarışma herkesin katılımına açıktır.2. Her katılımcı en fazla üç adet eserle yarışmaya katılabilir.3. Seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.


Teknik Koşullar

1. Seçilen logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, BURSA TV’yı temsilen her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo tasarımının renkli ve siyah beyaz kullanıma uygunolarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde, kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.


2. Eserlerin, A4 kağıdına, orijinal renklerinde üst kısıma uzun kenarı 15cm’i geçmeyecek ve alt kısıma uzun kenarı 10 cm'i geçmeyecek biçimde tasarımın 2 adet boyutlandırması yapılacaktır. Eserlerin ayrıca, tasarlandığı programın Convet'li vector formatı ve 1 adet 15X15cmX300 dpi JPG çalışması ile CD ortamında da sunulması gerekmektedir.


3. Yarışmaya sunulan eserlerin özgün olup daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Teslim edilen eserler Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Sunulan eser daha önce bir yerde kullanılmamış ya da yayınlanmamış olmalıdır. Kopya olduğu anlaşılan logolar değerlendirilmeyecek, ödül verilmeyecektir.


4. Seçici Kurul; Bir eseri BURSA TV’nin yeni logosu olarak belirleyecektir.


Eserlerin Teslim Şekli ve İşaretlenmesi


1. Katılımcılar 1 adet zarf kullanacaklardır.


2. Söz konusu zarfın üzerinde katılımcının sadece rumuzu, içerisinde Logo çalışmanın CD ortamı ve A4 uygulaması, ayrıca katılımcının isim, adres ve irtibat telefonu olacaktır.


6. Zarfların üzerinde katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir isim, ayırıcı işaret ve yazı bulunmayacaktır. Bu şekilde bir işlemin tespiti halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.


7. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı evrak zarfı ve ayrı rumuz kullanmalıdır.


Eserlerin Teslimi

Eserler 11 Mayıs 2011, Çarşamba günü saat 17.00’yekadar, GERÇEK MEDYA’ya taahhütlü posta veya kargo yoluyla gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Posta veya kargodan kaynaklanan kaybolma ve gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul edilmez. Belirtilen süre içerisinde belirtilen adrese ulaşmayan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.


Kullanım Hakkı

Katılımcı, seçilen eserinin BURSA TV’ye süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için BURSA TV’ye tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

Ödül kazanan eser; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, BURSA TV’yi temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.


Yarışmaya katılanlar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve BURSA TV Yönetim Kurulu’nun kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.


Yarışma Takvimi

Son Başvuru tarihi: 11 Mayıs 2011 saat 17.00'ye kadar


Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 20 Mayıs 2011.


Sonuçların Açıklanması: 21 Mayıs 2011.

Sonuçlar GERÇEK GAZETESİ ve web sitesi www.bursagercek.com.tr'de yayınlanacaktır.

Ödül

Yarışmanın ödülü, kazananın tercihine göre 1.500 Amerikan doları ya da Antalyada 2 kişilik herşey dahil 1 hafta tatil olacaktır.Adres:

Gerçek Medya Center, Yeni Yalova Yolu 12. km. Ovaakça mevkii, Osmangazi / BURSA

Tel: 444 24 16
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Bendedevar.Com İçin 2.000 TL Ödüllü Logo Yarışması! enjoyquality Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 21 28 Temmuz 2010 18:44
Kartepe’de ödüllü logo yarışması AgirAbi Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 0 15 Mayıs 2009 18:09

Kapat
Şifremi Unuttum?