Deniz Örümceği İle Korsanlar

Edebiyat - Deniz Örümceği İle Korsanlar ...

Cevapla
Deniz Örümceği İle Korsanlar
Serdar Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Serdar Yıldırım

Eğitimci / Bursa

Standart

Deniz Örümceği İle Korsanlar

Alt 25 Ağustos 2016 #1

Eski zamanlarda denizlerde haydutluk yaparak gemileri ele geçirip mallarını yağmalayan korsanlar pek çokmuş. Bu korsanlar, deniz kıyısında, etrafı surlarla çevrili kaleleri barınak olarak kullanırlarmış. İşte bu kalelerden birinde yaşayan korsanlar, o civardan gelip geçen gemilerdeki insanların paralarını, mallarını alırlar ve gemiyi batırıp kaçarlarmış. Deniz ortasında batan gemiden kurtulan olmazmış. Bu zulüm yıllarca sürmüş.

Korsan kalesinin yakınlarında yaşayan bir deniz örümceğinin ilgisini çekmiş olanlar. İzlemeye başlamış korsanları. Kendi gözleriyle görmüş, korsanların ne kadar acımasız olduklarını. Büyümek, büyümek, daha çok büyümek istemiş, mücadele edebilmek için korsanlarla.

Aradan yıllar geçmiş, deniz örümceği devasa boyutlara ulaşmış. Gövdesi kocaman, kolları onar metre olmuş. Denizde yelkenlerini açmış ilerleyen korsan gemisine yetişmiş ve gemiye çıkmış. Onu gören korsanlar donmuş, kalmışlar. Geminin orta yerine gelerek, gemiyi güçlü kollarıyla sıkıca kavrayıp tüm gücüyle sıkmış. Gemi çatırdayarak ikiye bölünmüş, korsanlarla birlikte denizin dibini boylamış. Böylelikle deniz örümceği bundan sonra korsanların yapacağı kötülüklerin önüne geçmiş olmuş.

O denizin diğer korsanları deniz örümceğinin korkusundan korsanlığı bırakıp çiftçilik yapmışlar, tarla ekip biçmişler, hayvan beslemişler. Alın teri dökerek elde edilen kazançların tadını almışlar, evlenip çoluk çocuk sahibi olmuşlar. Çocuklarına deniz örümceğinin korsanlarla olan mücadelesini anlatıp durmuşlar.


SON

Serdar Yıldırım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Organic Deve Örümceği - Camel Spider NaRe_TuRKeY Cinema 4D 0 09 Eylül 2015 09:42
Modern Korsanlar Kitap kapağı tasarımı hatceeee Kitap kapağı, broşür, menü vb. 29 05 Ağustos 2011 03:12
Eyvah KorsanLar FiGo_FaHRi Serbest Çalışmalar 2 29 Temmuz 2009 22:38
Korsanlar bilgisayaranıza girmiş olabilir. Selim MERCANO Teknoloji Haberleri 0 10 Nisan 2009 16:07
Korsanlar iPhone'u ele geçirdi sercansarigul Donanım Rehberi 0 28 Temmuz 2007 15:00

Kapat
Şifremi Unuttum?