Vinil Türk Reklam Bannerı

DHMİ Logo Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - DHMİ Logo Yarışması ...

Cevapla
DHMİ Logo Yarışması
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(35)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10 Mart 2010 #31

sabah sabah fıkra gibi geldi okuduklarım.
neyse katılacak herkese başarılar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Standart
Alt 10 Mart 2010 #32
                             
Madde 1: LOGO Yarışması tüm DHMİ personeli(ne) ve kurum dışına açıktır.
Bunun neresi adil sizce? Dünyanın neresinde var bu? (Cevap: Türkiyesi'nde...)

Madde 3: "LOGO tasarımı bilgisayar ortamında veya EL İLE ÇİZİLEREK HAZIRLANACAKTIR. LOGO, hem CD ortamına kayıtlı hem de A4 renkli çıktı olarak, (el ile çizilerek hazırlanmış ise çizim A4 boyutlarında olacak ve TARAMA YAPILIP CD`ye kaydedilerek) APK Daire Başkanlığına 15 Nisan 2010 günü mesai bitimine kadar teslim edilecektir. Bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır."
Büyük harflerle yazdığım yerlere dikkat!
EL İLE ÇİZİLEREK HAZIRLANACAKTIR: El ile çizilen bir logonun(!) diyelim ki çok büyük ebatlarda kullanılması gerekti. Teknoloji(!) yardımıyla da gerekli ölçülerde büyütüldü... Pekala bu el ile çizilip, teknoloji kullanılarak da büyütülen logo; ayrıntılarını (el ile çizilmesinden dolayı) ne kadar sağlıklı koruyabilecek büyütüldüğünde? (El ile çizilen kadar detaylı olacak mı? Yoksa değişikliğe uğrayacak mı?)
TARAMA YAPILIP: Ve bu el ile çizilen logo, tarama yapıldığında ne kadar sağlıklı bir şekilde orijinalini yansıtacak da jürinin(!) önüne taranmış vaziyette ve bir A4 üzerinde (belki karakalem olacak, yani siyah-beyaz, kimbilir) değerlendirilecek? (Zira taramalarda yaşanılan renk kayıplarıyla, ton kayıplarıyla, detay kayıplarıyla, vs... hepimiz karşılaşmışızdır diye düşünüyorum.)

Madde 4: "LOGO`nun bizzat yarışmacı tarafından hazırlanması gerekmektedir."
Sizi arayıp da "İlk olarak yarışmayı sadece personellere özel yaparak kurum logosu hakkında fikir üretmelerini istedik. Daha sonra halka açık bir yarışma olmasına karar verdik." diyen Zafer Bey; Madde-4'teki özelliğin(*) bütün personelde mevcut olduğu kanısına nereden varmış da ilk etapta sadece personele özel yapmak istemiş, sorabilir miyim? (*)Bir logonun bizzat yarışmacı (ki burada bahsedilen yarışmacı/yarışmacılar personeldir) tarafından hazırlanabilmesi için; o yarışmacının el çiziminin iyi olması ya da idare eder(!) olması gerekir; veyahut grafik tasarım programlarından herhangi birini (en basiti: paint!) kullanabiliyor olması gerekir. Bahsedilen özellik budur.

Madde 6: "Jüri tarafından ön elemeden geçirilen logolardan ilk 5`e giren logo sahipleri Genel Müdürlüğe çağrılarak hazırlanan logo ile ilgili açıklamalarını jüri huzurunda yapmaları istenilecektir."
Farzedelim ki personelden (tabi aynı zamanda logo tasarlayabilecek derecede tasarımcı! olan bir personelden) herhangi biri dereceye girdi. Belki Genel Müdürlük'e çağırılmasına da gerek kalmadı (ne de olsa personel!). Ve gerekli açıklamayı da yaptı (ne de olsa yeterli! bilgi ve detaylara sahip). Ödülü! de aldı. Peki ya diğer yarışmacılar!!!??? Sizce bir personelin yarışmayı kazanmasının altında farklı şey/şeyler aramazlar mı? Nedir bu çelişki?

Ve madde 7: "Birinci eser ödüllendirilecektir."
Bu ödül; yarışmayı kazanan personel için bir "Terfi" midir? Yoksa kurum dışı kazanan biri için bir "Eyvallah!" mıdır? Nedir bu ödül???Yani öncelik personelindir! Öyle mi? Doğru mu anladım?
md.1.söz konusu yarışma piyango yarışması değil, bir tasarım yarışmasıdır, bu nedenle herhangi bir DHMİ personeli hazırladığı logo için içerden tüyo alamayacak durumdadır. fikirler ve yansıtılabildiği ölçüde çizimler yarışacaktır.

md.3.logonun el ile çizimine mani olacak bir şey göremiyorum, bugün dünyanın önde gelen şirketlerinin logoları da yanılmıyorsam corelde çizilmedi. tasarım beğenildikten sonra telif hakkı alınır, gerek tasarımcının kendisinden gerekse herhangi başka bir grafikçiden çalışmanın vektörel çiziminin yapılması istenebilir. bu o kadar zor olmasa gerek, herkes belli bir çalışmayla işin teknik kısmını öğrenebilir ama fikir, yaratıcılık vs vs çalışmayla elde edilecek şeyler değildir. bu maddeye itiraz geleceğine övülmesi gerektiğini düşünmekteyim, zira herkes çizim programlarına hakim olmayabilir öbür taraftan herkes aynı olanaklara da sahip olmayabilir ama yaratıcılık bütün bunlardan bağımsızdır.

md.4.ilgili madde yarışmanın beyin fırtınası kısmı geçilip yarışma olarak sunulmasından sonra konmuştur sanıyorum. zira personelin fikrinin sorulması demek personelden çizim yapmasını istemek değildir, belli bir vizyon kazandıktan sonra istenen bir temayı işleyen bir logonun çizdirilmesi iztenmiştir, ki daha sonra bundan vazgeçilmiş herkese açık bir yarışma tertiplenmiş ve yarışmacıların kendilerinin çizmesi istenmiştir.
devamında tasarım sadece grafik tasarım veya ilgili herhangi bir dal üzerinden eğitim almış kişilerin tekelinde değildir, günümüz dünyasında herkes kendi işi bir tarafa istediği konuda istediği verilere bilgilere ulaşabilmektedir. kişinin herhangi bir kurumda çalışması paintten başka programları kullanamaması anlamına mı gelmektedir? freehand, coreldraw, illustrator vs. gibi programları kullanabilmek belli bir zümrenin ayrıcalığı mıdır?

md.6.bu bir güven meselesi, zira kazananın kurum çalışanı mı yoksa dışardan mı olacağını yarışma sonucu gösterecektir ama her halükarda tasarım sahibinin tasarımı hakkında sunum yapması jürinin logoya yaklaşımını etkileyecektir.

md.7.siz de çok iyi biliyorsunuz ki tasarımlar kanunlarla korunmaktadır, yarışma şartlarında da bununla ilgili bir madde olmayışı -gönderilen logoların telif hakkının otomatikman alınacağı gibi- kazandıktan sonra karşılıklı anlaşma sonucu hakkın devri ile sonuçlanacağı anlamına gelmektedir.
kurum personeli için ödül olayına gelirsek, kendi adıma, şayet katılırsam ve kazanırsam, benim için en büyük ödül, çalıştığım kurumun logosunun bana ait olması olabilir.

son olarak öncelik fikirlerindir, tasarımların.

dipnot: ilk sayfaya bakarsanız yarışma ilanını foruma benim taşıdığım görülecektir. bir kurum çalışanı ve belki de yarışmaya katılacak biri olarak rakip aramak da ayrı bir saçmalık tabiki. ne de olsa kurum içinden herşeyi ayarlayıp kimseye de haber vermeden yarışmayı kazanabilirdim. sağlık olsun napalım artık DHMİ Logo Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
cimbirik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cimbirik

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Standart
Alt 12 Mart 2010 #33
ödül ne burda nede kendi sitesinde yer alıyor..niye açıklamıyolar ya.kitap mı varcekler.ne yapıcaklar anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Ajans43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ajans43

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Standart
Alt 12 Mart 2010 #34
mail adresiyle ulaştırılamıyormu?
Bu mesajdan alıntı yap
ismailismail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ismailismail

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 18 Mart 2010 #35
Logo Yarışması Hakkında Açıklama

https://www.dhmi.gov.tr/getBinaryFil...pe=1&dosyaID=3
Bu mesajdan alıntı yap
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Standart
Alt 19 Mart 2010 #36
Logo Yarışması Hakkında Açıklama

https://www.dhmi.gov.tr/getBinaryFil...pe=1&dosyaID=3
özetle; katılmayın -yada katılsanız da bir şey değişmeyecek- demişler DHMİ Logo Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(36)

Hiç Biri / Adana

Standart
Alt 19 Mart 2010 #37
Ses seda çıkmayınca mail attım... Yine ses gelmezse telefon edeceğim... Böyle logo yarışması olmaz...
Konuyla alakalı DHMİ'ye bir mail atmıştım.
Az önce APK daire başkanı Zafer Topuz Bey beni aradı. Öncelikle nezaket gösterip aradığı için teşekkür ediyorum...
Kendisi bana kurumun kesinlikle önceden logo belirlemiş olmadığını izah etmiştir. Ben de kendisinin samimiyetine ve dürüstlüğüne inanıyorum.
Zira eğer öyle olmasaydı beni aramaya tenezzül bile etmezdi gibime geliyor.
Bir diğer noktada yarışma kesin olarak DHMİ personeline açık. Zira Zafer Bey'in dediğine göre ilk olarak yarışmayı sadece personellere özel yaparak kurum logosu hakkında fikir üretmelerini istemişler. Daha sonra halka açık bir yarışma olmasına karar verilmiş. Yani asıl amaç kurum personelinin logo ile alakalı fikirlerini almak imiş. Ama bunun yanında da dışardan gelen çalışmaları da görüp beğenilirse kullanmayı planlamışlar.
DHMİ'yi temsilen Zafer bey bu davranışıyla tüm şüpheleri bertaraf etmiştir diye düşünüyorum. Ortafda basit bir yanlış anlaşılma var sadece.
Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum arayıp bilgilendirme nezaketinde bulunduğu için...
Öncelikle bu duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ben de "kendime göre bir tarzla" bir mail attım. Beni aramak ya da mail'ime cevap yazmak yerine bakın ne yapma gereği duymuşlar:

Kendi sitelerindeki haberin altına şöyle bir link koymuşlar:
"Ek Dosyalar" başlığı altında Logo Yarışması Hakkında Açıklama


haklısınız, çekincelerinizin tamamına katılıyorum, yalnız yarışmayı ben organize etmişim gibi bir izlenim doğmuş, en başta da belirttiğim gibi ben sadece bu kurumun taşra teşkilatında çalışan grafik tasarıma meraklı biriyim. yarışma başvuru şekli, jüri dahil olmak üzere yaptığınız itirazların tamamını ben de elimden geldiğince ilgili yerlere ulaştırdım.
dediğim gibi amatör olarak yapıyorum bu işi ve hiçbir ticari kaygım olmadı bugüne kadar, ben de bir kaç tane logo hazırladım ama büyük ihtimalle başvuru yapmayacağım.
yalnız jüri olayında farklı da düşünülebilir kanısındayım, neticede sizler profesyonelsiniz ve şirketinin logosu için sizinle çalışmak isteyen kişiler yanında görsel tasarım uzmanı getirmiyordur herhalde. kendi yaptığı işi, vizyonunu ve misyonunu en iyi kişinin kendisi bilebilir neticesinde. Evet tasarım konusunda uzman bulundurmak iyi olabilir ama kanımca olmazsa olmaz değildir.
md.1.söz konusu yarışma piyango yarışması değil, bir tasarım yarışmasıdır, bu nedenle herhangi bir DHMİ personeli hazırladığı logo için içerden tüyo alamayacak durumdadır. fikirler ve yansıtılabildiği ölçüde çizimler yarışacaktır.
md.3.logonun el ile çizimine mani olacak bir şey göremiyorum, bugün dünyanın önde gelen şirketlerinin logoları da yanılmıyorsam corelde çizilmedi. tasarım beğenildikten sonra telif hakkı alınır, gerek tasarımcının kendisinden gerekse herhangi başka bir grafikçiden çalışmanın vektörel çiziminin yapılması istenebilir. bu o kadar zor olmasa gerek, herkes belli bir çalışmayla işin teknik kısmını öğrenebilir ama fikir, yaratıcılık vs vs çalışmayla elde edilecek şeyler değildir. bu maddeye itiraz geleceğine övülmesi gerektiğini düşünmekteyim, zira herkes çizim programlarına hakim olmayabilir öbür taraftan herkes aynı olanaklara da sahip olmayabilir ama yaratıcılık bütün bunlardan bağımsızdır.
md.4.ilgili madde yarışmanın beyin fırtınası kısmı geçilip yarışma olarak sunulmasından sonra konmuştur sanıyorum. zira personelin fikrinin sorulması demek personelden çizim yapmasını istemek değildir, belli bir vizyon kazandıktan sonra istenen bir temayı işleyen bir logonun çizdirilmesi iztenmiştir, ki daha sonra bundan vazgeçilmiş herkese açık bir yarışma tertiplenmiş ve yarışmacıların kendilerinin çizmesi istenmiştir.
devamında tasarım sadece grafik tasarım veya ilgili herhangi bir dal üzerinden eğitim almış kişilerin tekelinde değildir, günümüz dünyasında herkes kendi işi bir tarafa istediği konuda istediği verilere bilgilere ulaşabilmektedir. kişinin herhangi bir kurumda çalışması paintten başka programları kullanamaması anlamına mı gelmektedir? freehand, coreldraw, illustrator vs. gibi programları kullanabilmek belli bir zümrenin ayrıcalığı mıdır?
md.6.bu bir güven meselesi, zira kazananın kurum çalışanı mı yoksa dışardan mı olacağını yarışma sonucu gösterecektir ama her halükarda tasarım sahibinin tasarımı hakkında sunum yapması jürinin logoya yaklaşımını etkileyecektir.
md.7.siz de çok iyi biliyorsunuz ki tasarımlar kanunlarla korunmaktadır, yarışma şartlarında da bununla ilgili bir madde olmayışı -gönderilen logoların telif hakkının otomatikman alınacağı gibi- kazandıktan sonra karşılıklı anlaşma sonucu hakkın devri ile sonuçlanacağı anlamına gelmektedir.
kurum personeli için ödül olayına gelirsek, kendi adıma, şayet katılırsam ve kazanırsam, benim için en büyük ödül, çalıştığım kurumun logosunun bana ait olması olabilir.
son olarak öncelik fikirlerindir, tasarımların.
dipnot: ilk sayfaya bakarsanız yarışma ilanını foruma benim taşıdığım görülecektir. bir kurum çalışanı ve belki de yarışmaya katılacak biri olarak rakip aramak da ayrı bir saçmalık tabiki. ne de olsa kurum içinden herşeyi ayarlayıp kimseye de haber vermeden yarışmayı kazanabilirdim. sağlık olsun napalım artık DHMİ Logo Yarışması
Siz! Bunları söyleyen Sayın nonex! Size; dönüp de:

özetle; katılmayın -yada katılsanız da bir şey değişmeyecek- demişler DHMİ Logo Yarışması
bunu deme hakkını (şahsım adına) vermiyorum..! Sizin şahsınıza yapılan bir yorum olarak algılamayınız; zira, sizinle hiçbir sorunum yoktur. Çünkü siz de belki "bu konudan" en çok muzdarip olanlardansınız. Bahsettiğiniz gibi

ne de olsa kurum içinden herşeyi ayarlayıp kimseye de haber vermeden yarışmayı kazanabilirdim. sağlık olsun napalım artık
sizi de bir nevi mağdur durumuna düşürmüşler. E ne yapalım, sağlık olsun!
(Tekrarlamak isterim ki, tepkim şahsınıza değil; DHMİ'ye dir. Bkz.: Mesaj 10:

Eğer ki DHMİ, "DHMİ" iken; bu şekilde bir "anlam belirsizliğine" yol açıyor ise, PES diyorum!
Burada belirtmiştim. Benim yolladığım mail ile bu açıklama gereğini yapmışlar; ki bunu en başta belirtselerdi, bu kadar lüzumsuz tartışmalara, eleştirilere, bilgi kirliliğine... vs. gerek bile kalmayacaktı! Değil mi?


Siz tatmin olmuşsunuz ama, hangi soru cevaplanmış oldu böylelikle?
Gönderdiğiniz mailin metnini paylaşmanız mümkün mü?
Gönderenler, gönderdikleri mail'in metnini paylaşmamışlar Sayın skyfox. Ben paylaşayım. Buyurun gönderdiğim mail'in metni:

Sayın yetkili. İyi çalışmalar dilerim.

"DHMİ LOGO YARIŞMASI" adresinde duyurduğunuz yarışma hakkında detaylı bilgi almak istiyorum.

Belirtilen şartlardan yararlanarak birkaç sorum olacak:

Madde 1: LOGO Yarışması tüm DHMİ personeline ve kurum dışına açıktır.
Bu maddede yarışmaya DHMİ personelinin de dahil edilmesi, farklı şeyler düşündürüyor insana.
(Örneğin: Yarışmada "torpil" ya da "şike" vb. gibi durumların yaşanması.)
Yarışmaya DHMİ personeli neden dahil edildi?

Madde 3: "LOGO tasarımı bilgisayar ortamında veya EL İLE ÇİZİLEREK HAZIRLANACAKTIR.
LOGO, hem CD ortamına kayıtlı hem de A4 renkli çıktı olarak, (el ile çizilerek hazırlanmış ise çizim A4 boyutlarında olacak
ve TARAMA YAPILIP CD`ye kaydedilerek) APK Daire Başkanlığına 15 Nisan 2010 günü mesai bitimine kadar
teslim edilecektir. Bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır."
Büyük harflerle yazdığım yerlere dikkat!
EL İLE ÇİZİLEREK HAZIRLANACAKTIR: El ile çizilen bir logonun(!) diyelim ki çok büyük ebatlarda kullanılması gerekti.
Teknoloji(!) yardımıyla da gerekli ölçülerde büyütüldü... Pekala bu el ile çizilip, teknoloji kullanılarak da büyütülen logo;
ayrıntılarını (el ile çizilmesinden dolayı) ne kadar sağlıklı koruyabilecek büyütüldüğünde? (El ile çizilen kadar detaylı olacak mı?
Yoksa değişikliğe uğrayacak mı?)
TARAMA YAPILIP: Ve bu el ile çizilen logo, tarama yapıldığında ne kadar sağlıklı bir şekilde orijinalini yansıtacak da jürinin(!) önüne
taranmış vaziyette ve bir A4 üzerinde (belki karakalem olacak, yani siyah-beyaz, kimbilir) değerlendirilecek?
(Zira taramalarda yaşanılan renk kayıplarıyla, ton kayıplarıyla, detay kayıplarıyla, vs... sıklıkla karşılaşıyoruz diye düşünüyorum.)

Madde 4: "LOGO`nun bizzat yarışmacı tarafından hazırlanması gerekmektedir."
"İlk olarak yarışmayı sadece personellere özel yaparak kurum logosu hakkında fikir üretmelerini istedik.
Daha sonra halka açık bir yarışma olmasına karar verdik." demişsiniz.
Madde-4'teki özelliğin(*) bütün personelde mevcut olduğu kanısına nereden varmış da
ilk etapta sadece personele özel yapmak istemiş, sorabilir miyim? (*)Bir logonun bizzat yarışmacı
(ki burada bahsedilen yarışmacı/yarışmacılar personeldir) tarafından hazırlanabilmesi için;
o yarışmacının el çiziminin iyi olması ya da idare eder(!) olması gerekir;
veyahut grafik tasarım programlarından herhangi birini (en basiti: paint!) kullanabiliyor olması gerekir. Bahsedilen özellik budur.

Madde 6: "Jüri tarafından ön elemeden geçirilen logolardan ilk 5`e giren logo sahipleri Genel Müdürlüğe çağrılarak
hazırlanan logo ile ilgili açıklamalarını jüri huzurunda yapmaları istenilecektir."
Farzedelim ki personelden (tabi aynı zamanda logo tasarlayabilecek derecede tasarımcı! olan bir personelden) herhangi biri dereceye girdi.
Belki Genel Müdürlük'e çağırılmasına da gerek kalmadı (ne de olsa personel!). Ve gerekli açıklamayı da yaptı (ne de olsa yeterli! bilgi ve detaylara sahip). Ödülü! de aldı. Peki ya diğer yarışmacılar!!!??? Sizce bir personelin yarışmayı kazanmasının altında farklı şey/şeyler aramazlar mı? Nedir bu çelişki?

Ve madde 7: "Birinci eser ödüllendirilecektir."
Nedir bu ödül? Öğrenebilir miyim?Sorularıma en kısa zamanda cevap vermeniz dileğiyle. Saygılar. İyi çalışmalar...
Ve bu da belgesi:

DHMİ Logo Yarışması

SAYGILARIMLA...
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(36)

Hiç Biri / Adana

Standart
Alt 19 Mart 2010 #38
Düzeltme butonu aktifliğini yitirdiği için ikinci mesajı ayrı yazmak durumunda kaldım.

Şunu belirtmeyi unutmuşum:
DHMİ; bu bilgi kirliliğinden dolayı YAPMAK ZORUNDA OLDUĞU açıklamayı yayınlamaktan UTANÇ DUYMUŞ OLMALI Kİ, kendi "resmi" sitelerinde bile (!) bunu hem "EK DOSYA" olarak, hem de sayfanın "EN ALTINDA" (muhtemelen kimse zahmet edip de tıklamayacaktır diye düşünerek) sunmuş.

Yazık..!
Sitenin sahibi SİZ değil misiniz DHMİ? Yönetimde SİZ yok musunuz DHMİ?.. Bu açıklamayı sayfanın en başına "editleyip" (ya da editlemekten de vazgeçtim, yine EK DOSYA olarak) yerleştirmekten bile ACİZ misiniz DHMİ? SİZ "koskoca" (!) DHMİ'siniz yaa!!!

Kolay gelsin DHMİ... Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
resulay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

resulay

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 19 Mart 2010 #39
Bu yarışmaları düzenleyenler, modern soygunculardır. Ne zaferi tanırım ne de zafer pekeri... Demem şudur; eğer aklınız varsa katılmayın bu yarışmalara. Bide konuşmayı bilmeyen kültürsüzlerin, PS, AI, ID öğrenip grafikerim demeleri yok mu?
Gözleri kör grafiker olabilir ama kültürsüz grafiker asla olamaz.
Bu mesajdan alıntı yap
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Standart
Alt 19 Mart 2010 #40

Siz! Bunları söyleyen Sayın nonex! Size; dönüp de:

bunu deme hakkını (şahsım adına) vermiyorum..! Sizin şahsınıza yapılan bir yorum olarak algılamayınız; zira, sizinle hiçbir sorunum yoktur. Çünkü siz de belki "bu konudan" en çok muzdarip olanlardansınız. Bahsettiğiniz gibi

"ne de olsa kurum içinden herşeyi ayarlayıp kimseye de haber vermeden yarışmayı kazanabilirdim. sağlık olsun napalım artık "

sizi de bir nevi mağdur durumuna düşürmüşler. E ne yapalım, sağlık olsun!
(Tekrarlamak isterim ki, tepkim şahsınıza değil; DHMİ'ye dir.
haklısınız. yalnız umarım ironi nedir biliyorsunuzdur.

öbür taraftan muzdaripliğim şu sebepten ileri gelmektedir, milyar dolarlık cirolara, kârlara yön veren bu kurumda memur zihniyetinden kurtulamamış bürokratların yönetimi altında olmak.

zaten olay aydınlandığına göre bu işi profesyonel anlamda yapan tasarımcıların katılmayacağını düşünüyorum, kurum içine gelirsek, onlardan da bir katkı geleceğini sanmıyorum. en son tanıdıkları bir ajansa gidip logo siparişi vereceklerdir.

şahsım adına, böyle bir yarışmayı -ki yarışma bile değilmiş- buraya taşıdığımdan dolayı hepinizden özür dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
dmi logo yarışması düzenliyor... sungur59 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 10 27 Ocak 2009 04:58
DeviantART Logo Yarışması erdemirs Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 6 23 Ocak 2009 18:28
Kotasız Avrupa Logo yarışması için Tasarladığım Logo gommes45 Logo Tasarımları 10 27 Haziran 2008 16:22

Kapat
Şifremi Unuttum?