Vinil Türk Reklam Bannerı

DHMİ Logo Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - DHMİ Logo Yarışması ...

Cevapla
DHMİ Logo Yarışması
th_e_mre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

th_e_mre

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 16 Nisan 2010 #51

böyle bir ikilem belirsizlik olurmu böyle şeylerin yayınlanmaması daha hayırlı esere ve emeğe saygı lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Standart
Alt 16 Nisan 2010 #52
                             
böyle bir ikilem belirsizlik olurmu böyle şeylerin yayınlanmaması daha hayırlı esere ve emeğe saygı lütfen
haklısınız, ilk açıklandığında foruma taşımıştım ama sonra ek açıklama ile olayı kopardılar malesef, zaten o yüzden ben de hazırladığım logoları göndermeyip katılmadım. neticede ne olursa olsun ortada bir emek var ve buna haksız sahip olma isteği.
Bu mesajdan alıntı yap
th_e_mre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

th_e_mre

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 16 Nisan 2010 #53
site yönetimi umarım bu konuya el atar çünkü tartışma sadece huzuru bozar arkadaşım ne söylesek kafi değil sanatımı çöpe atarımda genede böyle modern hırsızlara yedirmem
Bu mesajdan alıntı yap
nitrogen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nitrogen

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 22 Nisan 2010 #54
LOGO YARIŞMASI BAŞVURULARI SONA ERDİ...(16.04.2010 - 15.05.2010)

Logo yarışması için yapılan başvurular tamamlanmıştır. Başvuru süresince 80 kişi 268 adet logo çalışması ile yarışmaya katılmıştır. Değerlendirme çalışmalarına başlanılacak olup, sonuçlar bilahare web sitemizden açıklanacaktır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

16.04.2010 tarihinde bu haber sitelerinde yayınlamıslar ve 15.05.2010 tarihinde sitelerinden kaldıracaklarmıs bakalım 15.05.2010 tarihine kadar nasıl bir gelişmeolacak belki kazanan logo ve ödülü o zaman ögrenebiliriz..
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 22 Nisan 2010 #55
Bende 2 logo çizdim gönderdim.Uzak bir ihtimal ama farzedelim ilk 5'e girdik.
6-Jüri tarafından ön elemeden geçirilen logolardan ilk 5`e giren logo sahipleri Genel Müdürlüğe çağrılarak hazırlanan logo ile ilgili açıklamalarını jüri huzurunda yapmaları istenilecektir.
Bu maddeye göre buradan kalkıp Ankaraya gidipte jürinin karşısında yapıpta bunlardan sadece 1 kişi kazanacağına göre.Diğer 4 kişi Ankara havası mı alıp gelecek:smile: ben bu kısmı anlayamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(36)

Eğitimci / Kayseri

Standart
Alt 19 Temmuz 2010 #56
Merak etmeyin kimse Ankara havası almıycak. Eşitlik olsun diye katılan herkes havasını alıcak o kadar. Ben bu kadar ciddiyetsiz bir kurum daha görmedim diycem ama yalan olur. Birkaç tane daha var DHMİ Logo Yarışması

İşte sonuç. Buyrun:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(40)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19 Temmuz 2010 #57
Bu yarışma jürilerinin mesleki kimliklerini çok merak ettim doğrusu.

Katılan arkadaşlara sabır diliyorum. Geçmiş olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
pianoforte isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pianoforte

Eğitimci / İstanbul

Standart
Alt 21 Temmuz 2010 #58
LOGO YARIŞMASI HAKKINDA AÇIKLAMA
Temelde bir fikir projesi olan Logo yarışması hakkında web sitemizde yayımlanan duyuru hakkında, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
1- Kuruluşumuz tarafından halen kullanılmakta olan logo, herhangi bir yarışma düzenlenmeksizin; Kuruluşumuzun bir personeli tarafından tasarlanmış ve o dönemin yönetimi tarafından uygun bulunarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu itibarla; eğer istenirse, bu gün de hiçbir yarışma düzenlemeksizin yeni bir logo belirleme konusundaki yetki, Kuruluşumuz yönetimine aittir. Ancak yeni logonun, tasarlanan özellikleriyle, kuruluşumuzda verilen tüm hizmetleri kapsaması, kurumsal kimliği ön plana çıkarması, verilen hizmetleri en iyi bilen ve sahiplenmesi gereken personel tarafından tasarlanması veya önerilmesinin en iyiye ulaşılması anlamında önemli olduğu değerlendirildiği için bir yarışma düzenlenmiştir. Yarışmanın dışa açılması ise Kuruma dışarıdan bakışın faydalarının yanı sıra amatör ve olası profesyonel yaklaşımların da önünün kesilmemesi düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle; profesyonel tasarımcı olmayan personelin göndereceği logo tasarım veya önerilerinin, uygun bulunması halinde, profesyonel tasarımcılara uygun yöntemlerle yeniden çizdirilebileceği düşünülerek el çizimleri dahi kabul edilmektedir.
2- Belirlenecek logo’ nun, Kurum personeli tarafından kullanılacak olması; Kurumun dışa yansıması ve Kurumsal kimliğimiz anlamında en önemli obje olması nedeniyle, yarışma jürisi dışa açılmamış ve Kuruluşumuz üst düzey yöneticilerinden teşekkül edilmiştir. Kaldı ki; daha önce profesyonel tasarımcıların katıldığı ve dışarıdan katılımlı jürinin değerlendirdiği bir logo yarışması düzenlenmiş, ancak sonuç alınamamıştır.
3- Bu nedenle; ilan edilen yarışma için, bir teknik şartname hazırlanmamış, yalnızca yüzeysel katılım şartları ilan edilerek katılımın geniş tabana yayılması amaçlanmıştır.
4- Yarışma sonucunda verilecek ödül, nakdi olmayacağı gibi, maddi değeri de yüksek olmayacaktır. Esas olan tüm personel tarafından sahiplenerek genel kabul görebilecek bir logo önerisi veya tasarımına ulaşılabilmesidir.
5- Logo tasarım veya önerilerinin tüm telif hakları Kuruluşumuza ait olacaktır.
6- Hali hazırda; Kuruluşumuza ait uluslararası ortamlarda da kabul görmüş bir logo bulunduğundan; yarışma sonucunda jüri tarafından kabul gören bir logo önerisi veya tasarımının bulunamaması halinde, profesyonel tasarımcılara yönelik yeni bir yarışma düzenlenmesi de düşünülebilecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 21 Temmuz 2010 #59
Devletin kurumlarının TASARIMA,TASARIMCIYA,TASARIM YARIŞMASINA bakış açısı nedir nasıl bir düşünce tarzıyla yaklaşım gösteriyorlar bunu ben çok merak ediyorum doğrusu.Sonra birde profosyonel yarışmacılara açıktır yarışma diyorlarmı deliye çıkartıyorlar beni:smile: profosyonelliğin derecesi nedir kim profosyoneldir. profosyonelin açılımınıda bir yapsana. sonra yarışma bitiyor bir bakmışsınki devletin açtığı logo yarışmaları iptal olmuş o zaman senin ülkende profosyonel tasarımcı yok. logonu çizebilecek.yazık çok yazık
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(35)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 21 Temmuz 2010 #60
ahhh ne yorumlar ne olaylar ilk sayfalarda ne demiştim ben...
geçmiş olsun herkese.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
dmi logo yarışması düzenliyor... sungur59 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 10 27 Ocak 2009 04:58
DeviantART Logo Yarışması erdemirs Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 6 23 Ocak 2009 18:28
Kotasız Avrupa Logo yarışması için Tasarladığım Logo gommes45 Logo Tasarımları 10 27 Haziran 2008 16:22

Kapat
Şifremi Unuttum?