Vinil Türk Reklam Bannerı

Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama

Dijital makineler - Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama ...

Like Tree4Likes

Cevapla
Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama
egevatansever25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egevatansever25

Grafiker / Samsun

Standart
Alt 20 Nisan 2009 #21

seikolarda eskiden kesme sorunu vardı sindi kaliteli bi termostatı var kliman ve ortamın iyi olunca nem ve ısı sorunsuz basıyo ilk actgında yavas bastırcan 10 dakka sonra kendine gelice vercen gazı vercen gazı Dijital Baskı Makinesi Kafa Modelleri Kıyaslama

ama sanayi tipi icin ben spectra derim ama kaalite dersen seiko ama ona uygun kaliteli program yooooookkkkkkkk
Bu mesajdan alıntı yap
kursad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kursad

Baskıcı / Ankara

Standart
Alt 29 Nisan 2009 #22
                             
güzel bilgiler eywallah
Bu mesajdan alıntı yap
huseyin cetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyin cetin

Desinatör / İstanbul

Standart
Alt 30 Mayıs 2009 #23
arkadaşlar siz kimseye bakmayın makine alıcaksanız birebir görün kıyaslayın

Kimse benim tavuğum kötü demez, yıllardan beri bazı firmalar reklamcıları sömürdü durdu bunlarda burada en çok konuşanlar,

Seiko mu alacaksınız gidin satıcısına size en az 1 gün boyunca makinede baskısını göstersinler

Konikamı alacaksınız gidin aynı şeyi orada yapın 1 gün boyunca baskı yapsınlar veya bir defada 10 meyre baskıyı durdurmadan yapsınlar görün sonuç ne olacak

ona göre kararınızı verin Eyvah demeyin

size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız:
*****************
Hüseyin Çetin
**** REKLAM ÜRÜNLERİ
Dış İlişkiler Sorumlusu
CemreDijitalim bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Standart
Alt 23 Haziran 2009 #24
kafa olayları bu sektörün büyümesi ile çok değişti bana 2 değişik kafa kullanmak nasip oldu 80pl xaar ve 40 pl xaar128 plus yaklaşıkta 4 yıla yakındır baskı yapmaktayım 40 pl 128 kafların baskılarının 80 pl lik baskılar kadar dayanaıklı olmadığını keşfettim dış mekanda 80 pl daha dayanıklı ayrıca net baskı için sadece kafaların değil programlarında da öenmli olduğunu gördüm. seikodan şikayet eden leri gördüğüm gibi çok harika baskılar yapan seikolarda da gördüm. kendimde olduğu ve ilgilendiğim için xaar ların tr de olmayan fakat farklı baskı kafaları olduğunuda biliyorum. dış mekan kalitesinde baskı için 30 - 40 pl baskı kafaları yeterli sonrası bence program iyi bir ayar kaliteli boya ve zemin kullanmı baskı yeri ve zeminin ideal ısı ve nem koşullarında olması önemli. burada bir diğer görevde makinayı satan abilermizde oluyor gibi makinanın nerede kullanılacağı hangi ortamda kalacağını tespit edip ona uygun kafa ve makina önermeleri bizi olduğumuz ortamda 2 yıldır aynı kafalarla hiç çizgi kaybı vermeden çıktı alabiliyorum bulunduğum ortam nemi ama bildiğim kadarı ile xaar larda nemli ortamı seviyorlar. fakat forumlarda gördüğüm kadarı ile kuru ortamlarda xaarlar çok kafa ağrıtıyorlar. bu gibi ortamlardada spectra kafalar daha sorunsuz.
Bu mesajdan alıntı yap
ossgur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ossgur

Grafiker / İstanbul

Dosya13
Alt 30 Haziran 2009 #25
xaar kafa : bu kafa modelinin xaar 126 - xaar 128 - xaar 500 olarak türkiyeye girişi yapıldı bu kafa modellerinin satışa sunulduğu dönemlerde makinalardaki baskı kalitesi tabelacılar ve müşteriler için kabul edilebilirdi ancak çok fazla tıkanma ve elektronik ateşleme sorunu dolayısı ile reklamcıların gözünden çabuk düştü ancak bu kafa yapısına sahip makinaların ucuz olması tabelacıların vazgeçilmezi olmuştur...

spektra kafa : bu kafa modelinin LQ NOVA256 - SL 128 - SM 128 - SKYWALKER olarak modelleri mevcuttur. xaar kafaların kalitesizliği tıkanma sorunları ve reklamcıların üretim kapasitesinin yoğunluğu maddi durumu iyi olan ve yoğun baskı yapan reklamcıları bu kafayı almaya yönlendirmiştir.ayrıca spektra nın çelik kafa yapısına sahip olması nedeni ile oluşan tıkanıklılıklarının açılabilmesi spektra yı ön plana çıkarmıştır.Spektranın üretim hızı yüksek olduğundan şu ana kadar hiçbir kafa yapısı daha yetişememiştir ayrıca spektranın kaliteside çok yüksektir.yüksek hızda baskı yapmak isteyenler spektrayı tercih etmelidir ancak nova 256 modelinin 8 kafa olanını...

Seiko kafa : seiko kafa spt 255 ve spt 510 olmak üzere 2 çeşittir. bu kafa modeli türkiyede daha yeni olmasına karşılık reklamcılarda hep soru işareti olarak kaldı sorunlu denilerek.Ancak şu varki hiçbir zaman kafa sorunlu değildir makina ve sistemi kullanılan boyanın ateşleme ve pigment yapısı kafanın sorun vermesine sebep olmuştur.seiko kafanın en öenmli özelliği ise içmekan baskı kalitesine çok yakın bir kalitede baskı yapabilmesidir.hız olarak spektraya da çok yakındır.o yüzden kaliteli baskı isteyenlerin de tercihi olmalıdır.6 renk 6 kafa ideal bir makina...

Piyasada en çok bu 3 kafa markası mevcuttur.Bunların dışında Türkiye piyasasına konica ve hitachi kafalarda girdi.Ancak tutunamadılar. Bilginiz olsun...
Arkadaşım Seiko Kafayı Yazmışsın İyi güzelde, Seiko makina HP Olmadan Önce Konika Kafa Kullanıyordu. Bilmem Bundan Haberin Varmıydı?, Şimdi seiko makine ne diye sorarsan hiç şaşırmam..

Tutunamadılar diye sınıflandırmışsın bence biraz bencilce ve bilgisizce bir konu açmışsın.

Konika kafaya sahip makinaların kafasorunlarından önce makinanın kalibrasyon, anakartlar, hortumlar, gibi mekanik ve elektronik uyumuda çok önemli. Maxima makinayı incele gör isterim. ondan sonra konuyu yanlış veya eksik açtığına kanaat getireceğinden eminim.

7 yıldır bu işin içindeyim çalıştığım firmadan sırf bilgisizlik ve maddiyat yüzünden ayrıldım. buda konika kafalı makinanı veya spectra kafalı makinanın değerlendirmesini işlerine gelmeyipte anlamadıklarından kaynaklanan ayrılma sebebidir.

Eğer bir dükkan işletiyorsan, ve müşterilerine iyi hizmet vermek istiyorsan biraz yastığın altındaki paranı başkasının dükkanına değil kendi dükkanına harcayacaksın. bunun geri dönüşümü yine sana olacaktır. başkasına değil. he yanında çalışan elemanlarada büyük rahatlık ve çalışma azmi doğmuş olacaktır otomatik olarak.

Kısaca Kafa Kalite Sıralamaları Şöyledir.

Konica tüm versiyonları
Seiko tüm versiyonları
Spectra tüm versiyonları
Xaar 126 - 382 854 Hiç Fark etmez sadece alırken iidir 3 ay sonra Başlar Yamuk Yapmaya. Eğer işleriniz yoğunlaşırsa Başlarsınız Makinayımı Değiştirsem Kafalarımı? (:

Kolaygelsin....
CemreDijitalim bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
ossgur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ossgur

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30 Haziran 2009 #26
hee şuda olabilir arkadaş sattığı makina kafalarına öncelik tanımış bariz belli..
Bu mesajdan alıntı yap
ahmetsakarya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsakarya

Eğitimci / Bursa

Standart

Seiko kafa

Alt 21 Ağustos 2009 #27
Seiko kafaların 255 ve 510 dan sonra 255GS ve 1020 serisini de piyasaya sürdü.
255GS modelinde kafada yer alan elektronik chip sayesinde 12 pl den 36 pl ye ayarlama yapılabiliyor. Dalga teknolojisi denilen sistemle aynı sistem. 1020 kafalar ve performansını Sign Istanbul fuarında görebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
handsamwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsamwolf

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 21 Ağustos 2009 #28
şimdi insanlara bilinçli bir şekilde bilgi vermek gerekir diye düşünenelerdenim.Yukarıdaki arkadaşımız sanırım seiko kafa dijital baskı makinalarının tedarikçisi sanırım.amam yanlış olan şeyler var .
1-seiko kafaları çin kendi iç piyasasına satışını yapmak için üretmiştir.
2-Seiko kafalar pencerenin ve kapının açık olduğu konumlarda bile rahatlıkla kafalar boya kesme olayını gerçekleştirebilir.% 90 kesin bir olaydır.
3-Seiko kafaların isterseniz almış kişilere sorabilirsiniz 23 derecenin üzerinde boya kesme olayını rahatlıkla gerçekleştirmektedir.
4-Seiko kafalar 35 pl dir.ama konika kafalar 14 pl dir.yani şu demek daha kaliteli baskı ve daha az sorun daha az boya.
5-seikolar 720 dpi----konika kafalar ise 1440 dpi dir.
6-Bakın konika kafaların seikoya göre bir özelliği vardır.buda ortam sıcaklığına göre otomatik kafa voltajını ayarlar.yani sabahki baskı nasılsa akşamki baskı öyledir.
Ama seikolarda bu şekilde değildir.
Bu mesajdan alıntı yap
handsamwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsamwolf

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 21 Ağustos 2009 #29
yardım ve bilgilerimi daha farklı ortamlarda paylaşırım örneğin msn yada cepten sonuna kadar.lazer,cnc,diji baskı.plotter tamirat ve satışı.ne isterseniz bende ne varsa paylaşırım yeterki boş bulduklara yerlere sallama olayı olmasın.gerekli cep nolar yada msn ler özelden pm yolu ile atılır.
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
GÜRKAN1017 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GÜRKAN1017

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 13 Eylül 2009 #30
Xaar 128 plus kafalarıda unutmuşsunuz kafa modelleri arasında ... Ve konica kafalar türkiyede kullanılan kafaların en ii modeli nedeni 14 pl 1440 dpı baskıları çok ii hem çok hızlı maliyet düşük kafa ömrü uzun (titanyumdan) yapılmış son olarak seiko çok ii kafa modeli olarak yansıtmışsınız seilo ıı de bile kendi makinasında bile konica kullanılıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
baski, baskı, dijital, kafa, kiyaslama, kıyaslama, makinesi, modelleri, pass reklam

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
dijital baskı voltaj ve oda sıcaklığı seiko 6 kafa reklamci33 Dijital makineler 5 26 Temmuz 2016 13:25
Satılık Dijital Baskı Makinesi Mutoh Toucan ersin68 İkinci El Pazarı 15 01 Şubat 2010 13:55
Satılık Mimaki TX1600S Dijital Tekstil baskı makinesi mywork Sonuçlanan İlanlar 7 02 Nisan 2009 09:18
dijital baskı makinesi önerisi dombalak Dijital makineler 9 06 Ocak 2009 08:40
Dijital fotoğraf makinesi nedir ? Gökhan TEKİN Fotoğrafçılık 8 01 Kasım 2007 11:44

Kapat
Şifremi Unuttum?