Vinil Türk Reklam Bannerı

Edius 6

Edius - Edius 6 ...

Like Tree1Likes
  • 1 Post By 55557

Cevapla
Edius 6
55557 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

55557

Fotoğrafçı / İzmir

Standart

Edius 6

Alt 19 Kasım 2012 #1

Edius 6
Edius 6
Edius 6
Edius 6

EDIUS 6 ile Herşeyi Kurgula Edius, prodüksiyoncular ve TV yayıncıları tarafından hızlı ve kolay kullanımı olduğu için tercih edilmektedir. Edius 6, çok formatlı çalışmalarda mükemmel bir çözüm olup, özellikle kasetsiz iş akışı için en uygun kurgu yazılımıdır. Gerçek dosya tabanlı yazılım Dosya tabanlı kurgu için mükemmel bir yazılım olan Edius; real-time (rendersız), çok kanallı kurgu, özel efekt uygulamaları, Chromakey (yeşil fon), yazı ve timeline’dan çıkış yeteneğine sahiptir. Mpeg2, Mov, Avi gibi standart formatlara ek olarak P2, DVCPRO, AVC-Intra, XDCAM, Ikegami GF, Canon XF ve EOS formatlarını da destekler. Aynı zamanda kasetten HD, SD, HDV ve DV kayıt yapabilir. (Not: HD kayıt için Edius kurgu kartlarına ihtiyaç vardır) Farklı formatlarda mükemmel kurgu için Edius HD ve SD çözünürlükler arasında değiştirme, en boy oranları ve kare oranlarını eşsiz bir şekilde real-time video işleme teknolojisi ile gerçekleştirir. Convert ve render etmeden, yani bir an bile zaman kaybetmeden ve görüntü kaybı yaşamadan, HD’de 4:3 SD video ekleyebilir, NTSC ve PAL videoların tamamını, birleştirebilir ya da tüm bunları diğer çözünürlük ve kare hızlarında dönüştürebilir ve asla zaman kaybetmezsiniz.. 10 bit çalışmak için yeni HQX iş akışı EDIUS’un yeni HQX kodeği 10 bit çalışma desteğini sunuyor. Yükseltebilinen teknoloji üzerine tasarlanmış olan bu yenilikçi kodek, en yüksek görüntü kalitesini ve herhangi bir HD kurgu sisteminde en yüksek performansı sunmaktadır. HQX kodek, sadece HD olarak örneklenen videoların üstün luma ve chroma özelliğini sağlamıyor, bunun yanı sıra kayıt ve video işleme sırasında artan video kalitesi için ayarlanabilir bit rate özelliklerini de sunuyor. HQX kodek kullanarak, diğer yazılımlardan alpha kanallı olarak gelen grafikleri de, 10 bit export edebiliyorsunuz.

Edius 6’nın yeni özellikleri EDIUS 6 100’den fazla yeni özelliğe sahip. Bunlar 4K, 2K, ve farklı boyutlarda proje desteği, gelişmiş timeline iş akışı özellikleri, 16 ISO multicam desteği, yeni arama özelliği, mask efekti, track matte keyer ve AVCHD exporter yeni özellikler arasındadır. Temel Özellikler Native (convertsiz) olarak farklı formatlarda kurgu Sony XDCAM, Panasonic P2, Ikegami GF ve şimdi Canon XF formatı ve EOS movie formatı desteği Windows 7, XP ve Vista desteği. Hızlı, esnek kullanıcı arayüzü, sınırsız video, ses, yazı ve grafik kanalı Farklı çözünürlüklerden Real-time kurgu ve convert , maksimum 4K/2K çözünürlüğünden minumum 24x24 çözünürlüğüne kadar. 60p/50p, 60i/50i, ve 24p gibi farklı frame ratelerde Real-time kurgu Proxy/hi-res mode’ları arasında seçim yapabileceğiniz Proxy mode iş akışı İçiçe geçen timeline sekansları GPU (Ekran kartı destekli) Realtime 3D geçiş efektleri Real-time effektler, keyer’lar, geçiş efektleri ve yazılar 16 kamera destekli Multicamera kurgu. (Canlı olmayan Reji kurgusu.) Blu-ray Disc’e ve DVD’ye doğrudan yazmak, timeline’dan direkt export almak. Karta AVCHD çıkış verebilmek. Diğer firmalar tarafından hazırlanan ekstra efekt yazılımları. Titreme sabitleyici yazılımlar.

Preview Monitor Preview monitor şimdi tam ekran desteği de sağlıyor. Ayrıca, ekranı döndürebilme imkanına sahip olma avantajı sayesinde, Digital Signage projeleri için çok kullanışlıdır. Track Ayarları Yeni kanal ayarları kaynak dosyalarının daha kolay mapping yapılmasını sağlar. Aynı zamanda birden çok kanalda edit yapılmasını sağlar. Mask çizme Mask çizme opsiyonu, bir bölgeyi noktalar ve eğrilerle çizerek seçmenizi sağlar. AVCHD kaydetmek AVCHD dosyalarını taşınabilir kartlara tekrar yazma özelliğini sağlar. Metadata Kullanımı Clip bilgileri bin penceresinde gözükmektedir. Aynı zamanda klip bilgileri üzerinde arama yapabilirsiniz. Trim yapmak Yeni trim özelliği, klavye ve mouse hareketiyle birleştirilmiştir. Kaynak Tarayıcı Kaynak tarayıcı, otomatik olarak dosya tabanlı assetleri görüntüler ve metadatayı aşağıda gösterir. Dosyalar, direkt taşıyıcıdan kurgu yapılabilir veya lokal diske arka planda taşınma işlemi yapılabilir. Gelişmiş Multicam 16 kanal izleme ve kurgu yapılabilmektedir. Kaynak ve seçili kamera tam ekran izlenebilir. Edius 6 ile birlikte gelen ücretsiz diğer yazılımlar:


RapidShare
hiro bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

hiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hiro

Grafiker / İstanbul

Standart

Program

Alt 19 Kasım 2012 #2
                             
Merhaba, bu programı öğrenmek isterdim, yardımcı olurmusun lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
55557 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

55557

Fotoğrafçı / İzmir

Standart
Alt 19 Kasım 2012 #3
forumda sabit konular var ordaki dersleri izleyebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
hiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hiro

Grafiker / İstanbul

Standart

:-)

Alt 21 Kasım 2012 #4
Teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
55557 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

55557

Fotoğrafçı / İzmir

Standart
Alt 21 Kasım 2012 #5
EyvAllah...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Edius 6 bladesaw Edius 2 13 Kasım 2012 01:05
edius 5 için puling ve ses efecktleri lazım artı edius geçiş efectleri lazım zazaenden61 Edius 1 11 Eylül 2012 02:54
edius alevx Edius 3 30 Mart 2011 23:00
edius helenistik Cinema 4D 17 26 Aralık 2009 16:09

Kapat
Şifremi Unuttum?