Vinil Türk Reklam Bannerı

Eskişehir tepebaşı belediyesi afiş yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Eskişehir tepebaşı belediyesi afiş yarışması ...

Cevapla
Eskişehir tepebaşı belediyesi afiş yarışması
sanemmogulkoc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sanemmogulkoc

Hiç Biri / Eskişehir

Dosya19

Eskişehir tepebaşı belediyesi afiş yarışması

Alt 18 Ekim 2010 #1

Tepebaşı belediyesi olarak bir afiş yarışması düzenliyoruz.
Belediyemiz temizlik işleri müdürlüğü özellikle çöp çıkarma saatlerinde halkı bilinçlendirmek ve bu konuda hassasiyet yaratmak istemektedir. Çöp çıkarma saatleri 19-21 olarak belirlenmiştir. Bu konu ile ilgili bir slogan ile afiş tasarımı yapılarak insanların dikkatini çekmek amaçlanmaktadır. Katılım koşullarında amaç ve konu daha iyi anlatılıyor. Yarışma koşulları ve başvuru formu buradan edinilebilir.

SON KATILIM:22 KASIM
BİRİNCİLİK:2000 TL
İKİNCİLİK:1000 TL
ÜÇÜNCÜLÜK:500 TL
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(44)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19 Ekim 2010 #2
                             
Afişin ölçüsü ne olacak, 50*70 - 70*100 ?
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(48)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Standart

katılım şartnamesi

Alt 19 Ekim 2010 #3
katılım şartları pdf formatında:

şartname rapid indir

şartname duckload indir

TEPEBAŞI BELEDiYESi
TEMiZLiK işLERi MÜDÜRLÜĞÜ
“KENT TEMiZLiĞiNDE DUYARLILIK” KONULU AFiş TASARIM Yarışması şartnamesi
Konu ve Amaç
İlçemiz sınırları içinde, kent temizliğinde duyarlılık yaratmak ve bu kapsamda kentlilik bilinci oluşturmak adına bir proje yürütülecektir. Proje; Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği çalışmaların daha iyi işleyebilmesine destek vermelidir. Buna göre ilçemiz sınırları içinde uygulanan çöp toplama sistemi Şöyledir;
Tepebaşı İlçesi’ndeki çöpler “Poşet Sistemi” ile toplanmaktadır. Özellikle mesai saatleri ve insanların akşam yemek yedikleri saatler dikkate alınarak çöp çıkarma saatleri her akşam 19.00-21.00 olarak belirlenmiştir. Bu çöpler saat 21.00’den sonra ekiplerimizce toplanmaktadır.
Bununla birlikte 19.00-21.00 saatleri dışında çıkarılan çöpler ortamda uzun süre kalmakta, sokak hayvanları tarafından parçalanarak hem çevreyi kirletmekte hem de insan sağlığını tehdit etmektedir. Çöp suları ve koku da çevreyi kirleten ve insan sağlığını olumsuz etkileyen diğer faktörlerdir. Zamansız çöpler ortamda uzun süre kaldığından görüntü kirliliğine sebep olarak psikolojik olarak da olumsuzluk yaratmaktadır.
Tepebaşı’nda yaşayan Vatandaşlarımızın kent temizliğine karşı duyarlılıklarının arttırılması ve çöp çıkarma alışkanlıklarının düzenlenmesi ile ilgili olarak yapılacak projede kullanılmak üzere afiş tasarlanacaktır.
Bu afişte özellikle çöplerin her akşam 19.00-21.00 saatleri arasında poşet içinde apartman ve işyerleri önüne çıkarılması gerektiği belirtilecek bir slogan yer alacaktır. Ayrıca afişte Tepebaşı Belediyesinin logosu ve ismi yer almalıdır. Logo www.tepebasi.bel.tr adresinden bulunabilir.
Değerlendirme Kriterleri
Afiş yarışmasına katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından da değerlendirilecektir.
Afiş Tasarımının Kullanım Alanları
Yarışma sonunda seçilecek afiş tasarımı, Eskişehir ve Tepebaşı İlçesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda kullanılabilecektir. Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitlilik göz önüne alınmalıdır.
Kimler Katılabilir
Yarışma, başta Türkiye ve K.K.T.C.'deki güzel sanatlar fakültelerinin öğretim kadroları ile grafik tasarım lisans ve lisansüstü öğrencileri olmak üzere, tüm grafik tasarımcılara açıktır.
Daha önce başka yarışmalarda ödül almış veya yayınlanmış çalışmalar yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya gönderilecek tasarımların özgün olması gerekmektedir.
Yarışmaya çalışmalarını gönderenler, tasarımların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Yarışmaya katılmak isteyen istekliler, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından hazırlanmış başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurarak, afiş tasarımı çalışmasıyla (CD) birlikte teslim etmelidir.
Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 tasarımla katılabilir ve aynı yarışmacı birden fazla ödül alabilir.
Bu yarışmaya, Tepebaşı Belediyesi çalışanları, yarışmada jüri üyesi ve sekreter olarak görev alanlar ile birinci derece yakınları katılamazlar.
Afiş Boyut ve Özellikleri
Her tasarım 50 x 70 cm ebadında çalışılmalı, ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD'ye yüklenmiş Postscript (Freehand, Illustrator, Corel Draw, vb.), 300 dpi .jpg ve pdf olarak teslim edilmelidir. Dereceye girmeyen tasarımlar başvuru sahiplerine talep etmeleri halinde iade edilecektir. 15 gün içerisinde alınmayan yapıtlardan sorumluluk kabul edilmez.
Afiş Tasarımının İşaretlenmesi
Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece harf/rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD'nin ön yüzünde de yer almalıdır. Afiş tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.
Afiş Tasarımlarının Gönderilmesi
Tasarımlar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek Şekilde paketlenip, 22 Kasım 2010 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar, aşağıdaki adrese posta ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Elden getirilen çalışmalar, belge karşılığında teslim alınır. Postayla gelen çalışmalar için alındı belgesi gönderilir. Postadaki gecikme ve hasardan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi sorumlu değildir.
İletişim ve Teslim Adresi
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü – Teknik Büro N. Sanem Moğulkoç
Tlf: 0 222 3208000 / 2600 - 2604
Afiş Tasarım Hakları
Yarışmada birincilik ve mansiyon ödülü alan afiş tasarımlarının telif ve yayın hakları Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne ait olacak ve belediye bu çalınmalardan istediğini kullanmakta serbest olacaktır. Sözü edilen çalışmalar, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından her türlü görsel-yazılı iletişimde kullanılabilecek ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi arşivine girecektir.
Seçici Kurul, değişiklik isteme Şartıyla bir afiş tasarımına birincilik ödülü vermeye yetkilidir. Yarışmacılar, yarışmaya gönderdikleri tasarımların telif ve yayın haklarını, ödemiş olduğu ödül bedeli ile, süresiz olarak Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne verdiklerini ve buna bağlı olarak, gerek Fikri Sınai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince, sözü edilen tasarım(lar)ın çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzında gerekli bilumum haklar için Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne izin / muvafakat name verdiklerini kabul ederler.
Bu Şekilde kullanılan afiş tasarımları için tasarım sahibi verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve afiş tasarımlarının yukarıdaki Şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakat name için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa dereceye giren tasarımların özgünlüğü ile ilgili (kopya, çalıntı vb.)oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur.
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, afiş tasarımları için katılımcının yukarıda verdiği izin/muvafakat karşılığında ayrıca bir bedel ödemeyecektir.
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ödül almayan bir çalışmayı satın almak isterse, yarışmacı ile anlaşarak saptanacak bir bedel karşılığında tasarımın kullanım hakkını devralabilir.
Yarışma Takvimi
Yarışma başlangıç tarihi: 12.10.2010
Son Teslim: 22.11.2010
Seçici Kurul değerlendirmesi: 25.11.2010
Sonuçların ilan edilmesi: 29.11.2010 (www.tepebasi.bel.tr adresinden ilan edilecektir.)
Ödül töreni: 01.12.2010
Seçici Kurul
Dt. Ahmet ATAÇ – Tepebaşı Belediyesi Başkanı
Prof. Fikret UÇAR – A.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı
Doç. Dr. Müfide BANAR – Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü
Yrd. Doç. Halil GÜNGÖR – TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilcisi
Dr. M. Fuat GÜRCÜOĞLU – Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı
Cemalettin YILDIZ – A. Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi
Alev KULAÇ – Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü / Çevre Yüksek Mühendisi
Yedek Kurul:
Melih SAVAŞ – Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı
Rahmi EMEÇ – Tepebaşı Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü
Elif KORKMAZ – Anadolu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü Başkanı
Seçici Kurul kararlarını oy birliği ile alır.
Ödüller
Birincilik Ödülü: 2000 TL
İkincilik Ödülü: 1000 TL
Üçüncülük Ödülü: 500 TL
2 Adet mansiyon Ödülü
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(50)

Hiç Biri / Elazığ

Standart
Alt 19 Ekim 2010 #4
"Seçici kurul kararlarını oy birliği ile alır."

Bu demektir ki hiçbir afiş çalışması dereceye giremez ve ödüle layık görülemez.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(48)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Standart

yarışma şartları konuya eklenmiştir

Alt 19 Ekim 2010 #5
yarışma şartları konuya eklenmiştir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(44)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19 Ekim 2010 #6
"Seçici kurul kararlarını oy birliği ile alır."

Bu demektir ki hiçbir afiş çalışması dereceye giremez ve ödüle layık görülemez.
Ozaman neden bu sitede yarışma bölümün de bu konu?
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(50)

Hiç Biri / Elazığ

Standart
Alt 19 Ekim 2010 #7
Sitede konunun yayınlanması tamamen konuyu açan üyeyi bağlar.Konunun burada açılması ve yarışmada uygulanacak esaslar hakkında ne sitemizin ne de admin ve yöneticilerimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu yorumunuz benim eleştirel mesajımdan dolayı ise bu konunun burada açılması ile ilgili site yönetiminin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Aynı şekilde yarın siz de pek tabii ki bir organizasyon hakkında buraya konu açabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(44)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19 Ekim 2010 #8
Sitede konunun yayınlanması tamamen konuyu açan üyeyi bağlar.Konunun burada açılması ve yarışmada uygulanacak esaslar hakkında ne sitemizin ne de admin ve yöneticilerimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu yorumunuz benim eleştirel mesajımdan dolayı ise bu konunun burada açılması ile ilgili site yönetiminin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Aynı şekilde yarın siz de pek tabii ki bir organizasyon hakkında buraya konu açabilirsiniz.

Teşekkür Ederim
Bu mesajdan alıntı yap
groeden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

groeden

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30 Kasım 2010 #9
Sonuçlarıın ilan edilmesi: 29.11.2010 diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
giyo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

giyo

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart
Alt 01 Aralık 2010 #10
sonuçlar açıklanmış!!!


Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kent Temizliğinde Duyarlılık” konulu Afiş Tasarım Yarışması kazananları 26 kasım 2010 Cuma günü yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendi.

Afiş yarışmasında Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet ATAÇ jüri başkanlığı yaparken, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Prof. Fikret UÇAR, Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç Dr Müfide BANAR, TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilcisi Yrd. Doç. Halil GÜNGÖR, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. M. Fuat GÜRCÜOĞLU, A. Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Cemalettin YILDIZ ve Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü / Çevre Yüksek Mühendisi Alev KULAÇ jüride yer aldılar.
“Kent Temizliğinde Duyarlılık” konulu Afiş Tasarım Yarışması sonunda birincilik ödülüne “Koleksiyoncu” rumuzu ile Adnan Çamur layık görüldü. İkincilik ödülünü “04k7” rumuzu ile Onur Karadağ aldı. Üçüncülük ödülünü de “Humay” rumuzu ile Zeynep Diplioğlu kazandı. Mansiyon ödülleri ise “Suvari” rumuzuyla Melih Atıla, “741123” rumuzuyla Ahmet Kökbudak ve “Grafikir” rumuzuyla Gökhan Çakır’ a verildi.
Afiş yarışması sonucuna göre birinciye 2000 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 500 ve mansiyon kazananlara da 250 TL ödül verilecek. Ödüller ise 4 Aralık Cumartesi günü Tepebaşı Belediyesi Sergi Salonu’nunda gerçekleşecek bir ödül töreni ile sahiplerini bulacaklar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Eyüp Belediyesi Logo Yarışması TATLICADI61 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 72 17 Ağustos 2010 14:50
Adıyaman Belediyesi, Logo Tasarım Yarışması Düzenledi avans09 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 58 09 Ağustos 2010 22:05
Bornova Belediyesi Logo Yarışması Cahit GÜLDEN Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 4 08 Mart 2010 19:38
eskişehir valiliği amblem yarışması sonucu graphicturk Graficafe 13 09 Eylül 2009 13:50
eskişehir valiliği logo yarışması graphicturk Forum Duyuruları 1 07 Nisan 2009 19:20

Kapat
Şifremi Unuttum?