Vinil Türk Reklam Bannerı

eskişehir valiliği logo yarışması

Forum Duyuruları - eskişehir valiliği logo yarışması ...

Cevapla
eskişehir valiliği logo yarışması
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(48)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

eskişehir valiliği logo yarışması

Alt 07 Nisan 2009 #1

arkadaşlar eskişehir valiliği logo yarışması düzenliyor aşağıda açıklaması var:
ESKİŞEHİR VALİLİĞİ

AMBLEM/LOGO TASARIM YARIŞMASI

Bu yarışma, Eskişehir Valiliği tarafından düzenlenmiştir.

Eskişehir, tarihinde pek çok medeniyetleri barındıran, sürekli gelişen şehircilik anlayışı ve uygulamalarının yanı sıra 2 üniversitesi, yüksek kültürel ve sanatsal standardı, havacılık üretim ve etkinlikleri, planlı sanayisi, yeraltı zenginlikleri ve sosyal yaşam seçenekleri ile örnek bir kentimizdir.

Eskişehir, Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi ile bir eğitim ve bilim merkezi; üniversiteleri sayesinde sürekli gençleşen dinamik yapısı, öğrencilere sunduğu modern yaşam koşulları ve sayısız etkinlikleriyle çağdaş bir üniversite kentidir. Lületaşı, Mermer, bor, magnezit, boraks, sepioid madenleri ile zengin yeraltı kaynaklarına sahip olan şehir, doğal kaplıcalarıyla da her yıl yüzlerce kişiye şifa dağıtmaktadır. Sevginin, hoşgörünün ve nüktenin sembolü olmuş Yunus Emre ve Nasrettin Hoca gibi evrensel değerde ozan ve düşünürleri yetiştirmiş olan ilimiz, tarihsel açıdan da Hititler ve Firiglere kadar uzanan köklü geçmişiyle eşsiz bir arkeoloji zenginliğine sahiptir. İleri teknolojisi ile hem sivil hem askeri havacılığın önde gelen merkezi olan Eskişehir; lokomotif üretimi dahil her türlü raylı taşımacılık araçlarını yapabilecek kapasiteye sahip fabrikası, uçak motorları yapım fabrikası, uçak ve helikopter yan sanayi fabrikası, makine üretebilen fabrikaları, şeker, tekstil, konfeksiyon, gıda, elektronik ve seramik fabrikaları ile planlı sanayi alanında da öncü ve örnek olan, çağdaş, donanımlı bir şehirdir.ESKİŞEHİR VALİLİĞİ

AMBLEM/LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİKonu ve Amaç

Yarışmanın konusu, sürekli yenilenen ve gençleşen, hem tarihi değerleri, hem çağdaş nitelikleriyle yüksek yaşama standartlarına sahip ve örnek bir şehir olma yolunda kendini sürekli geliştiren Eskişehir'in bu özelliklerini yansıtacak ve Eskişehir Valiliği kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem/logonun tasarlanmasıdır.

Değerlendirme Kriterleri

Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından da değerlendirilecektir. Tasarımda, “Eskişehir” sözcüğünün bir logo olarak çalışılmasının yanı sıra, amblem-logo önerisi de yapılabilir.

Amblem/Logonun Kullanım Alanları

Yarışma sonunda seçilecek amblem/logo tasarımı, Eskişehir'in tanıtımına yönelik etkinliklerde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda kullanılabilecektir. Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitlilik göz önüne alınmalıdır.

Kimler Katılabilir

Yarışma, başta Türkiye ve K.K.T.C.'deki güzel sanatlar fakültelerinin öğretim kadroları ile grafik tasarım lisans ve lisansüstü öğrencileri olmak üzere, tüm grafik tasarımcılara ve ilgi duyan ve 18 yaşını doldurmuş herkese açıktır.

Daha önce başka yarışmalarda ödül almış veya yayınlanmış çalışmalar yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya gönderilecek tasarımların özgün olması gerekmektedir.

Yarışmaya çalışmalarını gönderenler, tasarımların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Yarışmaya katılmak için Eskişehir Valiliği tarafından hazırlanmış başvuru formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurularak, amblem/logo çalışmasıyla birlikte teslim edilmelidir.

Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 tasarımla katılabilir ve aynı yarışmacı birden fazla ödül alabilir.

Bu yarışmaya, Eskişehir Valiliği çalışanları, yarışmada jüri üyesi ve sekreter olarak görev alanlar ile birinci derece yakınları katılamazlar.

Amblem/Logo Boyut ve Özellikleri

Her tasarım A4 (21 x 29,7cm.) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15cm'yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm.’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir. Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD'ye yüklenmiş Postscript (Freehand, Illustrator, Corel Draw, vb.) ve 300dpi jpg olarak teslim edilmelidir. Dereceye girmeyen tasarımlar başvuru sahiplerine talep etmeleri halinde iade edilecektir. 1 ay içerisinde alınmayan yapıtlardan sorumluluk kabul edilmez.

Amblem/Logoların İşaretlenmesi

Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece 6 harf/rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD'nin ön yüzünde de yer almalıdır. Amblem/Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

Amblem/Logoların Gönderilmesi

Logolar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 01 Haziran 2009 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar, aşağıdaki adrese posta ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Elden getirilen çalışmalar, belge karşılığında teslim alınır. Postayla gelen çalışmalar için alındı belgesi gönderilir. Postadaki gecikme ve hasardan Eskişehir Valiliği sorumlu değildir.

Yarışma Sekreteryası

Serhan Yavuz; Eskişehir valiliği İl Yazı İşleri Müdürü /Eskişehir

Tlf:0222 221 90 00 /218 0505 643 63 70

Amblem/Logo Hakları

Yarışmada birincilik ve mansiyon ödülü alan amblem/logoların telif ve yayın hakları Eskişehir Valiliği'ne ait olacak ve Valilik bu çalışmalardan istediğini kullanmakta serbest olacaktır. Sözü edilen çalışmalar, Eskişehir Valiliği tarafından her türlü görsel-yazılı iletişimde kullanılabilecek ve Eskişehir Valiliği arşivine girecektir.

Seçici Kurul, değişiklik isteme şartıyla bir amblem/logoya birincilik ödülü vermeye yetkilidir.

Yarışmacılar, yarışmaya gönderdikleri tasarımların telif ve yayın haklarını, ödemiş olduğu ödül bedeli ile, süresiz olarak Eskişehir Valiliği'ne verdiklerini ve buna bağlı olarak, gerek Fikri Sınai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince, sözü edilen tasarım(lar)ın çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzında gerekli bilumum haklar için Eskişehir Valiliği'ne izin / muvafakatname verdiklerini kabul ederler.

Bu şekilde kullanılan amblem/logolar için tasarım sahibi verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve amblem/logonun yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa dereceye giren tasarımların özgünlüğü ile ilgili (kopya, çalıntı vb.)oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur.

Eskişehir Valiliği, amblem/logolar için katılımcının yukarıda verdiği izin/muvafakat karşılığında ayrıca bir bedel ödemeyecektir.

Eskişehir Valiliği ödül almayan bir çalışmayı satın almak isterse, yarışmacı ile anlaşarak saptanacak bir bedel karşılığında tasarımın kullanım hakkını devralabilir.Yarışma Takvimi

Yarışma başlangıç tarihi : 06.04.2009

Son Teslim : 01.06.2009

Seçici Kurul değerlindirmesi :08.06.2009

Sonuçların ilan edilmesi :15.06.2009

Ödül töreni : 22.06.2009Seçici Kurul

Mehmet KILIÇLAR Eskişehir Valisi

Prof. HALİL BUTTANRI Eskişehir Osmagazi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Sevim SELAMET Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi

Ekrem ERDOĞAN Eskişehir Vali Yardımcısı

Betül Uluçay Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni

Seçici Kurul kararlarını oy birliği ile alır.Ödüller

Birincilik ödülü :8.000,00.-TL

Üç adet mansiyon her biri :2.000,00.-TLhttps://www.eskisehir.gov.tr/valilik...svuruformu.pdf
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

N. Eser ULUHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N. Eser ULUHAN(37)

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 07 Nisan 2009 #2
                             
Mükemmel, başlayın hayallere eskişehir valiliği logo yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
dmi logo yarışması düzenliyor... sungur59 Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 10 27 Ocak 2009 04:58
DeviantART Logo Yarışması erdemirs Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 6 23 Ocak 2009 18:28
Kotasız Avrupa Logo yarışması için Tasarladığım Logo gommes45 Logo Tasarımları 10 27 Haziran 2008 16:22

Kapat
Şifremi Unuttum?