Vinil Türk Reklam Bannerı

Görüntülü ve Bağlantısız Tablet

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Görüntülü ve Bağlantısız Tablet ...

Clash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Clash

Öğrenci (Grafik) / Mersin

ünlem

Alt 24 Mayıs 2012 #1

Merhaba arkadaşlar,

Bütün tabletlerin bilgisayara bağlı bir şekilde çalıştığını gözlemledim. Fakat ben bilgisayara ihtiyaç duymadan da kendi ekranı üzerinde kendi araçlarıyla çizim yapabileceğim A4 boyutu bir tablet arıyorum. Demem o ki, koltuğuma uzanıp elime tabletimi alıp illüstrasyon yapmak istiyorum. Yeri geldiğinde bilgisayara yüklemek istiyorum bu çizimlerimi. Bu şekilde bir cihaz mevcut mudur ? Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 31 Mayıs 2012 #2

Güzel bir düşünce fakat bilgisayar bağımsız çalışan böyle bir cihaz yok sebebi çizim yapabilmek için yazılımlara yazılımlar için işletim sistemi ve dolayısıyla bilgisayara gerek olması.

Piyasadaki android ve ios tabletler ile çeşitli programlarda çizim yapabilirsiniz ama basınç duyarlılığı bastırmaya değil kalemin dokununca genişleyen ucuna bakıyor ve grafik tablet gibi gerçek bir hassasiyet yok emulasyon gibi diyebiliriz.

Ayrıca harici Tablet bilgisayarlar masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda çalıştırabileceğiniz kadar yüksek çözünürlükte çizim yapmanıza şuan için izin vermiyor.

Kısacası eğer profesyonel bişeyler yapmak isterseniz grafik tablet alıp bilgisayardaki programlardan illüstrator , photoshop vb programları kullanmalısınız.

yok ben kucağımda çizeceğim diyorsanız tablet bilgisayarlar ve bunlardaki uygulamalarla eskiz yapmayı deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki video size tablet ile basınç olmadan yapılabilecek çizimler hakkında fikir verebilir.
Dark Kapasitif Dokunmatik Ekran Kalemi on Vimeo

Detaylı çizim yapmak isteyenlere her zaman grafik tablet bilgisayar kombinasyonunu öneriyoruz.

Umarım yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye

Bu arada Teknobiyotik.com sitemizdeki hediyeli anketlere katılabilir
Diablo 3 veya Türkiyede tek Özel Boyanmış bir kasaya sahip olabilirsiniz.

Sapphire Türkiye - Diablo 3 Anketi | Facebook
Bu mesajdan alıntı yap
bertanm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bertanm

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 01 Haziran 2012 #3
şöyle bir makina var cintiq wacomun araştır sitersen.ekrana görütü letimi var yani çizmini tablet üzerindede göreiliyorsun.bildiğiiz gibi diğer tabletlerde çizim sadece ekran üzerinde gözüküyor.cintiqde u var.kablosuzluk özelliğide var gibi hatırlıyorum ama tam değil araştırmanı tavsye ederim.fakat fiyatıda tabi çok pahalıGörüntülü ve Bağlantısız Tablet
Bu mesajdan alıntı yap

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 01 Haziran 2012 #4
Citniq bir gfrafik tablettir ve çalışmak için bilgisayara ihtiyaç duymaktadır.

Aşağıdaki fotografta görebileceğiniz gibi adaptör sayesinde bilgisayara bağlanıyor görüntü için VGA DVI gibi bilgisayar standartlarını kullanıyor.

Bilgisayar bağımsız kucağınızda çizmenin tek yolu Basınç duyarlı bir Tablet PC bulmanız bunun dışında tablet almanız gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Clash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Clash

Öğrenci (Grafik) / Mersin

Alt 06 Haziran 2012 #5
Anladım. Yardımınız için teşekkürler Görüntülü ve Bağlantısız Tablet
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 03 Temmuz 2012 #6
Bilgisayardan bağımsız vektör olarak çizim yapabileceğiniz araçlarada bakabilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap