Vinil Türk Reklam Bannerı

Gözleri görmeyen birine "kırmızı"yı nasıl anlatırsınız?

Graficafe - Gözleri görmeyen birine "kırmızı"yı nasıl anlatırsınız? ...

a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 21 Mart 2009 #1

Farzedelim; gözleri görmeyen bir arkadaşınız var ve size 'Bana kırmızıyı anlat' dedi.Ona kırmızıyı nasıl anlatırdınız? Bir süre kendinizi onun yerine koyun ve ona kırmızıyı en iyi nasıl hissettirebilirsiniz düşünün ?
saygılarGözleri görmeyen birine "kırmızı"yı nasıl anlatırsınız?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Dursun Yilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dursun Yilmaz

Grafiker / İzmir

Alt 13 Mayıs 2011 #2

hiç yorum yok ilkini ben yapayım bence görmeyene hissettirilir. zaten sorunun içindede bu cümle geçiyor. o zaman hissedeceği şey kanı olmalı. eğer bu sadece kırmızı içinse. ama eflatun sorulursa onu bende bilmiyorumGözleri görmeyen birine "kırmızı"yı nasıl anlatırsınız?)
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(49)

Hiç Biri / Bursa

Alt 14 Mayıs 2011 #3
inanın konuyu okuyunca bende merak ettim doğrusu bir küçük araştırma yaptım ve sonucunda derlenmiş bir özetle şöyle bir sonuç çıktı belki tam karşılığı olmayabilir ama yinede paylaşmak istedim .......

kırmızı senin yüreğinin rengidir derim ve eklerim,
kırmızı; yüreğin kadar sıcak ve güzel emin ol...yeri gelir ağlatır bu yürek seni yeri gelir kahkahayla güldürür işte böyle bişeydir kırmızı... yeri geldiğinde ihtiras olur yeri gelir hırs olur ve yeri geldiğinde de sevgiliye verdiğin kırmızı renkli değerdir, işte kırmızı budur! bütün duygularınla sarpasarmış bi yürekten ibarettir aslında ...senin benim onun şunun herkesin yüreğidir,
aslında... kırmızıyı kırmızı yapan yüreğimizdeki kırmızının coşkusu yada nefretidir...
ama en güzel kırmızı senin masumsevecen ve mutlu yüreğindir....
Bu mesajdan alıntı yap
qwerty1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qwerty1

Grafiker / Ankara

Alt 14 Mayıs 2011 #4
imkansıza yakın birşey olsa gerek sonuçta görsel bir tanımlama sözle kelimeyle ne kadar anlatılabilrki?

tebrik ederim muratbey Gözleri görmeyen birine "kırmızı"yı nasıl anlatırsınız? olayı çok farklı bir açıdan tutup iyi bir tanımlama yapmışsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
turkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkuaz

Grafiker / Muğla

Alt 17 Mayıs 2011 #5
Gözleri görmeyen birinin yerine koyuyorum kendimi ve yolda yürümeye çalışıyorum evimden çıkmak zorunda kaldım sebebi belirsiz. nereye gideceğimi bilmiyorum ama yine de gitmek istiyorum. Çıkıyorum evden ilk kez tek başıma çok heyecanlıyım hem tel başıma çıktığım için, hem de nasıl başarırım hissiyle kapıyı açıyorum. Hafif bir rüzgar yüzüme dokunuyor. İlk adımımı attım rahatım çünkü her zaman dolaştığım çıktığım bahçe. Şimdi daha zor olacak çünkü tek başımayım. İşte heyecan başladı, korku da ama yapmak istiyorum. Kalbim atıyor hızlı hızlı. merak, heyecan, korku, yüzüm alev alev yanıyor sanki bütün hissettiklerimle. Ellerim titriyor ama daha da heyecanlanıyorum başarabildikçe. İşte bu kırmızı bu kırmızı gördüğünde de aynı hissi verir ne yaşadığına göre hissettirdikleri değişir. Aşk böyledir (herşeye aşk) korku, heyecan,hızlı atan kalp budur kırmızı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17 Mayıs 2011 #6
Gözleri görmeyen birinin yerine koyuyorum kendimi ve yolda yürümeye çalışıyorum evimden çıkmak zorunda kaldım sebebi belirsiz. nereye gideceğimi bilmiyorum ama yine de gitmek istiyorum. Çıkıyorum evden ilk kez tek başıma çok heyecanlıyım hem tel başıma çıktığım için, hem de nasıl başarırım hissiyle kapıyı açıyorum. Hafif bir rüzgar yüzüme dokunuyor. İlk adımımı attım rahatım çünkü her zaman dolaştığım çıktığım bahçe. Şimdi daha zor olacak çünkü tek başımayım. İşte heyecan başladı, korku da ama yapmak istiyorum. Kalbim atıyor hızlı hızlı. merak, heyecan, korku, yüzüm alev alev yanıyor sanki bütün hissettiklerimle. Ellerim titriyor ama daha da heyecanlanıyorum başarabildikçe. İşte bu kırmızı bu kırmızı gördüğünde de aynı hissi verir ne yaşadığına göre hissettirdikleri değişir. Aşk böyledir (herşeye aşk) korku, heyecan,hızlı atan kalp budur kırmızı.
vay be hayran kaldim empatinize....
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(34)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17 Mayıs 2011 #7
Kırmızı ; Gözlerinin görmesini istediğin o derin tutkudur derdim.
Bu mesajdan alıntı yap