Vinil Türk Reklam Bannerı

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Serbest Çalışmalar - Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir? ...

Cevapla
Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?
Doruk Kaya 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Doruk Kaya 34

Ressam / İstanbul

Standart

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Alt 07 Şubat 2017 #1

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu olarak hizmet veren eğitim kurumlarının vaatleri öğrencilerinin yetenek sınavlarında başarılı olacakları yönündedir. Ancak bu vaatlere inanmak ve pişman olmayacağınız bir
güzel sanatlara hazırlık kursu seçmek için kurumun ne kadar başarılı olduğunu somut verilerle görmeniz gerekir.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Güzel Sanatlar bölümlerini kazanıp kazanmayacağınızı belirleyen ve atacağınız en önemli adım olan Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu seçiminde dikkat etmeniz gerekenler ve önerilerimiz:

Eğitmenlerin bilgi ve tecrübesi
Güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken moda tasarım kursu gibi ilk olarak hangi eğitmenlerden ders alacağınızı öğrenin. Eğitmen kadrosunun listesini isteyin. İnternette bu isimler hakkında ufak bir araştırma yapın. Mezun oldukları üniversiteleri, sanat çalışmalarını, kaç yıldır eğitim verdiklerini öğrenin. Deneyimsiz ya da üniversiteden yeni mezun olmuş eğitmenlerle ders vermeye çalışan kurslardan uzak durun.

MEB’e bağlı olma
Güzel sanatlara hazırlık kursları genel olarak özel girişimlerdir. Ancak bizim önerimiz MEB’e bağlı kurs merkezlerini tercih etmenizdir. Güvenilirlik ve geçerlilik açısından MEB onaylı güzel sanatlara hazırlık kursları daha iyi bir tercih olacaktır.

Öğrenci başarısı
Gelecek için adımlarını atan gençlerin en büyük kriterleri de
iç mimarlık kursu gibi güzel sanatlara hazırlık kurslarının kaç öğrencisinin yetenek sınavlarında başarı kazandığıdır. Rakamsal veriler her zaman ilgi çekicidir. Bu nedenle gitmek istediğiniz güzel sanatlara hazırlık kursunun kaç öğrencisinin üniversiteyi kazandığını görmek isteyin, verilen isimleri doğrulamaya
çalışın, onlarla iletişime geçin.

Eğitim araç ve gereçleri
Güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken eğitim sırasında kullanılacak araç gereçleri de kontrol edin. Kursunuzun size uygun araç ve gereçleri sağladığından emin olun. Teknik olanakların yeterliliği eğitim süresince rahat etmenizi sağlayacaktır.

Sınıfların konforu
Rahatsız ve konfordan uzak sınıf ortamlarında alınan eğitimler başarı getirmez. Bu nedenle güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken sınıfların ortamını da gözlemleyin. Geniş, havadar, gün ışığının girdiği sınıfları olan kursları tercih edin. Ders çalışma ve öğrenme koşullarınız ne kadar rahatsa o kadar başarılı olursunuz.

Uygulama dersleri
Güzel sanatlara hazırlık kursları öğrencilerine sürekli uygulama yaptırmak zorundadırlar. Yetenek sınavlarında teorik değil pratik bilgi soruluyor çünkü. Sürekli çizim yaptığınız bir kurs olmasına dikkat edin. Vaktiniz varsa birkaç dersi izlemek istediğinizi söyleyin.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Merkezi konum
Merkezi konum bir kursun kalitesinin belirlenmesinde önemli kriterdir. Şehrin ücra semtlerinde bir kurs seçmeyin. Kolayca ulaşacağınız, fazla taşıt kullanmayacağınız kursları tercih edin.

Eğitim danışmanlığı
Güzel sanatlara hazırlık kursları aynı zamanda eğitim danışmanlığı da yapmalıdır. Gençlerin yeteneklerinin bu dönemde yönlendirilmesi çok önemlidir. Öğrencinin yanlış bölümü tercih etmesi tüm sınav hazırlığının ve eğitiminin boşa gitmesi demektir. Bu nedenle eğitim danışmanlığı yapamayacak kursları seçmemenizde yarar vardır.

Öğrencilerin çalışmaları
Güzel sanatlara hazırlık kurslarının iyi olup olmadığını anlamanızın en büyük ipuçlarından biri de öğrencilerin çalışmalarıdır. Öğrencilerin ilk ve son çalışmalarına bakarak aradaki değişimin ne denli olduğunu görebilirsiniz. Eğer öğrenci çalışmalarını göstermeyen bir kursla karşılaşırsanız elbette bu kursa kayıt yaptırmamalısınız. Hedeflerinize sizi en kısa ve güvenli yoldan ulaştıracak, eksiksiz ders
içeriklerine ve kaliteli eğitmenlere sahip, referansları kuvvetli bir güzel sanatlara hazırlık kursu seçerek başarıla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.guzelsanatlarahazirlikkursu.com.tr/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Yaza Veda Kampı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu – Yurt Dışı Portfolya Hazırlık ve Resim Eğitimi resimakademi Serbest Çalışmalar 0 29 Temmuz 2016 14:01
Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu / Kadıköy sanatatolyesi Resim 0 01 Kasım 2013 22:17
Guzel sanatlara hazırlık ve hobi amaçlı resim kursu twelve moons Resim 0 10 Ekim 2011 13:24
Güzel sanatlara hazırlık serkantaban Kantin 0 31 Mayıs 2010 04:02

Kapat
Şifremi Unuttum?