Vinil Türk Reklam Bannerı

Hangi yazılıma yoğunlaşmalıyım

Temel Tasarım İlkeleri - Hangi yazılıma yoğunlaşmalıyım ...

Cevapla
Hangi yazılıma yoğunlaşmalıyım
SaberMaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SaberMaster

Webmaster / İstanbul

Standart

Hangi yazılıma yoğunlaşmalıyım

Alt 13 Mayıs 2016 #1

Merhaba,

Forumda yeniyim. Uzmanlara bir sorum olacak. Grafik tasarım konusunda gelişmeye karar verdim. Fakat hangi yazılımda kendimi geliştirmem gerekiyor, kararsız kaldım. Corel DraW veya illustartor programlarının hangisi daha avantajlı. Türkiyede kullanım alanı olarak hangisi daha yaygın. Illustrator için sektör standartı deniyor fakat her gittiğim matbaa ve ya atölyede corel ile karşılaşıyorum. Bunu bana detaylıca anlatacak kişilere şimdiden teşekkür ederim. Avantajları dezavantajları nelerdir. Hangisini öğrenmek daha kolay. Kullanım alanları farklımı vs. Alacağım her bilgiye ihtiyacım var.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Özbek DOYGUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özbek DOYGUN

Moderator

Hiç Biri / Kırıkkale

Standart
Alt 13 Mayıs 2016 #2
                             
Konuyla ilgili daha önce açılmış BURADAN İNCELEYEBİLİRSİN

Her program birbirinden farklıdır. Tek tek saymakla bitmez. "Tasarım için en iyi program budur ve tasarım bununla yapılır" diyemeyiz. Kullandığınız temel program ne olursa olsun, her programa zaman zaman ve yer yer ihtiyaç duyulur.Temel olarak AI ve Corel vektör tabanlı çizimler yapan programlardır. AI fonksiyon olarak genel anlamda Corel Draw'dan daha ileri özelliklere sahiptir. Fakat aynı şeyleri Corel ile yapmak da mümkün sadece yöntemler ve süre farklı. Tamamen kullanılan programa olan alışkanlık ve pratikle ilgili bir durum. Baskı konusunda her iki programla da baskıya iş gönderebilirsiniz. Hangi tasarımcıya hangisi daha pratik geliyor ise onu tercih eder. Fakat Corel AI'e göre daha çok tercih edilir. Geleceği parlak olma konusuna gelince de AI zaten parlamış bir program.

ALINTIDIR.
Bu mesajdan alıntı yap
SaberMaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SaberMaster

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 16 Mayıs 2016 #3
Daha önce açılmış konuyu görmüştüm. Fakat konu çok eski ve yazılımların yeni ve gelişmiş halleri piyasaya sürüldüğü için tekrar sorma gereği hissettim. Konu esasında şu. Yeni öğrenecek biri olarak ikisini aynı anda öğrenmem zor. O yüzden önce birine yoğunlaşıp, gelişirken diğerine zaman ayırmayı düşünüyorum. Ama AI daha gelişmiş ve daha yetenekli diye ona başlayıp, daha sonra corel tercih eden yerlerin ve işlerin çoğunlukta olma durumuyla karşılaşmak da var...öneriyi o biraz da o sebepten istemiştim
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
hangi iş hangi programda yapılır sesil Temel Tasarım İlkeleri 5 17 Mayıs 2011 11:42
Hangi Lise Hangi Bölüm? dRnc Kantin 9 03 Mayıs 2011 15:26
Hangi Uzantılı Dosya Hangi Programda Çalışır? dorad Grafik Sözlük 39 22 Şubat 2010 15:02
Hangi Meslege, Hangi Font? arda kerman Fontlar 7 16 Ağustos 2008 23:08

Kapat
Şifremi Unuttum?