Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:

Illustrator Dersleri - Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool: ...

Cevapla
Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(40)

Grafiker / İstanbul

Matbaadanfiyat.com Reklam Banneri

Standart

Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:

Alt 18 Ocak 2010 #1

Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:Paintrush Tool: Kısayolu “B” olan bu araç çeşitli desen seçenekleriyle gerçek bir fırça gibi işlevseldir. Paintbrush toolu kullanırken, “Paint Brush Tool Preferences” adını taşıyan iletişim penceresinin yanısıra, “Brushes” ve “Appearange” panellerinden faydalanabiliriz.

Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:

İletişim penceresindeki “Fidelity” değeri çoğaldıkça fırça vuruşunun stroke üzerinde oluşturduğu anchor point sayısını azalacaktır. “Smoothness” değeri ise hatların daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. “Fill new brush strokes” oluşturulacak yeni stroklarda seçili olan dolgu kullanılacaksa seçilebilir. “Keep selected” ve “Edit selected paths” brush ile çizim bitirildikten sonra yeniden seçip değişiklik yapmayı gerektiriyorsa kullanılabilir, çizim bitince obje seçili olacaktır.

Brush desenlerinin bulunduğu “Brushes” paletine ulaşabilmek için,

Illustrator'de çizim araçları-9 Paintrush Tool:


menü çubuğundaki Window’dan “Brushes” seçili olmalı ya da “F5” kısayolunu kullanmalıyız. Bu paletin açılır menüsüne tıkladığımız zaman çıkan seçeneklerden “Open Brush Library” ile istediğimiz brush tiplerine ulaşabiliriz. Deseni uygulamak istediğimiz obje seçiliyken desenlerden birine tıklamamız yeterli olacaktır. Bir desen çalışması yaptıktan ve seçili hale getirdikten sonra selection tool ile taşıyıp brushes penceresindeki diğer brushların yanına bırakırsak yeni bir brush oluşturma yolculuğu başlar. Bir diğer yol ise; bir desen çalışması yaptıktan ve seçili hale getirdikten sonra “New Brush” seçildiği zaman bu deseni brusha çevirebilmek bir pencere açılacaktır. Bu pencerede desenimize bir isim verir, desenimizin hangi brush tipine daha uygun olduğuna karar veririz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Ilustratorde çizim araçları-2 Line Segment Tool efoja Illustrator Dersleri 2 13 Kasım 2012 01:20
Illustrator'de çizim araçları-8 Polygone Tool, Star Tool efoja Illustrator Dersleri 0 18 Ocak 2010 18:11
Illustrator'de çizim araçları-7 Rectangle Tool, Rounded Rectangle Tool, Ellipse Tool efoja Illustrator Dersleri 0 18 Ocak 2010 18:09
Illustrator'da Çizim Araçları-6; Polar Grid Tool efoja Illustrator Dersleri 0 16 Ocak 2010 16:43
Illustrator'da Çizim Araçları-5; Rectangular Grid Tool efoja Illustrator Dersleri 0 14 Ocak 2010 18:33

Kapat
Şifremi Unuttum?