Vinil Türk Reklam Bannerı

İzmit Pişmaniyesi Logo ve Amblem Yarışması

Yarışma Organizasyonları - İzmit Pişmaniyesi Logo ve Amblem Yarışması ...

Cevapla
İzmit Pişmaniyesi Logo ve Amblem Yarışması
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Standart

İzmit Pişmaniyesi Logo ve Amblem Yarışması

Alt 04 Aralık 2009 #1

T.C.
İZMİT BELEDİYESİ
İZMİT PİŞMANİYESİ
Logo VE AMBLEM Tasarim Yarışması
ŞARTNAMESİ
EYLÜL 2009 / KOCAELİ
İZMİT PİŞMANİYESİ logo VE AMBLEM TASARIM yarışması şartnamesi
1) KONU
İZMİT PİŞMANİYESİ Logo ve Amblem Tasarım Yarışması.
2) İÇERİK
İzmit’in tarihi ve kültürü için önemi büyük olan, kendine has tadıyla imalatına İzmit’te başlanarak İzmit’in simgesi haline gelmiş PİŞMANİYE’yi, İZMİT PİŞMANİYESİ adıyla bir marka değeri haline getirmek için; hem pişmaniyeyi hem de İZMİT’İN sosyal, kültürel yapısını ifade eden pişmaniye amblemi ve logosunu oluşturmak.
3) KATILIM ŞARTLARI
a) 18 yaş ve üzeri herkes katılabilir.
b) Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 3 tasarımla katılabileceklerdir.
4) TEKNİK ŞARTLAR
a.
Yarışmaya katılanlar tasarımlarını amblem ve tipografik çözümlerle birlikte oluşturarak göndereceklerdir.
b.
Tasarımlar renkli olarak çalışılacak, geniş kenarı 150 mm’den küçük olmayacak şekilde A4 (210x297 mm) kâğıda yerleştirilecek, altına ise, geniş kenarı 25 mm’den küçük olmayacak şekilde siyah beyaz örnekleri yer alacaktır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisine konulduktan sonra kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir. Bu çalışmaların ayrıca 300 dpi çözünürlükte CMYK renk modunda, Tiff formatında CD ortamına kaydedilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
c.
Yarışmacılar, hazırlamış oldukları logo ödüle layık görüldüğü takdirde, tasarımlarının adobe illüstratör, freehand ve corel draw gibi vektörel grafik formatlarında hazırlanmış halini teslim etmeyi taahhüt ederler.
5) DİĞER HÜKÜMLER
1- Yarışmaya katılan tasarımların tüm hakları T.C İZMİT BELEDİYESİ'ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahipleri, kullanılacak olan amblem ve logolarda hiç bir şekilde isim ve hak talebinde bulunamazlar.
2- İZMİT BELEDİYESİ, yarışmayı sebep bildirmeksizin sonlandırma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda eser gönderen yarışmacıların eserleri İZMİT BELEDİYESİ tarafından kullanılmayacaktır.
3- İZMİT BELEDİYESİ ödül kazanan tasarım üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. İZMİT BELEDİYESİ’ne teslim edilen tasarımlar, Türk Patent Enstitüsü'nce daha önce korunmaya alınmış olmamalı ve bu nedenle tescil başvurusu da yapılmış olmamalıdır.
4- Yarışmada ödül alan eserin, her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakkı münhasıran İZMİT BELEDİYESİ’ne aittir. Bu eserler ve CD’leri İZMİT BELEDİYESİ arşivinde kalacaktır.
5- Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret talep edemeyecek, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemeyecek ve ödül kazanamayan tasarımların iadesini talep edemeyecektir.
6- Yarışmaya katılanlar, yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar.
7- Jüri tarafından belirlenecek tasarım sahibine 2.500 TL ödül verilecektir. Jürinin uygun görmesi halinde iki yarışmacıya 750’şer TL’lik mansiyon ödülü verilebilecektir.
8- Yarışmaya gönderilecek tasarımlar elden, posta ya da kargo yolu ile, en geç 23.11.2009 Pazartesi Günü Saat 17:00’a kadar; "İZMİT BELEDİYESİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne elden teslim edilmiş ya da ulaştırılmış olmalıdır. Belirtilen tarih ve saatten sonra teslim edilecek çalışmalar, hangi nedenle olursa olsun yarışmaya katılamazlar. Postadan kaynaklanabilecek gecikme ve kayıplardan yarışma düzenleyicileri sorumlu tutulamaz.
9- YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışma İlanı 24.09.2009
Teslim Tarihi 23.11.2009
Jüri Değerlendirme 26.11.2009
Sonuçların Açıklanması 30.11.2009
10- RUMUZ VE KİMLİK ZARFI
Rumuz, tasarımla ilgili teslim edilecek tüm çalışmaların arka sol üst köşesinde yer alacaktır. 2*5 cm. boyutunda beyaz kağıt üzerine 1cm. harf yüksekliği ile yazılmış beş rakamdan oluşan rumuz ve çalışma numarasını belirten rakam ‘’RUMUZ-1’’ örneğinde olduğu gibi yazılacaktır. (yarışmaya birden fazla tasarımla katılan yarışmacıların, çalışmalarını 1,2,3 şeklinde numaralandırmaları gerekmektedir.)
Tasarımlarda ve yarışmacılardan istenen belgelerde, rumuz ve çalışma numarasını belirten rakamdan başka hiçbir işaret yer almayacaktır.
Yarışmacılar hazırlamış oldukları çalışmaları, üstünde İZMİT BELEDİYESİ PİŞMANİYE AMBLEMİ ve LOGO TASARIM YARIŞMASI - RUMUZ yazılı kapalı bir zarfa aşağıdaki bilgi ve belgelerle birlikte koyacaklardır.
a) Kimlik Zarfı: üstünde İZMİT BELEDİYESİ PİŞMANİYE AMBLEMİ ve LOGO TASARIM YARIŞMASI KİMLİK ZARFI - RUMUZ yazılı bu zarfın içerisine, ekte sunulan Katılım formu ve Yarışma koşullarını kabul ettiklerine ilişkin imzalı taahhütname konulacaktır.
b) Yarışmacının kısa özgeçmişi.
DEĞERLENDİRME
Değerlendirme 5 kişilik jüri tarafından yapılacaktır.
ASIL JÜRİ ÜYELERİ
Yrd. Doç. Dr. Safiye BAŞAR
Öğr. Gör. Tahir ERDAL
Öğr. Gör. Atilla EGÜDER
Öğr. Gör. İsmail KESKİN
Bşk. Yrd. İbrahim BULUT (İzmit Bld. adına)
YEDEK JÜRİ ÜYELERİ
Öğr. Gör. Murat ALTAY
RAPORTÖR
İzmit Belediyesi
İLETİŞİM ADRESİ
T.C. İzmit Belediyesi - İzmit / KOCAELİ - 444 41 00 www.izmit.bel.tr
İZMİT PİŞMANİYESİ LOGO VE AMBLEM TASARIM YARIŞMASI
KATILIM FORMU
RUMUZ □□□□□
Ad-Soyad :
Adres :
Telefon : Faks :
E-posta : @
Mesleği :
Sıra No Eser Adı
1)
2)
3)
Şartname hükümlerini aynen kabul ediyorum.
TARİH …/…/2009
ADI-SOYADI
İmza
5
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
BEBKA Amblem ve Logo Yarışması CyberPolice Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 11 02 Mart 2010 22:36
eskişehir valiliği amblem yarışması sonucu graphicturk Graficafe 13 09 Eylül 2009 13:50

Kapat
Şifremi Unuttum?