Vinil Türk Reklam Bannerı

kalibrasyon ayarında bi sorum var ?

Dijital makineler - kalibrasyon ayarında bi sorum var ? ...

Cevapla
kalibrasyon ayarında bi sorum var ?
turanjs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Standart
Alt 26 Kasım 2008 #11

kalibrasyon derken baskı adımımı yoksa kafa ayarlarımı kalibre edilecek pek çok özellik var ama bende sadece malzemede ileri adım değişir. onuda benim programımda baskı esnasında denetliyorum.
şu baskıda ki kalibrasyon ayarı şundan bana bahsedermisiniz??:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Standart
Alt 01 Aralık 2008 #12
                             
baskı esanasında baskı kafasının mikron adımını arttırıp eksilterek malzeme üzerinde olan çizgiyi giderebiliyorum 8 kafalarda double modda oluşan pas izi ama birde bilirsin yatay atım için kalibrasyon vardır ( kendi makineme göre) yani kafalar yataya giderken tam atması gereken yerde boyayı bırakmasıdır giderken farklı gelirken farklı atıyorsa keskinlik kaybolur birde 8 - 12 kafalarda aynı renklerin doğru hizada atması için yapılan bir kalibrasyon vardır ayrıca farklı renklerin birbirine aynı düzlemde bırakılmasını sağlayan kalibrasyon ayarları vardır. bu ayarlar farklı makinelerde farklı isimlendirilmişlerdir. benim gördüklerimde böyleydi. ( eskiden mürekkep püskürtmeli makinaların tamir işleini yaptığım için azıcık anlıyorum 94 - 2002 ama dış mekanda çok tecrübeli değilim 3 yıldır kullanıyorum bu 2. makinem )
Bu mesajdan alıntı yap
Portoloz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Portoloz

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 01 Aralık 2008 #13
pas izlerim çok belli oluyıor önceden böyle bi problemim yokjtu ama şimdi :S kalibrasyonu seçeneklerinide ayarladık hangisi yakındsa onu seçtişk ama yine böyle bi problem sürmekte nasıl düzelteceğim konusunda da hiç bir fikrim yok
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Standart
Alt 01 Aralık 2008 #14
vertikal ayar dediğimiz bir ayar tablosu olması lazım baskı programında bende de şu anda o sistemin bir farklısı var onda baskı esnasında vertikal ayarları yapmaya müsade eiyor ama eski programımda buna izin yoktu. vertikal ayarı eğer çizgiler de boayalar aralıklı ise ( pas aralıklarında açık renk mevcursa değeri - yönde vermelsin eğer çizgiler koyu luk varsa + yönde vermelisin. benim makinamda bu şekilde eğer makinanın setupo ayarlarını ekran görüntüsünü gönderebilirsen daha çok yardımcı olmaya çalışırım.
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Standart
Alt 01 Aralık 2008 #15
Sevgili arkadaşlarım bir konuda aydınlatmak istiyorum. Kalibrasyon ayarları kafa tablasındakı kafaların hızalamasına denir. Mesela tüm kafalar aynı hizada baskı yaparken birinde kayma olmuş olsun. Bu sağa sola veya öne arkaya olabilir. Bu ayarı folyo malzemesini takarak kalibrasyon ayarlarından ayarlarsınız. Sizin sordugunuz konu STEP yani adım ayarıdır. Her malzemede farklı sayılara ulasabılırsınız. Mesela cast malzemenin kalınlığı ile 540 gr. brandanın ağırlıgı bir değildir. Burada sıkıntı olan şey STEP'tir. Koyu çizgi oluşuyorsa sayıyı arttırmanız gerekir. Bu makinelere göre PCden ya da DPrintten ayarlanır. Kalibrasyon ayarı öyle her malzeme değiştiğinde yapılmaz. Zaten o kalibrasyonu oturtmak için en az 2 saatinizi ve 2-3 mt folyonuzu harcamak zorundasınız. Unutmayın her malzemenin STEP AYARI farklıdır. KALİBRASYON EŞİTLEME ve HİZALAMA anlamına gelir.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
ayarinda, ayarında, kalibrasyon, sorum, var

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Grafikerlerin En Buyuk Sorunlarınan biri... Kalibrasyon aDoBe Temel Tasarım İlkeleri 28 19 Mart 2009 10:27
kalibrasyon infiniti challenger fy33vc colordesign Dijital makineler 7 11 Kasım 2008 13:47

Kapat
Şifremi Unuttum?