Vinil Türk Reklam Bannerı

Kerem Görsev Trio & Fatih Erkoç

Sosyal Etkinlik - Kerem Görsev Trio & Fatih Erkoç ...

Like Tree1Likes
  • 1 Post By creedwar

Cevapla
Kerem Görsev Trio & Fatih Erkoç
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart

Kerem Görsev Trio & Fatih Erkoç

Alt 25 Aralık 2014 #1

KEREM GÖRSEV Trio & FATİH ERKOÇ

31 OCAK CUMARTESİ Saat 20.30
ATATÜRK KONGRE ve KÜLTÜR MERKEZİ
MERİNOS • BURSA


Fatih Erkoç
Vokal

Kerem Görsev
Piyano

Kağan Yıldız
Kontrbas

Ferit Odman
Davul
FATİH ERKOÇ

Fatih Erkoç, 7 Nisan 1953 tarihinde İstanbul'un Fatih semtinde dünyaya geldi. Müzisyen bir aileye mensup olan Erkoç'un müziğe olan ilgisi, özellikle ud sanatçısı olan babası Hasan Erkoç'tan geliyordu. Henüz üç yaşındayken, babasının hediye ettiği keman ve yine sanatçı dayısı Hafiz Sami'nin aldığı mızıka, çaldığı ilk enstrümanlar oldu. Türk sanat müziğine tutkun olan ailenin, o zamanların taş plaklarından oluşan geniş bir müzik arşivi bulunuyordu. Bu kaynaktan iyi bir şekilde yararlanmayı bilen Erkoç, özellikle enstrümantal müzik yeteneğini geliştirmeye çalıştı.

İlköğreniminin ardından, tutkularının peşinden gitmeye karar vererek İstanbul Belediye Konservatuarı'nın Batı Müziği bölümünde müzik eğitimine başladı ve ortaokul öğrenimine burada devam etti. Konservatuardaki ilk zamanlarında klasik gitara merak salan Erkoç'a, çok sesli müziğe yatkınlığı nedeniyle hocaları tarafından trombon ve kontrbas verildi. Sonraları piyano, saksafon, trompet, ud ve flütle de tanışan sanatçının müzik yaşamına zamanla pekçok enstrüman eşlik etmeye başladı. İlk amatör sahne performanslarını, günümüzde de halen faaliyetlerini sürdüren ve genelde caz türü müzik yapan ünlü İstanbul Gelişim Orkestrası'nın bünyesinde sergileyen Erkoç, eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

1971 yılına gelindiğinde, İstanbul Gelişim Orkestrası'yla birlikte "Nihayet" adlı bir albüme de imza attı. Grupla çalışmalarını sürdürdüğü bir dönemde, 4 ay boyunca da İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası bünyesinde trombon çaldı. Bu çalışmanın ardından, Ankara'da vatani görevini yerine getirdiği dönemlerde, ünlü caz davulcusu Erol Pekcan'ın kendi orkestrasında çalmaya başladı. Bu orkestrayla pekçok konserde birlikte yer alan Erkoç, aynı zamanda birçok radyo ve televizyon programında da performans sergiledi ve özel konserlere katıldı.

Erkoç, 1975 yılında, ileriki 11 yılını geçireceği Norveç'e gitti. Sadece Norveç'le yetinmeyerek, farklı İskandinav Yarımadası ülkelerinde faaliyet gösteren birçok orkestrayla birlikte çalıştı; konserler verdi. 10'un üzerinde enstrümanı profesyonel bir şekilde çalabilen sanatçı, burada çalıştığı orkestralarda da birbirinden farklı müzik aletleriyle yer aldı.

1986 yılında yurda dönen Erkoç, aynı yılın Temmuz ayında, sonraları geleneksel olarak her yıl yapılmaya başlanacak olan Kuşadası I. Altın Güvercin Şarkı Yarışması'na, sözü, müziği, aranjesi kendisine ait olan ve yine kendisinin seslendirdiği "Yol Verin A Dostlar" isimli şarkısı ile katılarak, birincilik elde etti. Şarkının kısa zamanda popüler olması nedeniyle bir albüm yapmaya karar veren sanatçı, 1987 yılında, parçayla aynı adı taşıyan ilk albümünü, Midas Müzik etiketiyle çıkardı. Böylece Fatih Erkoç adı, geniş kitlelerce tanınır hale geldi ve bu çalışma çok başarılı oldu. 1989 tarihli Altın Güvercin Şarkı Yarışması'na, yine tamamen kendi üretimi olan "Sen ve Ben" adlı parçasıyla katıldı ve bir defa daha birinciliğe layık görüldü.

Yine 1987 yılında, sözü ve müziği kendisine ait olan "Dünya Barışı İçin" adlı parçanın yanı sıra; Harun Kolçak, Rüya Ersavcı ve Arzu Ece'yle birlikte seslendirdiği, sözü ve müziği Selçuk Başar'a ait "Keloğlan" adlı parçayla ilk defa Eurovision Türkiye elemelerine katıldı. Ama bu sonuncu olmadı ve 1995 yılına kadar, "Bitmesin Bu Sonbahar" (1988 ), "Bir Nostalji Bu" (1989), "Özledim" (1990), "Gülbeyaz Sokağı" (1991) ve "Duygular" (1995) gibi çoğunlukla sözünü ve bestesini kendi yaptığı parçalarla elemelere katıldı; zaman zaman da farklı bestecilerin şarkılarıyla ve yine farklı şarkıcılarla birlikte yarıştı.

80'li yılların sonlarına doğru, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası bünyesinde solistlik yapmaya ve trombon çalmaya başladı. Bu orkestrayla geçirdiği altı yıl boyunca, çok sayıda caz konserinde yer aldı; radyo-tv programlarında performans sergiledi ve Amerika, İtalya, Fransa, Finlandiya ve Hollanda gibi ülkelerde düzenlenen birçok önemli caz festivaline katıldı. 1989 yılında ise, Malezya'da düzenlenen bir pop müzik şarkı yarışmasına sözü, müziği ve aranjesi kendine ait olan "Korku" adlı parçayla katılarak, Türkiye'yi temsil etti.

1992'de yeniden stüdyoya girmeye karar veren Erkoç, "Ellerim Bomboş" adlı albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Raks Müzik etiketini taşıyan, pop müzik altyapılarının kullanıldığı bu albüm ve özellikle kapak şarkısı dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Hemen ertesi yıl, yine Raks Müzik'ten "Penceremden Gökyüzüne" adlı üçüncü solo albümünü piyasaya sürdü ve albümdeki pekçok şarkı kısa sürede dillere dolandı. Stüdyo çalışmalarını aralıksız sürdüren ve verimli bir dönemin içinde bulunan Erkoç, 1994 yılında "Sana Deliyim" adlı çalışmasıyla müzik marketlerde yerini aldı. İki yıl aradan sonra, 1996'da ise, bu defa "Kardelen" albümüyle müzikseverlerle buluştu.

1999'un sonlarına doğru, yapımcılığını bizzat kendisinin üstlendiği; sözü, müziği, düzenlemesiyle tamamen kendine ait şarkılardan oluşan ve kendi adını taşıyan albümüyle sevenlerine 'merhaba' dedi. Aura Müzik etiketini taşıyan bu albümün ardından, daha çok sahne ve konser çalışmalarına ağırlık veren Erkoç, TRT'de "Fatih Erkoç'la Yankılar" adlı bir müzik programı yapıp sunmaya başladı. Programa daha sonra Kanaltürk'te devam etti. Altı yıl aradan sonra yeniden stüdyoya giren sanatçı, 2005 yılının Haziran ayında ise, sözü ve müziği kendine ait 15 yeni şarkıdan oluşan "Beklenen" adlı albümünü kendi müzik şirketi MEFA'dan çıkardı.

2007 yılında Rec By Saatchi etiketini taşıyan ve Fatih Erkoç’un en sevilen eserlerinden oluşan Kör Randevu isimli albümü sevenleriyle paylaştı. Daha sonra sanatçı, 2009 yılında caz sanatçısı Kerem Görsev ile birlikte ‘The Lady From İstanbul’, 2010 yılında Seher Yeli ve 2011 yılında da ‘Yanında Her Kimse’ isimli albümlerini sevenleriyle paylaştı.


KEREM GÖRSEV

28 Haziran 1961'de İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'nda başladı ve 1972 yılından sonra İstanbul Devlet Konservatuarı'nda devam etti. Caz tutukusu konservatuar yıllarında başlayan Kerem Görsev çeşitli klüplerde ve konserlerde bir çok Türk ve yabancı müzisyenle çalma imkanına kavuştu. Ed Howard, Rabin Kenyata, Doris Troy, Vinnie Night, Eric Revis, LaVerne Butler, Allan Harris, Clifford Jarvis, Harvey Thompson, Russell Gunn, Steve Kirby, Alvester Garnett ve Marcus Strickland bu sanatçılardan bazılarıdır. .

İlk beste denemelerine 1990 yıllarında başlayan Görsev, 1994 yılında ilk albümü olan "Hands and Lips" in kayıtlarını bitirdi. 1996 yılında ikinci albümü "I Love May", 1997 yılında üçüncü albümü "For Murat" ve daha sonra dördüncü albümü "Relaxing" i 1998 yılında tamamladı. Bu yıllarda Kerem Görsev, Eric Revis ve Can Kozlu'dan oluşan üçlü konserler ve festivallerle geniş kitlelere ulaşmaya başladı. 1998 yılında Eskişehir Festivali'ndeki iki konserde Elvin Jones Jazz Machine grubunda çaldı

Kerem Görsev ve Allan Harris ortak çalışması "Laid-Back" 1950 ve 1960'ların Broadway film müzikleri ve Amerikan caz standartlarından oluşan beşinci albümü olarak 1999'da bitirdi.

1999 yılında St. Petersburg'a giden sanatçı St. Petersburg Philarmonic Orchestra ile kendi bestelerinden oluşan "November in St. Petersburg" albümünün kayıtlarını yaptı. Orkestrayı Erol Erdinç yönetti, orkastra düzenlemelerini Kamil Özler yaptı. Bu albüm 2000 yılında çıktı. Bu albümün ilk konseri 7. İstanbul Caz Festivali'nde St. Petersburg Filarmoni Orkestra ile birlikte gerçekleşti. Daha sonra bir çok konserde farklı orkestralarla sergilenen eserin konserleri devam etmektedir.

Kerem Görsev 2001 yılının sonbaharında çıkan yedinci albümü "Warm Autumn" un kayıtları New York'da yaptı. Müzikal danışmanlığını Eric Revis' in yaptığı albümde Russell Gunn, JD Allen, Jason Jackson, Eric Revis, Alvester Garnett, Kahlil Kewane Bell çaldılar

Haziran 2002' de Kerem Görsev, sekizinci albümü olan "Existence"ı tamamladı. Bu albümde Reyent Bölükbaşı çellosuyla, Volkan Hürsever kontrabasta ve Ateş Tezer davulda yer aldılar. 9. İstanbul Caz Festivali' nde ki "Existence " konseri gerçekleşti. Kerem Görsev' in kendi bestelerinden oluşan bu albümün teması klasik müzik ile caz müziklerinin buluşması oldu.

Kerem Görsev, dokuzuncu albümü olan "Meeting Point" ı 18 Kasım 2003' te New York' da kaydetti. Albümdeki tüm besteler de sanatçıya ait. Albümde Eric Revis kontrabas, Alvester Garnett davul, Russell Gunn trompet, Marcus Strickland tenor ve soprano saksafon ve Kerem Görsev piyano çaldı. Bu albüm Mart 2004 müzikseverlerle buluştu.

Bu projeyi kayıtları Mayıs 2005' de MİAM stüdyolarında gerçekleşen "Orange Juice"' adlı albüm takip etti. Bu albümde Kerem Görsev' le birlikte Volkan Hürsever kontrabas, Cengiz Baysal davulda yer aldılar. Albüm 2005 yılında Ekim ayında dinleyicileriyle buluştu. Kerem Görsev 2006 yılında 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali' nde Kağan Yıldız ve Cengiz Baysal ile birlikte bu projeyi çaldı. Bu konserin tamamı kaydedilerek 2007 yılında konser DVD' si haline getirildi.

2006 yılında konser çalışmalarına devam etmekte olan Kerem Görsev yurtiçinde bir çok şehirde yurtdışında da Bakü, Kopenhag, Muenster, Coesfeld, Stuttgart , İslamabad olmak üzere bir olmak üzere bir çok festival, üniversite konserleri ve organizasyonlarda yer aldı. Kerem Görsev Trio , Litvanya' da Uluslarası Vilnius Jazz Festivali' nin açılış konserini verdi.

Sanatçı, 2007 Nisan ayında New York' ta Allan Harris ile birlikte tekrar biraraya gelerek "Back Again" isimli albüm kayıtlarını tamamladı. Bu albümün konsepti 1950 ve 1960 yıllarının caz standartlarından oluşan duo albüm Mayıs ayında çıktı. Kerem Görsev, 2007 yılına yutiçinde çeşitli illerde ve yurtdışında Bologna, İtalya'da konserlerle devam etti.

1 şubat 2008'de, Viyana Kafeesiederball' 'da Kerem Görsev & İstanbul Jazz Band konserini verdi. 2008 yılında konser progamına Lefke Üniversitesi konseriyle devam eden sanatçı Temmuz 2008'de 36. Pescara Jazz Festivali ve 35. Umbria Jazz Festivali'lerinde Kerem Görsev Trio olarak katıldı .Kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman'ıdan oluşan yeni grubuyla Ekim ayında 18.Akbank Caz Festivali'nde sahne aldı. Sanatçı yılın son konserini, St.Petersburg Filarmoni Orkestrası'yla birlikte St.Petersburg'da Aralık ayında verdi. Bu konserde Kerem Görsev'in "November in St.Petersburg" projesi sergilendi.

"Diversion" adlı sekiz yeni bestesinden oluşan son projesinin kayıtlarını Aralık ayında tamamlayan Kerem Görsev'e bu albümde kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman eşlik etti. Albüm Ocak 2009 piyasaya çıktı. Sanatçı bu projesiyle ilk olarak 6. Uluslararası İzmir Caz Festival'inde seyirciyle buluştu. Daha sonra, Şubat ayında Umman 'da Muskat şehrinde iki konser veren Kerem Görsev yıl içinde konserlerine devam etti. Son olarak, 2 Temmuz 2009'da Fatih Erkoç ile birlikte 16.Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin açılış konserini verdi.

Kerem GörsevTrio 2009 yılının ikinici yarısı ve 2010 başlangıcıında Türkiye'de bir çok farklı ilde konserler verdi, fesitvallere katıldı. Diversion projesinin yer aldığı bu konser ve festivalle İzmir, Side, Alanya, Antalya , Manisa ve Istanbul'da çeşitli konser salonlarında gerçekleşti . 2010 yılında Uluslararası Ankara Caz Festivali'nde yer alan Kerem Görsev Trio daha sonra Gaziantep, Antakya ve Adana 'da konserler verdi. Kerem Görsev, bu trio konser serisinin ardından farklı bir konsept ile ünlü Amerikalı caz vokalisti Allan Harris ile beş konser gerçekleştirdi.

Londra Abbey Road Studio'larında London Philharmonia Orchestra ile 12-13 Nisan 2010'da gerçekleşen "Therapy" albümünün kayıtlarında orkestrayı Alan Broadbent yönetti. Kerem Görsev'in on bestesinin yer aldığu albümde tüm düzenlemeler Kamil Özler'e ait. Kayıtlarda Kerem Görsev ile birlikte tenor saksafonda Ernie Watts, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman yer aldı. Albüm 2010 Aralık ayında piyasa çıktı.

Kerem Görsev 2011 yılında 62.Dubrovnik Summer Festival ve Marciac Jazz Festival'lerinde yer aldı. Kerem Görsev 2012 yılında konserlerine trio ve büyük orkestra olmak üzere devam etti. 2012 Eylül ayında Bologna'da Erol Erdinç'in yönetimindeki Filarmonica Arturo Toscanini ile kendi bestelerinden oluşan bir konser verdi.

2013 yılına yaylı orkestralarla birlikte "Therapy" konser serisiyle başlayan sanatçı, Alan Broadbent yönetiminde ve Ernie Watts'ın saksafonuyla katıldığı üç konser gerçekleştirdi. İstanbul CRR Senfoni Orkestrasıyla İstanbul'da başlayan turneye 20. İzmir Uluslararası Caz Günleri'nin açılış konseriyle devam edildi. Serinin son konseri 16. Uluslararası Ankara Caz Festivali'nin kapanış konseri oldu. Tüm konserlerde orkestraya Kerem Görsev Trio'da kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman yer aldılar.

Kerem Görsev son albümü "To Bill Evans" kayıtlarını 12-13 Mart, 2013'de Prag'da tamamladı. City of Prague Philharmonic Orchestra'yla birlikte yapılan kayıtlarda orkestrasyı Alan Broadbent yönetti. Albüm Alan Broadbent'in düzenlediği yedi Kerem Görsev bestesinden oluşmaktadır. Kayıtlarda , kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman yer aldırlar.

Kerem Görsev Diskografi:

Hands & Lips (1995) • I Love May (1996) • For Murat (1997) • Relaxing (1998 ) • Laid Back (1999) • November in St.Petersbourg (2000) • Warm Autumn (2001) • Existence (2002) • Meeting Point (2004) • Orange Juice (2005) • Back Again (2007) • Diversion (2009) • Therapy (2010) • To Bill Evans (2013)


https://www.biletix.com/etkinlik/SKT02/TURKIYE/tr

Kerem Görsev Trio & Fatih Erkoç


Value bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 29 Aralık 2014 #2
                             
Günceldir.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Kerem Görsev Trio & AYHAN SİCİMOĞLU - 6 MART EDİRNE creedwar Sosyal Etkinlik 4 27 Şubat 2014 16:39
KEREM GÖRSEV trio & AYHAN SİCİMOĞLU TÜRKİYE TURNESİ creedwar Sosyal Etkinlik 10 18 Aralık 2013 12:57
KEREM GÖRSEV trio & AYHAN SİCİMOĞLU / 7 ARALIK - TRABZON creedwar Sosyal Etkinlik 2 10 Aralık 2013 09:30
KEREM GÖRSEV trio & FATİH ERKOÇ / 22 AĞUSTOS 2013 / İzmir creedwar Sosyal Etkinlik 1 22 Ağustos 2013 10:41
Kerem görsev trio & ayhan sicimoğlu / İZMİR (Konser) creedwar Sosyal Etkinlik 2 03 Haziran 2013 13:12

Kapat
Şifremi Unuttum?