Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3D max, 4D Cinema. Hangisi daha iyi?

3D Max 4D Cinema Hangisi daha iyi?

• 3D Max

Oy: 19 46.3%
  • 4D Cinema

Oy: 22 53.7%

• Kullanılan toplam oy
    41

hknkrkmz

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar

Ben şuan after effects kullanıyorum ama bazen 3D görüntülere ihtiyacım oluyor. Bu yüzden 3 boyutlu bir program çalışmaya başlamak istiyorum. Sizce 3D max mi yoksa 4D cinema mı öğrenmeye başlasam daha iyi olur?

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Selamlar

Ben şuan after effects kullanıyorum ama bazen 3D görüntülere ihtiyacım oluyor. Bu yüzden 3 boyutlu bir program çalışmaya başlamak istiyorum. Sizce 3D max mi yoksa 4D cinema mı öğrenmeye başlasam daha iyi olur?

Valla aynı soruyu bende çok sordum daha çok kendi kendime uzunca da bir araştırma yaptım açıkcası. 3d Maxi biraz kullanmışlığım el alışkanlığım vardı fakat yıllarca grafikerlikle uğraştığımdan olayı unuttum ve videoya iyice yaklaşınca bir 3d prog. tekrar şart oldu.

Türkiyede prog. anlamında nasıl grafikde freehand endüstri standardıysa. Maxde 3d alanında öyle. İyi bilen işsiz kalmaz diyebilirim.

Lakin after gibi programlarla otomasyonu, yükselen trendler ve kullanım kolaylığı işin içine girdimi herkes cinema 4d diyor. Ben de o yüzden programı edindim kurcalamaya başladım. Ha bana hiç kolay gelmedi. Ama piyasa Cinema 4 d yi tanıyor. Ve özellikle yurt dışında bolca kullanıyor. Amatör görüntüsüne rağmen çok iyi bir program.

Ben bildiğim kadarıyla cinema 4d diyorum kardeş.

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Muhteşem 3lü Maya, Tridy Max, After Effect... derim başka bişey demem...

fatihhim

🌱Yeni Üye🌱
ben den san tavsiye
mac kullanıcısı isen cinema 4d derim bende işlerimde kullanmak üzere yıllar önce 3d ye meraksardım baya uzun ugraşlar sonucu ögrendimde max le başladım derken maya dediler maya ögrendim ama hepsi boşaymış cinema4d süper bir ara yüze sahip açık yalın istedigin her şeyi yapabilirsin ve kullanım ve rendır kalitesine diyecek bir şey yok ders bulamamak yıldırmasın şimdiden başarılar

slash+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla bende hangisiyle başlasam diyodum sanırım kararımı verdim cinema 4d...ama piyasada 3d max çok fazla kullanılıyo oda bir eksi cinema 4d için

wolfagen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence insan program arayüz v.b farklılıklardan dolayı kendine en yakın hangi program geliyorsa onu kullanmalı :D

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Cinema 4D yi tercih edeceksen mutlaka bir kurs programı almalısın.

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesinlikle CINEMA 4D. Ayrıca 3ds max artık yerini yavaş yavaş bırakmaya başladı zaten.

soresger2121

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben 3dmax öneririm kardeş eğitimini alabileceğin alana yönel.

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3ds max'in piyasa olmaktan başka(Dünyada değil Türkiyede) pek bir numarası yok. Çok hantal bir program. CINEMA 4D çok daha hızlı ve kullanışlı. Şiddetle tavsiye ederim.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cinema 4d mimari bir programmı yoksa animasyona yönelik bir programmı çünkü 3d max daha çok mimari bir programdır mud boxla bir atak yapmaya çalıştılar ama pek bi işe yaramadı gibi

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cınema 4D tek bir alana hitap etmeyen, çok yönlü profesyonel bir 3 boyut programıdır.
Mimari modelleme de yaparsınız, organik modelleme de, animasyon ve efekt de.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki yurt dışında hangisi daha çok kullanılıyor oyunlarda yani

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslında bu sektörün dünyadaki dev'i Maya' dır. Ancak 3d max ile C 4D'yi karşılaştırırsak C 4D derim. Oyun sektöründe bu ikisinden hangisinin daha çok tercih edildiği konusunda kesin bir fikrim yok. Ancak Maya bütün alanlarda en çok tercih edilen programdır.

daio

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cinema 4D kullanıyorum biraz karıştırdığında kolaylıkla birşeyler yapmaya başlayabilirsin ama kurcalamayla yapamam eğitimini almam lazım dersen 4d için pek eğitim imkanın olmayabilir. Başta çok zorlandım ama birkaç döküman bulup 4D ile alakalı çözersin bence...

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslında birçok arkadaş kaynak bulmanın zor olduğunu söylemiş ancak böyle birşey yok. İnternet' te birçok yazılı kaynak, tutorial, e-book ve bilgi alabileceğiniz forum siteleri mevcut.

daio

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında birçok arkadaş kaynak bulmanın zor olduğunu söylemiş ancak böyle birşey yok. İnternet' te birçok yazılı kaynak, tutorial, e-book ve bilgi alabileceğiniz forum siteleri mevcut.

Kaynak yok değil var pekçok hemde demek istediğim programın kursunu veren eğitim kurumu bulunması zor. Genelde kurslar talebe göre eğitim veriyorlar ama mimarlar özellikle bir kaç büro birleşip bu tür özel programlara özel eğitmen tutup elemanlarına verdiriyorlar. Eşim geçen yıllarda böyle bir eğitim almıştı bir hafta ve epey bir yardımı oldu...

ynsplt

🌱Yeni Üye🌱
bende kesinlikle cinema 4d diyorum biraz kaynak bulmakta zorluk çekbilirsin 4d kullanışlı bir program ama illaki 4d demiyorum çünki hangi prgramda iyiysen en iyisi odur başarılar yinede 4d :):):):):):)

gunyil

🌱Yeni Üye🌱
bende c4d kullanıyorum arayüz ve menü karmaşıklığı açısından kesinlikle c4d derim ama türkiyede çoğu arkadaşın bahsettiği gibi 3dsmax daha fazla tercih ediliyor
eğitim konusuna gelince daha önce bursada çalıştığım şirket allplan mimari programını satın aldığı için c4d prohramını da vermişler ve 3 günlük te ücretsiz eğitim vermişlerdi halen eğitimler devam ediyor mu bilmiyorum ama allplan ın istanbuldaki satıcı firması c4d eğitimi veriyordu
ben kendim mimarım ama şunu söyleyebilirim c4d de 3dsmax te mimari programlar değil ikiside render animasyon ve sunum programları aslında biz mimarların kullandığı kısmı yani render kısmı diyebilirim bu programların çok küçük bir kısmı kullandığım için bildiğim c4d titanic, spider man, king arthur filmlerinde de kullanılmış ir program