Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkadaşlar, hangisi ile başlamalıyım? Corel, Freehand MX, Illustrator

9thquake

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, ben grafikerliği yeni öğrenme aşamasında bir öğrenciyim. Fakat karar veremedim ve siz profesyonellerin tavsiyesi ile kendime bir sonuç çıkarayım dedim.

Hangisiyle başlamalıyım? FreehandMX mi? CorelDRAW'mı? Illustratorla mı?

karar veremedim. Hepside amatör bir bakışla birbirilerine benziyorlar. Hangisini ilk öğrenirsem diğerlerinde yabancılık çekmem, veya hangisini ilk öğrenirsem, diğerleri zor olur?

çizim konusunda ilerlemek istiyorum. Birşyi dekupelemeden kendim çizmek istiyorum. Bana bu konuda en çok yarar sağlayacak program hangisi olabilir?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
bu saydığın programlar arasında en geniş özelliklere sahip illüstratör.corelle freehand benzer program ama aralarında farklılıklar var.adobe macromediayı satın aldığı için freehand mxden sonra bir program çıkmayacak.belki corelden başlayıp daha sonra illüstratörede geçiş yapabilirsn senin için daha kolay olabilir.

şivan2008

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesinlikle Büşra Hanıma katılıyorum.Freehand çok zayıf kalmış arayüz açısından da sıkıcı,tekdüze tasarlanmış bir program.Zaten Güncel sürümünün olmaması herşeyi açıklıyor.
Corelde alanında iyidir ama Illustrator vektörde 1 numara . . .

Ayrıca grafiker olmak isteyen kişi ilk olarak Photoshop öğrenmelidir.Başka seçenek olamaz.