Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Basın ilan kurumu amblem ve 50.yıl logo yarışması

piti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.parasal.net
Basın İlan Kurumu'ndan 47 bin 500 liralık ödüllü yarışma düzenliyor. Başvurular 24 Eylül'e kadar sürecek

afis33.jpg

Basın İlan Kurumu, yazılı ve görsel iletişim ağının hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği teknoloji çağında kurumun çağdaş bir yörüngeye oturtulması amacıyla ''Amblem ve 50. Yıl Logo Tasarım Yarışması'' düzenledi.
Gelecek yıl kutlanacak 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmanın büyük ödülü 15 bin lira olarak belirlendi. Bu ödül yarışmanın amblem kategorisinin birincisine verilecek. Aynı kategoride ikinciye 7 bin 500 lira ödenecek. Logo kategorisinde ise birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin lira para ödülü takdim edilecek. Ayrıca her iki kategoride sıralamadan sonra gelen 5’er kişiye biner lira para ödülü verilecek.

Toplamda 47 bin 500 liralık ödülün dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen yaratıcı ruhlu sanatçıların, 24 Eylüle kadar eserleriyle birlikte kuruma başvurmaları gerekiyor.

Yarışma sonucu, Basın İlan Kurumunun halen kullandığı amblem yenisiyle değiştirilecek. 2011 yılı boyunca sürecek çeşitli etkinliklerde ise ödül alan ''50. Yıl Logosu'' kullanılacak.

JÜRİ ÜYELERİ

Yarışmanın jüri üyeleri, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kazancı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel
Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül İzer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Erol Akıncılar, Şimşek Reklam Sahibi Bülent
Şimşek, Milliyet Gazetesi Görsel Yönetmeni Ali Acar, Yeni Şafak Gazetesi Görsel Yönetmeni Sevdi Çavuşoğlu, Akşam Gazetesi Görsel Yönetmeni İlhami Davutoğlu,
Habertürk Gazetesi Görsel Yönetmeni Sanlı Ergin, Grafik Tasarım Dergisi Editörü Bülent Fidan, Star Gazetesi Görsel Yönetmeni Levent Güneş, Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı'dan oluşuyor.

Benzer konular

scorniacx

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar aslında katılmayı düşünüyorum ama bir yandan da korkuyorum..sonuçta bir çaba harcıycam.Sebebi şu bu tip yarışmalara katılan pek çok kişinin yakınmalarını forum da okuyorum..haklılar da çünkü kazanan çalışmalar da bu mu ödül alan çalışma diyebileceğiniz çok örnek var ayrıca ödül alan ancak uygulanmayan örnekler de var..sanki eş dost ekmek yesin havasında yapılmış yarışmalar gibi.... Bu durum beni soğutuyor.. İnsan İlla birinci olamasa da en azından objektif bir biçimde çalışmasının değerlendirilmesini ister...

moonrock

🌱Yeni Üye🌱
Ben bi çalışma gönderdim ama sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi yok sanırım. Bilen var mı?

mutti

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende gönderdim hayırlısı iyi olan kazansın

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
sitesinde verilen bilgilere göre 24 eylül sonrası 15 gün içinde sonuçlar açıklanacak. 15 gün sonrasında ise ödüller dağıtılmaya başlanacak.

graf2r

🌱Yeni Üye🌱
Ben de çalıştım logo ama gönderemedim. KAldı elimde isteyen varsa verebilirim iyi fiyata :):smile:

ozlem aslan

🌟Usta Tasarımcı🌟
nasıl gonderdınız cd ıle adresemı postaladınnız acaba

zeliş

🌱Yeni Üye🌱
sonuçlar açıklanmadımı bilgi verebilirmisiniz

fortun555

🌱Yeni Üye🌱
o değil de bi basın ilan kurumu logo yarışması vardı ne oldu ona?

slave

🌱Yeni Üye🌱
hep aynı mantalite

Bik yarışması sonuçlandı, amblem yarışması için yalnızca iki mansiyon verilmiş, logo için ise herhangi bir açıklama yapılmamış. Jüri üyelerinin profesyonelce bir sonuca ulaşacağını düşünmüştüm; görülen o ki yanılmışım.

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yaptığım 50.yıl logolarından biri buydu
basinilankurumulogo3.jpg

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
https://www.bik.gov.tr:8080/web/amblem-yarismasi-sonuclandi

Kurumumuzun yeni vizyon hedefleri doğrultusunda yeni amblem oluşturmak amacıyla bir süre önce başlattığı tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan eserler arasında birincilik ve ikincilik ödülüne değer eser bulunamadı.

Yarışmada Ülgen Güneş’in ‘ulg1453′ ile Simay Tuğce Bayraktar’ın ‘puzzle17′, rumuzlu eserleri biner lira teşvik ödülü kazandı.

Logo tasarım yarışmasının Jüri Başkanı Prof. Dr. Metin Kazancı, birinciliğe layık bir eserin bulunamamış olmasının üzüntüsünü yaşadığını ifade ederken, yarışmaya katılan herkese teşekkür etti.

SEÇİCİ KURUL
Yarışmanın seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Tuğce Bayraktar'ın 'puzzle17' rumuzlu eseri.
• Prof. Dr. Metin KAZANCI : Ankara Üniversitesi İletisim Fakültesi Ögretim Üyesi
• Erol AKINCILAR : İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Baskanı
• Bülent ŞİMSEK : Şimsek Reklam Sahibi
• Ali ACAR : Milliyet Gazetesi Görsel Yönetmeni (toplantılara mazeteri nedeniyle katılamadı)
• Sevdi ÇAVUSOGLU : Yeni Şafak Gazetesi Görsel Yönetmeni
• İlhami DAVUTOGLU : Akşam Gazetesi Görsel Yönetmeni
• Şanlı ERGİN : Habertürk Gazetesi Görsel Yönetmeni (ikinci toplantıya mazereti nedeniyle katılamadı)
• Bülent FİDAN : Grafik Tasarım Dergisi Editörü (ikinci toplantıya mazereti nedeniyle katılamadı)
• Levent GÜNEŞ : Star Gazetesi Görsel Yönetmeni
• Prof. Ayşegül EZER: MSÜ. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı
• Fevzi YAZICI : Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni (Toplantılara mazereti nedeniyle katılamadı)

mcshn

🌱Yeni Üye🌱
mademki iyi logo yoktu neden finale 33 logo kaldı o zaman finale kaldı yerine en başından uygun logo yoktu denilseydi daha mantıklı değilmiydi acaba

mcshn

🌱Yeni Üye🌱
stockphotojpegversionse.jpg
gerçi birinci olmamış arkadaş ama genede unsurun çok benzeri var malum sitede parçaları at yansıt al sana logo

ben boş yere uğraşmışım

Son düzenleme:

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
mademki iyi logo yoktu neden finale 33 logo kaldı o zaman finale kaldı yerine en başından uygun logo yoktu denilseydi daha mantıklı değilmiydi acaba

finale kalan logoları kamuoyuna sunmak zorunda kendi web sitelerinden şaibeye sebep vermemek için. Allah kimseyi 1960 tarihli logoyu seçecek kadar şaşırtmasın. Kuruldakiler basın ilan kurumunun Türk medyasındaki temsilcileri.Kendi kuruluş tarihlerinden haberleri yok:puke:

aysenn

🌱Yeni Üye🌱
madem 33 eserden hiç biri birinciliğe layık görülememiş, üzüleceklerine prof.lardan biri yapsın da iyi iş nasıl oluyormuş bizde öğrenelim...

sazaraki

🌱Yeni Üye🌱
şimdi gönderilen logolar içindeki eniyi logolar bu ikisi ise 40 gündür neye karar veremediler

sazaraki

🌱Yeni Üye🌱
bunlar mansiyon aldıysalar bunlardan daha iyilogo nasıl olmaz ben logoları göndermeden önce grafiker mimar görsel sanatlar mezunu arkadaşlarla seçip yolladım inanınki bunlardan katkat daha iyiydi