Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bilgi- Fespa Fuarı Türkiye'de...

STETJET

🌱Yeni Üye🌱
Dijital baskı ve Açıkhava reklam sektörünün öncü Fuarlarında Fespa yıllardır Takip ettiği Türkiye'ye nihayet girme kararı almış ve 1-3 Kasım 2013 tarihinde Fespa Eurasia adıyla fuar düzenliyorlar.

Bu kararda Geçen Sene İfo fuarcılıkla ortaklık yapan diğer İngiliz Fuar firmasının da Türkiye gelişi bir etki yaratmıştır.

Fuar detaylarını bizimde 5 senedir katıldığımız bu fuarın Yöneticisinden öğrenip aktaracağım.

Ancak ilginç olan şu ki, İfo fuarcılık 2013 fuar tarihlerini açıkladı ve Sign Istanbul 2013 gelecek sene Kasım

sonunda ve Fespa Eurasia ise 2013 Kasım başında.

İki fuarın rekabeti güzel olacak ,Kazanan Pazarımız olur inşallah.

Fuarla ilgili aldığım son duyum pek mantıklı Değil, Fespa Fuarı CNR'da yapacakmış 7000m2 alanda hedefi Sign Istanbul fuarı rakip olmak değil diyorlar ,ancak hareketleri pek bunu göstermiyor.
Pazarımızı destekleyen fuarlar olması güzel ancak pazarımızı baltalamasınlar.

İki fuarın bu kadar yakın tarihlere konması ise biz Fuar Katılımcıları için verimli değil.

Stetjet olarak Sign Istanbul'u kendi evimiz gördüğümüz gerçeği ile herzaman orda olacağız ancak Fespa fuarını gerçekten akıbetini merak ediyorum.

Haydi hayırlısı.

Benzer konular

interdijital

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.interdijital.net
Fespa fuarları'nin ülkemize bu denli geç girmesi bi talihsizlik.Görsel Zenginlik bakımından Fespa katilimcilar tarafından ağır basacaktır ve katılım bakımından Fespa üstünluk sağlayacaktır diye düşünüyorum.Tabii firmalarda böyle bi org. destek olmalı.Zira bu alanda Ülkemizde Tekel olarak Sign olmakta vede hem kullanıcılar,hem katilimcilar maddi manevi zarar görmekte.

Son düzenleme:

STETJET

🌱Yeni Üye🌱
Fespa Fuarı'nın Avrupa 'da Azalan İlginisi 2013'te Brezilya ve Türkiye'den arttırmak istiyorlar.

Fespa'nın Türkiye faydası Çevre ülkelerden daha fazla katılımcı sağlaması olacaktır.

Ayrıca Fespa'nın fiyatlamasının Sign Fuarından daha uygun olacağını hiç düşünmeyin.

Fespa Türkiye pazarının fiyat ihtiyacını anlaması biraz zaman alacak gibi.

Fespa'nın faydasını ve zararlarını ancak ilk fuardan sonra anlarız diye düşünüyorum.

Fuarın Faydasını , Fuara harcanan toplam ücretler, maddil olarak Satış varsa, satış kazancı(cirosu) ,manevi olarakda ziyaretçi bilgisi ve marka bilinirliliğidir.

Fuarların geçmiş yıllara göre faydaları,rekabet ve dünya ekonomisi alım gücü yüzünden

göreceli azaldığını düşünüyorum.Bunları kendi bloglarımda da dile getiriyorum.

Fuarlar faydalıdır,Rekabette bizlere katkı yaptığı sürece faydalıdır.