Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu tarz resimleri nasıl yaparım?

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
hemswordmastert5colorwuo1.jpg

exarchorelisto4.jpg

Bu tarz resimler nasıl ciziliyor? Normal kagıt uzerine cizdiklerim resimleri tarayıcıdan tarayıp mı bu hale getiriyorlar yoksa benim bilmedigim bir sey mi var?Bu konuyu cok merak ediyorum bu tarz resimlerim var defterlerimde fakat kuru boya yada baska bir sey ile boyanmıs resimler bana guzel gorunmuyor.Bu hale getirmek istiyorum ama once nasıl yapacagımı ogrenmem gerekli sanırım.Bana yardımcı olur musunuz?

Benzer konular

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunun için sana tablet kullanmanı önerebilirim

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Peki boyalar parlaklık falan vermisler ben photoshop ile ama olmadı bu ozellikleri olan programlar var mı?Ve tableti nasıl kullanacagım.Yani ornegin 20x20 bir tablet yeter mi?

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadasim bunlari ps ile çok rahat bi sekilde çizebilirsin benim bu tarz bi kaç çizimim olmustu ama oncelikle ps yi iyi bilmen gerekiyor ikinci oalrak çizim tabliti ve çizim teknikleri gerekiyor ve genel görüş açısı benim değişim bu tabi yani ışık gölge denge simetri bunları brleştirdini böyle harika işler çıkar

bu tarz ders videoalrı war...!

Delik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu resimleri cizebilmen icin Photoshoptan önce bir grafik programini kullanmani tavsiye ederim. Photoshop adindada bulundugu gibi bir Fotograf programidir, ama bir grafik programiyla (yani Adobe illustrator yada corel draw) kolyaca yapabilirsin. Bu tür cizimler genelde CDR yada CUT yada CRD olarak yaziliyor.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
bunun için sana tablet kullanmanı önerebilirim

ille de grafik tablet olması şart değil... ama tabi ki en rahat (minicin bölgeler için) tablet kullanmalısınız

Bu resimleri cizebilmen icin Photoshoptan önce bir grafik programini kullanmani tavsiye ederim. Photoshop adindada bulundugu gibi bir Fotograf programidir, ama bir grafik programiyla (yani Adobe illustrator yada corel draw) kolyaca yapabilirsin. Bu tür cizimler genelde CDR yada CUT yada CRD olarak yaziliyor.

Fotograf programıdır demişsiniz, nasıl yani? bu topikte örnek olarak gösterelen resimler Photoshop programda yapılmış; bir kağıt üzerine çizip PS program içersinde boyama (renklendirme) işi yapıldı... Tabi ki bu çalışmalar Photoshopta yapmak şart değil, ama en çok kullanılan o program