Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

color range ile saç temizleme nasıl yapılır???

abdullah005

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım var...

Benzer konular

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Color range Ayırgaç olarak düşün bir rengi seçersin ve panelde deger var bu deger seçtigin rengi geniş bir alanda seçmesini istersen yükseltmen gerekir

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅

ilk olarak Select>Color range açılan panelde Eyedropper tool ile resmin üzerinden degiştirmek silmek istedigimiz rengi seçiyoruz
Eger seçtigin alandaki rengi silmek istiyorsan Fuzziness degerini düşürmelisin zaten görsel bunu göz kararı ayarlaya bilirsin eger seçtigin rengin dışındaki renkleri silmek degiştirmek istersen paneldeki invert tıklayıp ok demen yeterli altaki resimdeki gibi işaretlenecektir

örnek olarak bu kısımdaki rengini degiştircem

umarım işine yarar

GrafiKaiser

🌱Yeni Üye🌱
Eğer tamamen saç rengi ile oynanacak ise Color Range ile seçilmesi taraftarı değilim açıkçası,eğer arkaplandaki öğelerin rengi ile saç rengi bariz bir şekilde ayrılıyorsa kullanılabilir ama onun yerine pen tool ile dekupe etmek daha güzel sonuç almayı sağlıyor ;)

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar Quick mask ile daha kolay,hoş ve orijinal oluyo bunun için photoshop açık iken klavyaeden Q harfine basın ve ardından saçımızın tamamını brush(seçili durumda olacak) ile boyuyomuş gibi saçımızın heryerini boyuyoruz çokda detaya inmenize gerek yok.saçın tamamını boyadıkdan sonra tekrar Q harfine bastığınızda göreceksinizki boyadığınız saçın alanı seçili hale gelicek ve burada ctrl+U (Hue/Saturation)tıkladığınızda renk verebilirsiniz.saçın kenarları keskin değil yumuşak bi şekilde renklendirilecekidr göreceksiniz.taşma yapmayacakdır.ben bi kaç kere denedim oaradan aklımda kaldı.yanlış bişey var ise benide uyarın lütfen başarılar!!!

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım burda anlatılan iyi sonuçlar degil Color range kulanımı :) ben sana bir sürü örnek Gösterim Kapiş ;)

GrafiKaiser

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar Quick mask ile daha kolay,hoş ve orijinal oluyo bunun için photoshop açık iken klavyaeden Q harfine basın ve ardından saçımızın tamamını brush(seçili durumda olacak) ile boyuyomuş gibi saçımızın heryerini boyuyoruz çokda detaya inmenize gerek yok.saçın tamamını boyadıkdan sonra tekrar Q harfine bastığınızda göreceksinizki boyadığınız saçın alanı seçili hale gelicek ve burada ctrl+U (Hue/Saturation)tıkladığınızda renk verebilirsiniz.saçın kenarları keskin değil yumuşak bi şekilde renklendirilecekidr göreceksiniz.taşma yapmayacakdır.ben bi kaç kere denedim oaradan aklımda kaldı.yanlış bişey var ise benide uyarın lütfen başarılar!!!

Quick Maskı kullanmamıştım daha önce. Dediğiniz gibi yaptım denemek için,gerçekten de çok kullanışlı oluyormuş :) çok fazla detylı çalışma yapılmayacaksa süper bi kestirme oldu :D Teşekkürler :)

Batuhi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arka planı tek renk olan fotolarda color range kullanmak elbbetteki daha sağlıklıdır..Lakin öbür türlü pek tatmin etmez sizi.. O yüzden ben silgiden yanayım. :p

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
o zaman bildiğni göster konu bence hem color range hemde saç boyama

arkadaşım burda anlatılan iyi sonuçlar degil Color range kulanımı :) ben sana bir sürü örnek Gösterim Kapiş ;)
o zaman bildiğni göster konu bence hem color range hemde saç boyama.benim de bildiğim bi çok şey var ama bu benim hoşuma giden ve güzel sonuç alınan bi uygulama.bildiklerini bekliyoruz ok?!!

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
zaten arkadaş saç temizlemeyi sormuş. filter>extract menüsü en kullanışlı yol. ama fotoğraf kaliteli olmalı. yoksa pen tool en ideal yöntem

ÖzgürVatan

🌱Yeni Üye🌱
Bu yöntem ile arkaplanı tek renk olamayan resimleri temizleyemiyorsunuz. O nedenle de pek iyi bir yöntem değil aslında. Arkaplanı daha karışık olan bir resimi tam olarak hangi yöntem ile temizleyebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar ÖzgürVatan...

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne saçma tek renk arkadaşım bilmiyorsanız boş yorum yapmayın Color range açtıgın panelde eyyedroper tool var istedigin kadar renk seçe bilirsin tek renk diye bişi yok

erensel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
alem oyuncu olmuş sokaklar sahne

ÖzgürVatan

🌱Yeni Üye🌱
ne saçma tek renk arkadaşım bilmiyorsanız boş yorum yapmayın Color range açtıgın panelde eyyedroper tool var istedigin kadar renk seçe bilirsin tek renk diye bişi yok

Yaklaşıma bak yaa... Sen doğuştan mı biliyordun bu yöntemi? Biraz daha nazik olun.;)

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
En azından bilmedigim birşeye yorum yapmıyorum yani buna saçmalamak deniyor :)

ÖzgürVatan

🌱Yeni Üye🌱
"bilmiyorsanız boş yorum yapmayın"

Demişsin. Benim zaten burada amacım bu yöntem ile kesim yapmayı öğrenmek. Öğrenmek ve sizlerden yardım almak için yorum yapıyorum. Bildiğim bir şey için zaten yorum yapmam, şu şöylemidir bu böylemidir diye. Ama sizin bu yaklaşımınız hiç hoş değil bir kere, bunu bilin!..;) Yardım edecek insanlarımızında olduğunu düşünüyorum. İyi günler...

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neyse kardeşim burdan bir tek sen faydalanmıyorsun bir çok insan faydalanıyor sende bilmeden yorum yapıyorsun kızma sebebim bu kardeşim debuke işi için en iyi yöntem pen tool ille yaparsın ama Color range renkleri seçerek degiştirme silme yöntemi için bire birdir
anladın sanırım kolay gelsin